To koniec......

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

To koniec......

Postprzez badger » środa, 22 października 2008, 11:15

Witam
Przedstawiam wymęczoną scenkę. Tytuł: "To koniec .." i w domyśle koniec miał przedstawiać. Dojdzie kilka drobnych gratów na podłoże, ale ogólnie nic się już nie zmieni.
Był to mój debiut modelarski jeżeli chodzi o podłoże i o figurkę (która na razie jest w zawieszeniu).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z efektów byłem zadowolony początkowo, jednakże z biegiem czasu i oglądaniem zadowolenie trochę spadło.
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: To koniec......

Postprzez rzelu » środa, 22 października 2008, 11:51

Wszystko pięknie, tylko gdzieś się pomysł zagubił...
Pierwsze co mi przyszło do głowy, to że ten pancerniak szukał swojej zapalniczki, wybebeszył wszystko...i nie znalazł.
Dociśnij beczkę, bo lewituje na trawie.
Wykonanie super, śliczna woda.
www.ostfrontminiature.blogspot.com
Avatar użytkownika
rzelu
 
Posty: 528
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:16
Lokalizacja: Dziki Zachód

Re: To koniec......

Postprzez Krzysztofoslaw » środa, 22 października 2008, 12:17

rzelu napisał(a):pancerniak szukał swojej zapalniczki, wybebeszył wszystko

świetna interpretacja...
Sam model, przyznam, wykonany drobiazgowo. Podstawka jest świetna, woda, zarośla wyglądają okazale. To sfałdowanie powierzchni, to mniemam delikatne fale.
Mam tylko jedno ale. Czy to wiadro musiało wisieć przy wydechu? Zaczadziałoby... ;)
Krzysztofoslaw
 

Re: To koniec......

Postprzez WestBikers » środa, 22 października 2008, 13:41

Świetnie - szacunek
Avatar użytkownika
WestBikers
 
Posty: 528
Dołączył(a): niedziela, 9 marca 2008, 22:35
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: To koniec......

Postprzez kapral » środa, 22 października 2008, 16:14

Witam. badger powiem krótko - śliczne!!! Nareszcie śliczny model na dioramie, bo oglądając dioramy na konkursach nie jest to niestety regułą. Wszystko jest przemyślane i dopracowane. Gratulacje. Jeśli mogę mam do Ciebie prośbę.Chciałbym abyś sprawdził nieco inne ustawienie figurki. Tyłem do pojazdu i nieco dalej od niego.Tak między leżącą klapą, a krzakiem. Wiesz, zrezygnowany z opuszczoną głową odchodzi itd.Tak mi przyszło do głowy :) .
Pozdrawiam. kapral
kapral
 

Re: To koniec......

Postprzez Kacperek315 » środa, 22 października 2008, 17:06

Ja tylko 2 słówka: Bardzo dobre.

Pozdrawiam Kacperek
Kacperek315
 

Re: To koniec......

Postprzez Anioł » środa, 22 października 2008, 22:07

Jeśli pierwszy raz robiłeś podłoże i tak zgrabnie poszło Ci z roślinkami i wodą, to z niecierpliwością czekam na Twoje następne dioramowe prace.
Pojazd miałem już okazję oglądać w dziale z pancerką i bardzo mi się podoba.
Figurka z tego co widać też prezentuje się ładnie. Chętnie zobaczyłbym zbliżenia by lepiej jej się przyjrzeć.
Pozdrawiam
Tomek A.
Avatar użytkownika
Anioł
 
Posty: 458
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 18:54
Lokalizacja: POZnan*

Re: To koniec......

Postprzez Jendrass » czwartek, 23 października 2008, 01:03

Finis coronat opus ...
Wielki szacunek za trud i znój włożony w model i dioramę, robi wrażenie zwłaszcza jeśli przeglądało się proces powstawania modelu.
http://www.whiteeagle.net.pl
Projekty "C2P "Goerz" "Przyczepy WP 1939"
Avatar użytkownika
Jendrass
 
Posty: 477
Dołączył(a): sobota, 17 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Polskie miasto Poznań

Re: To koniec......

Postprzez Adam Chmielewski » czwartek, 23 października 2008, 07:16

Świetnie.
Najbardziej podoba mi się ostatnie zdjęcie - super koleiny, wygląda to bardzo realistycznie.
Pozdrawiam
Adam
Avatar użytkownika
Adam Chmielewski
 
Posty: 69
Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 09:48
Lokalizacja: Białystok

Re: To koniec......

Postprzez badger » czwartek, 23 października 2008, 12:01

Dziękuję kolegom za pozytywne opinie, muszę przyznać że po złożeniu do kupy wszystkich elementów składowych sam "uległem" zadowoleniu.
Praca poniekąd jest dziełem zbiorowym. Nad warsztatem czuwało dużo kolegów z forum, zarówno jeżeli chodzi o aspekty merytoryczne dotyczące samego pojazdu, jak też o stosowanie różnych technik warsztatowych. Szczególne podziękowania należą się Jonakowi, Vis13, Domiemu którzy pozwolili na unikniecie błędów i pomogli w przerabianiu pojazdu w celu dostosowania do wersji late.
Koledze rollinstones za pomoc w budowie podłoża i "zmuszenie" mnie do jego wykonania.
Koledze Kamilowi FS za motywujące uwagi, pomoc w doborze sprzętu i naukę artystycznego cieniowania.
Oraz innym kolegom ze starego PWM za „bycie” (postowanie) ze mną podczas budowy.

Anioł :arrow: figurka jest taka sobie - makro zabiera jej urok, ale intensywnie zaczynam prace nad swoim warsztatem figurkowym - spodobało mi się malowanie figurasów.
kapral ludzika przykleiłem CA i raczej go już wyrywał nie będę

W każdym razie dziękuję za uwagi i opinie raz jeszcze
Krzysztofoslaw może faktycznie wiadro w nie najszczęśliwszym miejscu jest
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Re: To koniec......

Postprzez Akahoshi » piątek, 24 października 2008, 07:53

Gratuluję świetnie wykonanego modelu, jak również podstawki pod niego. Szczególnie, że jest to Twój pierwszy tak zaawansowany projekt.
Kolejnym plusem jest pełne wnętrze. Podoba mi się to bardzo, gdyż jestem lekko "zboczony" ;o) na punkcie pojazdów z wnętrzem.
Chętnie oglądnąłbym go na żywo (szczególnie zaglądnął do każdego włazu). Pojawisz się z nim może w Katowicach?
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: To koniec......

Postprzez Patterson » piątek, 24 października 2008, 10:26

Bardzo fajny "wózek" :) Ta wersja czwórki to moja ulubiona. :)
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: To koniec......

Postprzez badger » piątek, 24 października 2008, 13:33

W Katowicach to jeszcze nie wiem czy będę, jakby się ekipa na auto zebrała to całkiem możliwe. Na razie muszę zrobić z modelem jakieś 600km, może to się na nim za bardzo nie odbije.
Jak chcesz poogladać to zapraszam do siebie (NH).

Marcin - dziękuję. To wersja (razem z Ausf.H ) jest faktycznie najfajniejsza. A... informacja dla Ciebie - nastepną robie dioramę pantery, taką dopancerzoną dodatkowymi blachami, skompletowałem już sobie dokumentacje zdjęciową :mrgreen: - to w ramach konkurencji.
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Re: To koniec......

Postprzez Akahoshi » piątek, 24 października 2008, 22:09

Krzysztofoslaw napisał(a):Mam tylko jedno ale. Czy to wiadro musiało wisieć przy wydechu? Zaczadziałoby... ;)

badger napisał(a):Krzysztofoslaw może faktycznie wiadro w nie najszczęśliwszym miejscu jest


Wcale takie tragiczne to umiejscowione nie jest :)
Obrazek
Źródło: własne zasoby
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:47
Lokalizacja: Kraków

Re: To koniec......

Postprzez Filip » sobota, 25 października 2008, 14:37

Bardzo realisyczna woda jak i szata roślinna.Czy zamieszczony jest gdzieś wątek warsztatowy?Jeśli nie to będę ubolewał :cry: Bo bardzo chciałbym ujrzeć jak powstaje to dzieło.A szczególnie z czego jest woda i roślinność(gotowe produkty czy własne?)
Obrazek
Avatar użytkownika
Filip
 
Posty: 208
Dołączył(a): piątek, 8 sierpnia 2008, 20:22

Następna strona

Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości