"Atak Armii Radzieckiej na pozycję wroga" (1:35)

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

"Atak Armii Radzieckiej na pozycję wroga" (1:35)

Postprzez ROMAN » wtorek, 25 września 2007, 11:37

Witam..
Pewnie wielu z Was już ją widziało na innym Forum ale na dobry początek i pierwszego posta właśnie tą prace chciałbym zaprezentować. Jej tytuł to jak scenka wskazuje "Atak Armii Radzieckiej na pozycje wroga" w której wykorzystałem najnowsze osiągnięcia firmy Master Box Ltd. w dziedzinie figurek (nr 1, 2, 3, z serii Estern Front Series) oraz nieco starszy wyrób firmy AFC Club o nr 350059 w postaci działa Pak 43/41. Modele tych firm to bardzo dobre produkty z wiernie odwzorowanymi szczegółami i praktycznie samosklejalne. Pewne problemy były jedynie w sposobie mocowania pancerza armaty który wykonany jest z blaszki fototrawionej do korpusu samej armaty , ale jakoś poszło. Całościowo produkty tych firm są bez problematyczne i świetnie nadają się na dioramkę i jedenym problemem jest wymyślenie sensownej scenki dla tak ciekawych modeli. Po analizie "za i przeciw" wybrałem scenkę jak niżej, czyli doprowadzona do ostateczności Armia Radziecka postanowiła wziąć się w garść i w końcu ruszyć na umocnione pozycje wroga. Jak zauważycie ciężko było bo niemiecki żołnierz taki łatwy do przepędzenia nie był ale i zawziętości Rosjanom odmówić nie można. Co z tego wynikło oceńcie sami.

kliknij link

http://www.romanpierzgalski.pl/galeria_ ... tegorii=12
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Reklama

Re: "Atak Armii Radzieckiej na pozycję wroga" DIORAMA

Postprzez Marek Barański » wtorek, 25 września 2007, 12:19

Witam, bardzo sympatyczna diorama ale jako notoryczna zrzęda pozwolę sobie pomarudzić. Zastosowałeś złą amunicję do Pak 43, armata powinna być pomalowana wg mnie kolorem piaskowym z ewentualnym kamuflażem. Dodatkowo chętnie bym widział jakieś deski na "podłodze" stanowiska, w końcu 88 to ciężka armata i po deszczu mogłyby wystąpić problemy. Fajnie by wyglądało zróżnicowanie kolorystyczne "ziemi" bo obecnie przypomina wg mnie Vietnam.

Fotki bardzo fajne szczególnie te z naturalnym tłem :D
Avatar użytkownika
Marek Barański
 
Posty: 952
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Atak Armii Radzieckiej na pozycję wroga" DIORAMA

Postprzez Michal » wtorek, 25 września 2007, 12:36

Nie jestem dioramiarzem, ale powiem że mi się bardzo podoba. Czarno-białe zdjęcia to klimat jak ze starych radzieckich filmów wojennych. Super wyszedł Rosjanin walczący saperką. Dwa malutkie drobiazgi:
- ogony armaty powinny być chyba wkopane głębiej w podłoże
- oficer z PPSz ładownicę nosi za bardzo z tyłu - pół godziny by magazynek wyciągał
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: "Atak Armii Radzieckiej na pozycję wroga" DIORAMA

Postprzez Tomek Hejmo » wtorek, 25 września 2007, 15:46

Malowanie działa jak najbardziej OK, figurki obejmują zakres 1941-42 :P A dioramka zwala z nóg
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00

Re: "Atak Armii Radzieckiej na pozycję wroga" DIORAMA

Postprzez Radek Pituch » wtorek, 25 września 2007, 17:25

Cześć Kolego
Jedna rzecz mnie zastanawia, w którym roku rozgrywa sie akcja dioramy? Jeśli przed 43 to armata niestety nijak tam nie pasuje, gdyż ta wersja PaK 43 pojawiła się dopiero pod koniec 1943 roku, jesli nie na początku 1944. Druga rzecz to raczej wątpie by była w kolorze panzergrau, który już od połowy 1942 był zastepowany kolorem piaskowym,a od 1943 stał się obowiązkowym kolorem bazowym.
Po za tym bardzo fajna scenka Ci wyszła. Ciekawie wygladają te zdjęcia czarnobiałe z błyskami z luf karabinów.
Radek
Avatar użytkownika
Radek Pituch
 
Posty: 2152
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Atak Armii Radzieckiej na pozycję wroga" DIORAMA

Postprzez Jakub W. » wtorek, 25 września 2007, 17:42

Mam wrażenie że tą diorkę? skąds znam. Jak na mój gust to bardzo fajna, figurki realistyczne, dynamiczna oraz wrażenie "co się zaraz stanie' :mrgreen: . Wszystko to wygląda super.
Ostatnio edytowano czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00 przez Jakub W., łącznie edytowano 2 razy
Jakub W.
 

Re: "Atak Armii Radzieckiej na pozycję wroga" DIORAMA

Postprzez Darek Trzeciak » piątek, 28 września 2007, 23:12

Diorama zachwyciła mnie przedewszystkim dynamiką. Brawo za świetny pomysł :)
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: "Atak Armii Radzieckiej na pozycję wroga" DIORAMA

Postprzez ROMAN » sobota, 29 września 2007, 13:47

Witam i dziękuje za opinie.
Oczywiście jest prawdą że w/g producenta figurek i armaty ich czasokres to minimalnie naciągany styk czasowy ale nie robiłbym z tego wielkiego "hallo" bo to diorama a nie praca naukowa, więc wybaczcie.


pozdrawiam
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: "Atak Armii Radzieckiej na pozycję wroga" DIORAMA

Postprzez Darek Trzeciak » sobota, 29 września 2007, 15:19

Ja wybaczam, dla mnie liczy się przede wszystkim "fun" z tego co robię (sklejam) :D
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: "Atak Armii Radzieckiej na pozycję wroga" DIORAMA

Postprzez Timi » sobota, 29 września 2007, 15:47

Bo fun jest najważniejszy :mrgreen:
A dioramka super, a zdjęcia mhh miodzio
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: "Atak Armii Radzieckiej na pozycję wroga" DIORAMA

Postprzez lama_modelaz » poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 17:19

Piękna diorama.


Dbaj o pisownię !
michal.s
Ostatnio edytowano czwartek, 1 stycznia 1970, 02:00 przez lama_modelaz, łącznie edytowano 3 razy
lama_modelaz
 

Re: "Atak Armii Radzieckiej na pozycję wroga" DIORAMA

Postprzez imek46 » środa, 23 lipca 2008, 19:29

Podpisuję się obiema rękami pod tym co napisali wcześniej koledzy. Zwłaszcza fotki są super.
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 11:13
Lokalizacja: Lublin

Re: "Atak Armii Radzieckiej na pozycję wroga" DIORAMA

Postprzez konrad » piątek, 1 sierpnia 2008, 17:34

Dioramka super, ale w tle widać budynki które jakoś nie pasują (ale tło zawsze można zmienić,więc się nie czepiam)
"Ciesz się, że czujesz ból. To znaczy, że żyjesz"
Gen. Choi Hong-Hi
konrad
 
Posty: 102
Dołączył(a): sobota, 3 maja 2008, 12:29
Lokalizacja: Brzeg

Re: "Atak Armii Radzieckiej na pozycję wroga" DIORAMA

Postprzez Mariusz 72 » środa, 1 kwietnia 2009, 23:25

Bardzo fajny klimat. Kolory kontrastowe ale przyjemne. Bardzo dobra zieleń. Pomysł i kompozycja też niezłe.
Brakuje mi tylko widoku całościowego z góry.
Avatar użytkownika
Mariusz 72
 
Posty: 1157
Dołączył(a): wtorek, 17 czerwca 2008, 00:33
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: "Atak Armii Radzieckiej na pozycję wroga" DIORAMA

Postprzez spiton » niedziela, 5 kwietnia 2009, 15:27

Opad szczeny, może brakuje trochę krwi. Ale klimat jest świetny, i na fotach prezentuje się niesamowicie!!!
Gratulacje
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Następna strona

Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości