Kontrola warsztatu Fw 190 A-8/R2 (1/48)

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Kontrola warsztatu Fw 190 A-8/R2 (1/48)

Postprzez Michał U. » środa, 5 listopada 2008, 18:37

Witam,
przedstawiam moją pierwszą w życiu dioramę. Osobiście jestem zadowolony, ale bardzo proszę o opinie. Zapraszam do oglądania!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Michał U.
 
Posty: 162
Dołączył(a): czwartek, 23 października 2008, 16:07

Reklama

Re: Kontrola warsztatu Fw 190 A-8/R2 (1/48)

Postprzez Chamzat » czwartek, 6 listopada 2008, 14:39

Dio bardzo ładna - Do Fw i figurek właściwie nie ma się co przyczepić. Jedynie ta pedantyczna trawa nie bardzo mi leży, ale to tylko mój gust ;o)

Powiedz jak zrobiłeś koronę drzewa? Bo z drzewami zawsze miałem problemy, a Twoje wygląda bardzo dobrze.
Chamzat
 

Re: Kontrola warsztatu Fw 190 A-8/R2 (1/48)

Postprzez Michał U. » czwartek, 6 listopada 2008, 16:49

Co do trawy to jest to wykładzina kupiona w PRL-u jeszcze przez mojego tatę, a że była żółta więc ją przemalowałem. Może to przez kolor, nie wiem. Co do korony to jest z komosy ciernistej: większe lub mniejsze gałązki przyklejałem klejem CA, a gdy zrobiło się gęściej tylko wsuwałem gałązki między przyklejone. Na koniec pomalowałem to zielonym sprayem. Zapomniałem jeszcze dodać, że Fw jest z zestawu Eduarda, a BMW z Hasegawy. Drabina własnej roboty.
Ostatnio edytowano piątek, 7 listopada 2008, 17:13 przez Michał U., łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Michał U.
 
Posty: 162
Dołączył(a): czwartek, 23 października 2008, 16:07

Re: Kontrola warsztatu Fw 190 A-8/R2 (1/48)

Postprzez Wehrwolf » piątek, 7 listopada 2008, 01:32

wg mnie ogólnie jest ok...tylko za czysto jest... brak plam oleju itp na deskach, śladów po samolotach na trawie i po autach (chyba że samochody grzecznie cofały po drodze albo to świerzutki warsztat polowy) :)
pozdrawiam
Rafal

Obrazek
Avatar użytkownika
Wehrwolf
 
Posty: 253
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:43
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kontrola warsztatu Fw 190 A-8/R2 (1/48)

Postprzez Kuba P. » piątek, 7 listopada 2008, 14:00

Na miejscu szefa to bym tych mechaników zwolnił i jeszcze każdemu zapodał kopala z tekstem - który dureń chowa podwozie na postoju i który dureń dopuścił do takiej korozji rur wydechowych :mrgreen:

Zerknij na zdjęcia, jak wygląda podwozie Focke-Wulfa :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Kontrola warsztatu Fw 190 A-8/R2 (1/48)

Postprzez Michał U. » piątek, 7 listopada 2008, 17:36

Dzięki za opinie. Co do rur wydechowych to niestety pomalowałem je według wskazań producenta na rdzawo , a nie jak zawsze najpierw gunmetal, potem cienka warstwa rdzawego :( Nie wiem, czy ci o to Kuba chodziło, ale podwozie jest pod złym kątem względem skrzydeł w większej części z winy Eduarda, który nie tylko w tym miejscu spartaczył robote :evil: W modelu może być jeszcze troche błędów rzeczowych, ale o nich nie wiedziałem ze względu na brak zdjęć tego modelu Focke-Wulfa oraz z tego powodu, że skupiłem się na walce z samym zestawem, żeby wszystko w miarę pasowało.
Avatar użytkownika
Michał U.
 
Posty: 162
Dołączył(a): czwartek, 23 października 2008, 16:07


Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości