Diorama "Fajeczka, kawunia i rogalik"

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Diorama "Fajeczka, kawunia i rogalik"

Postprzez reggy » poniedziałek, 22 września 2008, 00:18

Fajeczka, kawunia(krzywa)i rogalik
Witajcie - ukończyłem swoją pierwszą "zieloną" dioramkę. Może parę słów o samej konstrukcji.
Na początek pojazd:
Jest to model Dragona, T-34/76 mod. 1941 (nr katalogowy 6418). Składał się bardzo przyjemnie, wykonałem go prosto z pudełka, więc niestety górne i boczne kratki są plastikowe. Dodatkowo z ogniwami gąsienic było trochę pracy, głównie przy usuwaniu po dwóch wypychaczy z każdej. Czołg malowany Vallejo na podkładzie z Revella. Wiem (już), że prawdziwy zdobyty przez Niemców teciak tak nie wyglądał (brak tylnych błotników, tych belek na bokach, obłożony gąskami na burtach), ale model robiłem trochę na emigracji i nie miałem chęci i środków szukać dokumentacji :) Więc projekt trochę S-F...
Figurka to czołgista niemiecki do wczesnej wersji Tygrysa, z Legend Productions. Lekko przerobiony jeśli idzie o ustawienie rąk. Dodatkowo przy zmywaniu z niego farby (bo raz mi bardzo nie wyszedł i był zmywany) urwałem mu 3 palce u prawej dłoni (gubiąc je przy okazji) i zmuszony byłem robić ją od podstaw.
Na fotkach ma ciut żółty odcień skóry - w rzeczywistości nie jest aż tak źle, po prostu facjata była najbliżej żarówki i łapała więcej ciepłego światła niż reszta :) (nie ma to jak dobra wymówka).
Podstawka:
Baza to gips ze styropianem, odlany do formy z klocków LEGO. Boki obłożne balsą smarowaną najzwyklejszą mieszanką olejną do wash'a. Podłoże to miks past Vallejo, piasku z Sopotu i ziemi kwiatowej. Roślinność z POLAK'a, troszkę poprawiana pędzlem.
Dodałem dwa wróbelki z Green Stuff'u (ta masa to dla mnie nowość - zdziwiłem się elastycznością po jednym dniu od zmieszania składników). No i jeszcze tytułowe rogaliki i krzywa kawa (również kombinowałem w green stuff'ie i jak widać przekombinowałem). Zapraszam do oceny, szczególnie, że dawno nic tutaj nie pokazywałem :)
Na początek, dla efekciarstwa - czarno-biało:
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
reggy
 

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Diorama "Fajeczka, kawunia i rogalik"

Postprzez Patterson » poniedziałek, 22 września 2008, 00:24

Bardzo fajna winieta, chyba tylko rogaliki "nie weszły" bo Pan jakiś żółtawy ;o)

Wróble są super, jak zrobione?
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Diorama "Fajeczka, kawunia i rogalik"

Postprzez reggy » poniedziałek, 22 września 2008, 00:34

Patterson napisał(a):Wróble są super, jak zrobione?

Ulepiłem kuleczkę na tułów z green stuffu, spłaszczyłem pęsetą ogonek (green stuff się świetnie "ciągnie"), dolepiłem drugą kuleczkę na głowę. W kuleczkę na głowę wetknąłem mały drucik jako dziubek, a w tą drugą dwa druciki jako nóżki. Po wyschnięciu green stuffu zalałem połączenie głowa-tułów CA żeby nadać płynność przejściu. Potem już tylko malowanie, gęstszymi farbami trochę aby dodać kształtów.
Swoją drogą, czemu mówi się że "wróbel usiadł na słupku"? Powinno się powiedzieć raczej że on "przykucnął na słupku" Przecież gdyby usiadł, to by mu nóżki zwisały... :mrgreen: :mrgreen:
reggy
 

Re: Diorama "Fajeczka, kawunia i rogalik"

Postprzez Tomek Hejmo » poniedziałek, 22 września 2008, 17:36

Reggy, ale kawę to popraw... Ta wygląda jakby miała % :mrgreen:
Avatar użytkownika
Tomek Hejmo
 
Posty: 2063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:00


Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości