hetzer - tam królował blues (1:35)

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

hetzer - tam królował blues (1:35)

Postprzez rollingstones » piątek, 19 grudnia 2008, 19:30

Po wczorajszej rozmowie z kolegą ewpigą, ;o) postanowiłem odświeżyć temat. Zdjęcia robił Sergionex tak że poziom ich odbiega od zwykle reprezentowanego przez ze mnie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Reklama

modele polskich samolotów

Re: hetzer - tam królował blues

Postprzez kazio » piątek, 19 grudnia 2008, 19:48

Seb, w samą porę się zjawiasz z tymi fotami. Moje pytanie przy tej okazji - mógłbyś maznąć słów kilka na temat malowania balsowego rancika? Tak sobie dłubie podstaweczkę pod kolejną jedynkę, nałożyłem 3 warstwy lakierobejcy (mahoń), 2 matt lakieru (emaliowy MM) i efekt jest dość średni... Czy swoje ranty traktujesz olejami/pigmentami?
kazio
 
Posty: 180
Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2008, 00:18
Lokalizacja: Posen

Re: hetzer - tam królował blues

Postprzez rollingstones » sobota, 20 grudnia 2008, 09:19

Hej Kazio, jako bejcy używam vallejo z dużą ilością wody, i tym tylko traktuje ranty. Nastepnie Dla lekkiego połysku używam lakierobejcy duluxa - nadaje połysku ale nie stosuje jej na ranty. I to wszystko ;o) pozdrawiam
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: hetzer - tam królował blues

Postprzez reggy » sobota, 20 grudnia 2008, 13:42

Właściwie identyczny efekt przy malowaniu balsy można uzyskać smarując ją mieszanką jak do wash'a - czyli np. brąz van dycke z white spiritem. Chłonie jak gąbka i po wyschnięciu dobrze się trzyma. Dla pewności można potem pomalować sidoluxem.
P.S. Piękne fotki, jak i dzieło :)
reggy
 

Re: hetzer - tam królował blues

Postprzez Slash » sobota, 20 grudnia 2008, 18:18

Widzę, że i osłonę km-u dopieściłeś ;o)
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: hetzer - tam królował blues

Postprzez rollingstones » sobota, 20 grudnia 2008, 23:47

co nie co ;o)
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: hetzer - tam królował blues

Postprzez klajus » sobota, 20 grudnia 2008, 23:53

Co nieco?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: hetzer - tam królował blues

Postprzez Jarek Gurgul » niedziela, 21 grudnia 2008, 00:49

Sebastian, ale się nad nami wszystkimi znęcasz.
Zastanawiam się - świadomie, czy nieświadomie...

Każdy 'rasowy' modelarz zamiast zwrócić uwagę na piękny model, świetną kompozycję, pomysł, będzie podświadomie 'przerażony' tym, że model za chwilę spadnie, odruchowo, używając 'mocy' (to po wczorajszych 'Gwiezdnych Wojnach') będzie starał się go utrzymać na miejscu, bo tyle roboty, taki wspaniały efekt, a Hetzerek zaraz może się stoczyć w dół i będzie nieszczęście...

No dobra, może trochę przesadzam, że wszystkich, ale mnie z pewnością to 'przeraża'.
Mam tylko nadzieję, że będziesz 'dbał' o ten piękny model i nic mu się w tej bliższej i dalszej przyszłości nie stanie ;o).

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6045
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: hetzer - tam królował blues

Postprzez rollingstones » niedziela, 21 grudnia 2008, 10:00

Jarek - nie znęcam się, polubiłem takie nietypowe formaty i kompozycje. Podjąlem decyzję że nie będe wyzbywał się moich prac bo prawdę powiedziawszy jest to moja zdaje się czwarta w pełni autorska diorama. (Pantera, Jagtiger, Tygrys Zimowy, i Hetzer) Wcześniej zrobiłem jescze dwie normandie i tygrysa w berlinie ale tylko scenki bo pojazdy zakupiłem gotowe od kolegów modelarzy. Mój powrót do modelarstwa po 14 latach przerwy był na spróbę dwa i pół roku temu i tak mi się spodobało że zostałem. Takie wystające kompozycje mi sie podobają bo pozwalają zaoszczędzić trochę miejsca, a i cała scenka robi się kontrowersyjna. Parafrazujac twoje słowa Yoda zapewnia ze moc przytwierdzenia Hetzera wytrzyma nawet atak imperium :mrgreen:
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: hetzer - tam królował blues

Postprzez ewpiga » niedziela, 21 grudnia 2008, 18:23

Bardzo udany powrót do modelarstwa po tak długim okresie, wypada powiedzieć - Niektóre Twoje dioramy jak też modele ze względu na swe rozwiązania czy wygląd uznane powinny być za sztukę modelarską. Inne, jak ten Hetzer stają się nimi, gdy dotknie ich ręka artysty modelarza. Podoba mi się to, że Sebastian w swoim malowaniu modeli „mówi” o tym, że kompozycja oraz farba jest częścią natury. Swoje prace wykonuje za pomocą własnych, mieszanych technik. Posiada również umiejętność powściągnięcia potrzeby umieszczania rozległych, spiętrzonych znaczeniowo wskazówek kierujących odbiorcę na właściwe tory, albo przeciwnie, wtrącających go w labirynt ukrytych tropów i ledwie rysujących się ścieżek interpretacyjnych.. bywa to cechą twórców pewnych swojego warsztatu.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: hetzer - tam królował blues

Postprzez Mariusz 72 » środa, 1 kwietnia 2009, 23:01

Jakoś mi ten watek umknął. System powiadamiania często zanika...
Fajnie wyszło. Może nie wszystko idealnie ale bardzo ładnie.
Avatar użytkownika
Mariusz 72
 
Posty: 1157
Dołączył(a): wtorek, 17 czerwca 2008, 00:33
Lokalizacja: Środa Wlkp.


Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości