TYGRYS - ZIMOWY POLIGON

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

TYGRYS - ZIMOWY POLIGON

Postprzez rollingstones » sobota, 21 czerwca 2008, 17:29

Dziś miałem trochę czasu i zrobiłem końcowe zdjęcia.

Kontrowersyjny projekt – jednym się podoba, drugim nie – dla mnie to poligon nowoczesnej chemii modelarskiej. Dużo dała mi ta praca i traktuje ją z dużym sentymentem. Wszystko miało wyglądać inaczej ale nie wiedziałem że tygrysy umieją latać. W odróżnieniu od odsłony w Kielcach dodałem jeszcze trochę żółtego filtru na pojazd. Więcej zmian nie będzie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Reklama

Re: TYGRYS - ZIMOWY POLIGON

Postprzez kazio » sobota, 21 czerwca 2008, 18:10

Dzieło życia? Piękność w każdym milimetrze :). Z kwestii technicznych zastanawia mnie tylko jedna rzecz - model dość mocno wystaje poza obrys winietki, czy w związku tym jest stabilny? Malowanie zimowe w Twoim wykonanium jest nie do opisania. W szczególnośći podobają mi się ubłocenia na zewnątrznych powierzchniach bocznych błotników. Poza tym ten dodatkowy filtr dobrze mu zrobił. Bardziej się teraz "kotek" kojarzy z okresem, w którym jest osadzony - roztopy + zużyte zimowe kamo. Tylko pogratulować kolejnego wspaniałego dzieła. Jeszcze takie pytanie techniczne - czy nie miałeś problemów z pękaniem tych "water'ów" od Vallejo? Moje kałuże pod jedynką miały taką tendencję, a próba zalania pęknięć tym samym medium nic nie dawała.

Bym zapomniał - czy temu Zygfrydowi bliżej tanka czegoś nie brakuje?
Ta swobodnie zwisająca ręka jest jakaś taka pusta, czy tam aby nie powinna przyjść jakaś skrzynka amunicyjna do MG-ty czy czuś?
kazio
 
Posty: 180
Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2008, 00:18
Lokalizacja: Posen

Re: TYGRYS - ZIMOWY POLIGON

Postprzez Yantom » sobota, 21 czerwca 2008, 19:34

rollingstones napisał(a): dla mnie to poligon nowoczesnej chemii modelarskiej.


Całkiem niezły ten poligonik. Jeśli chodzi o efekty to jest z czego brać wzór. Błoto, zmrożony śnieg wyszło bardzo realistycznie. Tygrys to jak dla mnie to mistrzostwo świata i okolic. Figurki też OK. Kwestie dyskusyjne to ta gąsienica poza podstawką oraz czy tygrys nie powinien głębiej tkwić w błocie, ale o tym już było w warsztacie. Osobiście czegoś mi na tej dioramie brakuje, może jakiegoś fragmentu rozbitego czołgu, armaty itp. Ale zdaję sobie też doskonale sprawę, że po prostu zabrakło miejsca.
Oczywiście zasłużone gratulacje za dokończenie tego pouczającego modelu i podstawki. I czekam na następne, by coś tam podpatrzeć od czołówki naszego modelarskiego peletonu.
pozdr Tomek
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Re: TYGRYS - ZIMOWY POLIGON

Postprzez badger » sobota, 21 czerwca 2008, 19:48

Ponieważ oglądałem na żywo, to spokojnie mogę powiedzieć - że niezłe toto jest, a że troche "łyse" to fakt. Ale tak naprawdę pierwsze pełne dzieło roztopów oglądane na forach, za to same plusy i pozytywy. Co najgorsze - pomysł przedni i co najwyżej zawsze będzie to już tylko naśladowanie. :->
Ostatnio edytowano sobota, 21 czerwca 2008, 22:38 przez badger, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Re: TYGRYS - ZIMOWY POLIGON

Postprzez rollingstones » sobota, 21 czerwca 2008, 20:45

Kaziu - mnie nic się nie dzieję ze still water. Tygrys trzyma się na ca - bardzo mocno.
Yantom - ty mi nie mów o peletonie ;o)
Badger - myślę że byłem drugi - to patent kolegi R Pitucha - ja go tylko rozbudowałem ;o)

Dzięki Panowie
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: TYGRYS - ZIMOWY POLIGON

Postprzez Wehrwolf » niedziela, 22 czerwca 2008, 01:29

Naprawdę wyszło świetnie...
jednak brakuje mi tylko jakiegoś szczegółu, detalu w tym rowie... aż się prosi by coś dać... czapkę, łuske, choć magazynek :)
Ostatnio edytowano czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00 przez Wehrwolf, łącznie edytowano 1 raz
pozdrawiam
Rafal

Obrazek
Avatar użytkownika
Wehrwolf
 
Posty: 253
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:43
Lokalizacja: Koszalin

Re: TYGRYS - ZIMOWY POLIGON

Postprzez Sergionex » niedziela, 22 czerwca 2008, 10:35

Wehrwolf napisał(a):jednak brakuje mi tylko jakiegoś szczegółu, detalu w tym rowie... aż się prosi by coś dać... czapkę, łuske, choć magazynek :)


Flaszkę! :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
Sergionex
 
Posty: 263
Dołączył(a): poniedziałek, 15 października 2007, 11:40
Lokalizacja: Łódź

Re: TYGRYS - ZIMOWY POLIGON

Postprzez rollingstones » niedziela, 22 czerwca 2008, 10:43

ja nie piję - zapomniałeś ;o)
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: TYGRYS - ZIMOWY POLIGON

Postprzez siara1939 » niedziela, 22 czerwca 2008, 11:09

Figurki dodaja zycia. Figurki wykonane zreszta berdzo starannie.
Definitywnie udany projekt.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: TYGRYS - ZIMOWY POLIGON

Postprzez rzelu » niedziela, 22 czerwca 2008, 14:54

Podłoże oszałamiające realizmem, a Tiger jak żywy, groźny.
Piękna dioramka.
www.ostfrontminiature.blogspot.com
Avatar użytkownika
rzelu
 
Posty: 528
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:16
Lokalizacja: Dziki Zachód

Re: TYGRYS - ZIMOWY POLIGON

Postprzez Balu » niedziela, 22 czerwca 2008, 15:00

Pikny, Panie pikny :) Śnieg i ziemia są rewelacyjne, mnie tylko razi lufa tak jakoś bardziej odrapana od reszty, ale to szczegół ;o)
Balu
 

Re: TYGRYS - ZIMOWY POLIGON

Postprzez Anioł » poniedziałek, 23 czerwca 2008, 08:51

Błocko i roztapiający się śnieg zwalają z nóg. Tygrysek w twoim wykonaniu wyszedł rewelacyjnie. Figurki też fajne.
Dla mnie bomba.
Avatar użytkownika
Anioł
 
Posty: 458
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 18:54
Lokalizacja: POZnan*

Re: TYGRYS - ZIMOWY POLIGON

Postprzez Bathin » poniedziałek, 23 czerwca 2008, 21:18

Balu napisał(a):mnie tylko razi lufa tak jakoś bardziej odrapana od reszty, ale to szczegół ;o)


Obrazek
Foto z zeszytu nr 252 wyd. Militaria
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: TYGRYS - ZIMOWY POLIGON

Postprzez ewpiga » wtorek, 24 czerwca 2008, 23:42

Malowanie modelu podobało mi się już z początkiem nakładania pierwszych warstw farby. W końcowej prezentacji model wygląda rewelacyjnie. Dwóch wojaków kulących się za czołgiem wpasowało się do całości dioramki doskonale. Wykonanie takiego malowania pojazdu wycisnęło u ciebie wszystkie poty zabrakło już weny by popracować nieco dłużej nad podstawką. Błoto, zimowe roztopy wykonane bardzo realistycznie jednak mi osobiście czegoś tu brakuje…może tego ,że Tygrys był ciężką maszyną i głębiej powinien zapaść się w roztopioną maź.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: TYGRYS - ZIMOWY POLIGON

Postprzez rollingstones » środa, 25 czerwca 2008, 08:40

Dzięki - jeszcze raz

Piotr - mnie też czegoś brakuje - i wiem czego trzeba było zagłębić prawą stronę tygrysa pod kątem 20% - scenka stała by jeszcze bardziej dynamiczna.
Ale niestety - choć to był poligon zimy i błota - do końca nie wiedzałem co z tego wyjdzie.
Nauczka z tej dioramy jest taka - nie maluj figurek w 3 godziny oglądając mecz ;o) bo i tak je teraz poprawić musiałem ( czyli ubrudzić ) i nie śpiesz się na konkurs modelarski.
Jestem dosyć wolnym twórcą i taki projekt na 5 dni to dla mnie kosomos prędkości.
Teraz sobie poligonować będę z suchym błotem na hetzerze - projekt 1 i tygrysie II projekt II. No i kompletuje dzielnie Stuga III G
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce


Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości