"W drodze na front" Revell 1/72

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

"W drodze na front" Revell 1/72

Postprzez Arnisan » środa, 27 lipca 2011, 17:55

Witam. Nazywam się Bartek i jest to na dobrą sprawę moja pierwsza diorama i pierwsze modele w skali 1/72 oraz drugie podejście malowania kamuflażu aerografem. Scenka nie jest historycznie prawdziwa ze względu na numery czołgów, które raczej nie miały okazji się spotkać (i pewnie nie tylko dlatego).
Tygrys i Pantera pochodzą z zestawu Revella w skali 1/72. Malowałem farbami Gunze i Tamiya. Ziemia została pomalowana Humbrolami, a droga zrobiona pigmentami Kremera. Drzewo to mój debiut w używaniu siateczki liściastej - tragedii nie ma, ale mogłoby wyjść lepiej.
To tyle słowem wstępu - koniec pisania, czas na zdjęcia. Miłego oglądania!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Następnym razem postaram się o lepsze tło.
Avatar użytkownika
Arnisan
 
Posty: 70
Dołączył(a): wtorek, 12 października 2010, 20:50
Lokalizacja: Ełk/Wrocław

Reklama

modele polskich samolotów

Re: "W drodze na front" Revell 1/72

Postprzez Stugensztain » środa, 27 lipca 2011, 18:22

Ahoj
Diorama podoba mi się ale błotko z przodu trygrysa trochę tak sztucznie wygląda i lufy za czyste. :P
Ale jak na pierwszy model i dioramę to jestem pod wrażeniem! :mrgreen:
Stugensztain
 

Re: "W drodze na front" Revell 1/72

Postprzez Arnisan » czwartek, 28 lipca 2011, 09:46

Dopiero w przybliżeniu zauważyłem, że błoto na przodzie Tygrysa wyszło nienaturalnie - dzięki za uwagę.
Avatar użytkownika
Arnisan
 
Posty: 70
Dołączył(a): wtorek, 12 października 2010, 20:50
Lokalizacja: Ełk/Wrocław

Re: "W drodze na front" Revell 1/72

Postprzez GrzeM » czwartek, 28 lipca 2011, 10:07

Wygląda to wszystko całkiem nieźle. Gratuluję.
Razi tylko pewna niekonsekwencja w brudzeniu. Błota jest mnóstwo (i wygląda dobrze), ale reszta czołgu jest jak prosto z lakierni, bo nawet po myciu w myjni prawdziwy czołg nie jest tak czysty i nieskazitelny, jak twoje modele.
Może spróbuj "biedronki" albo filtra. To proste techniki dające dobre efekty. Jeszcze można je zastosować na tych modelach.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3106
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: "W drodze na front" Revell 1/72

Postprzez Arnisan » czwartek, 28 lipca 2011, 10:13

Zastanawiałem się nad biedronką, ale wyszedłem z założenia, że czołgi dopiero co jadą na front i trafiły na błotnisty teren. W takim wypadku górne partie czołgu też będą mocno brudne z zaciekami?
Avatar użytkownika
Arnisan
 
Posty: 70
Dołączył(a): wtorek, 12 października 2010, 20:50
Lokalizacja: Ełk/Wrocław

Re: "W drodze na front" Revell 1/72

Postprzez Maikel » czwartek, 28 lipca 2011, 10:16

Cześć.
Kurczę, dość fajnie to wygląda. Koncepcja całkiem dobra, ale... coś sucho - to błoto takie suche.
Hamulce wylotowe bym trochę czarnym machnął. I Tygrys lepiej by się z jakimiś blachami prezentował :->
Takie moje opinie. :P
Ogółem to mi się podoba :mrgreen:
http://maikel.iportfolio.pl/
Cokolwiek w życiu robisz, nie ma to większego znaczenia ale ważne jest żeby to zrobić,
bo nikt inny nie zrobi tego za Ciebie.

Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
Maikel
 
Posty: 293
Dołączył(a): sobota, 25 września 2010, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: "W drodze na front" Revell 1/72

Postprzez Arnisan » czwartek, 28 lipca 2011, 16:56

Co do błota - zastanawiałem się nad położeniem pół-matu, ale gdy stałem na przystanku to zwróciłem uwagę na błoto, które powstało obok na trawniku. Było ono właśnie podobnego koloru i w ogóle nie wyglądało jakby było mokre (było zupełnie matowe), ale potrafiło pobrudzić buta po wdepnięciu. Teraz jestem w Ełku daleko od swojego warsztatu - jedyne co mogę zrobić to kupić Sidolux i położyć cienką warstwę. Co sądzicie o zmoczeniu tego błota? Nadmienię, że niestety nie mam sklepu modelarskiego w mieście, a czas mnie goni, więc na zakupy w internecie nie mam czasu.

Dziękuję za przychylne opinie ;)
Avatar użytkownika
Arnisan
 
Posty: 70
Dołączył(a): wtorek, 12 października 2010, 20:50
Lokalizacja: Ełk/Wrocław

Re: "W drodze na front" Revell 1/72

Postprzez Maikel » czwartek, 28 lipca 2011, 17:06

Znaczy miałem na myśli, że jak czołg przejedzie to tą dolną warstwę rozgrzebie... no i tamto jest jest mokre :P
Oczywiście od autora zależy jak to widzi ;o)
http://maikel.iportfolio.pl/
Cokolwiek w życiu robisz, nie ma to większego znaczenia ale ważne jest żeby to zrobić,
bo nikt inny nie zrobi tego za Ciebie.

Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
Maikel
 
Posty: 293
Dołączył(a): sobota, 25 września 2010, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: "W drodze na front" Revell 1/72

Postprzez fazzi » sobota, 30 lipca 2011, 16:27

Jak na pierwsze dzieło to całkiem, całkiem ;o) Uwagi: Zbyt czyste pojazdy: jeśli nie chcesz robić zacieków itd to pobrudź chociaż płyty silnikowe, wydechy.
I jeszcze jedna uwaga merytoryczna :D Pojazdy jeżdżące po drogach( i nie tylko ) zachowywały między sobą duże odległości na wypadek ataku lotniczego.
Mimo wszystko, jak na pierwszą pracę , scenka jak najbardziej udana :D
Avatar użytkownika
fazzi
 
Posty: 424
Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2011, 16:32
Lokalizacja: Gdynia

Re: "W drodze na front" Revell 1/72

Postprzez Arnisan » sobota, 30 lipca 2011, 18:08

Dzięki za miły komentarz :) Musiałem jakoś upchać dwa czołgi obok siebie, żeby diorama nie wyszła za duża :D W zamyśle miał powstać kwadrat 20x20cm, maksymalnie 25x25cm i w tym przedziale się zmieściłem. W sumie nie wiem kiedy będę robił kolejną dioramę z dwoma pojazdami i to jeszcze w 1/72.
Gdybym tylko miał ze sobą warsztat, to bym zrobił zacieki i pobrudził w kilku miejscach. Diorama jest prezentem i niech tak zostanie - w końcu złego wrażenia nie robi ;)
Avatar użytkownika
Arnisan
 
Posty: 70
Dołączył(a): wtorek, 12 października 2010, 20:50
Lokalizacja: Ełk/Wrocław

Re: "W drodze na front" Revell 1/72

Postprzez Maikel » sobota, 30 lipca 2011, 21:08

Arnisan napisał(a):W zamyśle miał powstać kwadrat 20x20cm, maksymalnie 25x25cm i w tym przedziale się zmieściłem.

Ja tworzę dioramke 28x28 w skali 1/72. I szczerze mówiąc boję się, że będzie za małe na scenkę na której są tylko... dwa pojazdy :P
http://maikel.iportfolio.pl/
Cokolwiek w życiu robisz, nie ma to większego znaczenia ale ważne jest żeby to zrobić,
bo nikt inny nie zrobi tego za Ciebie.

Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
Maikel
 
Posty: 293
Dołączył(a): sobota, 25 września 2010, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: "W drodze na front" Revell 1/72

Postprzez Arnisan » sobota, 30 lipca 2011, 23:05

No cóż, trzeba popełnić kilka błędów ;) Następne dioramy będą lepiej rozplanowane i bardziej pomysłowe, bo po prostu będę miał na nie więcej czasu. Będzie relacja i wtedy liczę na Wasze wsparcie ;)
Avatar użytkownika
Arnisan
 
Posty: 70
Dołączył(a): wtorek, 12 października 2010, 20:50
Lokalizacja: Ełk/Wrocław

Re: "W drodze na front" Revell 1/72

Postprzez Maikel » niedziela, 31 lipca 2011, 04:23

Arnisan napisał(a):No cóż, trzeba popełnić kilka błędów ;) Następne dioramy będą lepiej rozplanowane i bardziej pomysłowe, bo po prostu będę miał na nie więcej czasu. Będzie relacja i wtedy liczę na Wasze wsparcie ;)

Nie, nie, ja nic nie oceniałem teraz.
Tylko chciałem porównać skale Twojego projektu do mojego. ;o)
Nie wiem czy poprostu nie będzie to dla kogoś za duże :P
http://maikel.iportfolio.pl/
Cokolwiek w życiu robisz, nie ma to większego znaczenia ale ważne jest żeby to zrobić,
bo nikt inny nie zrobi tego za Ciebie.

Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
Maikel
 
Posty: 293
Dołączył(a): sobota, 25 września 2010, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: "W drodze na front" Revell 1/72

Postprzez adamem » środa, 10 sierpnia 2011, 23:12

Proponuję zdjąć jeden z czołgów z dioramki i będzie ok.
być pancerniakiem to zaszczyt,
...nie być - to szczęście...
Avatar użytkownika
adamem
 
Posty: 239
Dołączył(a): piątek, 11 lutego 2011, 18:26
Lokalizacja: Łódź

Re: "W drodze na front" Revell 1/72

Postprzez Arnisan » czwartek, 11 sierpnia 2011, 22:53

Dioramki już nie mam, a nowy właściciel był bardzo ucieszony ;) Dzięki za komentarz. Następnym razem pójdę za waszą radą i faktycznie lepiej rozplanuję rozkład pojazdów. Albo zwiększę dioramę, albo zmniejszę liczbę czołgów.
Skoro temat został poruszony - mam pytanie. Co sądzicie o trawie i ogólnie o terenie? Wyszło przekonująco, czy czegoś zabrakło?
Ostatnio edytowano czwartek, 11 sierpnia 2011, 22:55 przez Arnisan, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Arnisan
 
Posty: 70
Dołączył(a): wtorek, 12 października 2010, 20:50
Lokalizacja: Ełk/Wrocław

Następna strona

Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości