Tygrys II Autsajder

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Tygrys II Autsajder

Postprzez rollingstones » niedziela, 21 grudnia 2008, 22:41

Wreszcie koniec. Choć jak na mnie i tak się wyrobiłem ekspresowo :mrgreen: . W sumie to mi się podoba. Dziękuję wszystkim za rady.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zapraszam do komentowania
Ostatnio edytowano piątek, 26 grudnia 2008, 11:11 przez rollingstones, łącznie edytowano 1 raz
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Reklama

Re: Tygrys II Autsajder

Postprzez Krzysiek Kowalik » niedziela, 21 grudnia 2008, 23:02

Miód. Widać że artyleria obróciła miejsce do góry nogami. Strasznie podoba mi się faktura i kolorystyka ziemi. Z modeli jakie do tej pory pokazałeś (kojarzę Hetzera T1 i JT) ten mi się najbardziej podoba.
Figurka jakoś mi nie pasuje tak na krańcu. Nie lepiej ją umieścić po drugiej stronie pojazdu gdzie tak pusto?

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 954
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 10:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: Tygrys II Autsajder

Postprzez kazio » niedziela, 21 grudnia 2008, 23:43

Z racji tematyki praca z Hetzerem bardziej mi się podoba, ale widać, że nawet z tym "klocem" KT dałeś sobie doskonale radę. Kolorystycznie (jeśli chodzi o sam model) projekt zbliżony do poprzedniego. Tutaj również czuć kliamt końca wojny. Dobra koncepcja z tymi pozrywanymi linkami do maskowania. Zupełna nowość to podłoże. Jak mawia Augustin E. - "po prostu kapitalnie" :). Praca zdecydowanie godna wrzucenia na ML tudzież inną Armoramę :).

P.S. Figurant lepszy od tych ruskich "harmoszkowców" z poprzedniego dzieła. Świetne brudzenie zimowych spodni.
kazio
 
Posty: 180
Dołączył(a): niedziela, 20 stycznia 2008, 00:18
Lokalizacja: Posen

Re: Tygrys II Autsajder

Postprzez Anioł » poniedziałek, 22 grudnia 2008, 00:55

Malowanie tygryska jest mistrzowskie. Obtarcia, zacieki i inne ślady eksploatacji są super. Taki unorany, ale w przemyślany sposób, bardzo mi się podoba. Też bym tak chciał umieć malować pojazdy........
Podłoże też jest świetne. Wygląda bardzo naturalnie i ma świetną kolorystykę.
Zastanawiam się tylko nad tą pustą przestrzenią, która rzuca się w oczy na pierwszym zdjęciu. Może faktycznie warto by było ustawić figurkę z drugiej strony pojazdu. Ewentualnie ( oczywiście nakład pracy będzie na tym etapie spory ) dorobić lej w ziemi po uderzeniu pocisku artyleryjskiego.
A zresztą, jeśli zostawisz jak jest, to i tak dioramka jest rewelacyjna.
Pozdrawiam
Tomek A.
Avatar użytkownika
Anioł
 
Posty: 458
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 18:54
Lokalizacja: POZnan*

Re: Tygrys II Autsajder

Postprzez rollingstones » poniedziałek, 22 grudnia 2008, 11:02

Miło że Wam się podoba,
Jeśli chodzi o figurę i jej umiejscowienie to jednak chcę abyście weszli głębiej w tytuł pracy - Autsajder, ktoś z boku, z tyłu wręcz poza nawiasem, z racji tryptyku bluesowego ręce ma w kieszeniach. Zaduma, może rezygnacja choć i radość że wyszedł cało z kolejnej opresji.
Anioł z przodu jest lej obok hełmu. Trzeba się przyjżeć, Aparat jakoś tego nie złapał dobrze - choć i kolorystycznie lej jest zróżnicowany.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Tygrys II Autsajder

Postprzez matejson » poniedziałek, 22 grudnia 2008, 11:09

Osiągnąłeś jedną istotną rzecz - Tygrys z podłożem tworzą jedną całość :idea: Gratuluje :) świetny projekt dający niepowtarzalny klimat.
Mateusz Mathea
http://matejson.blogspot.com
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
Avatar użytkownika
matejson
 
Posty: 2312
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Tygrys II Autsajder

Postprzez Yantom » poniedziałek, 22 grudnia 2008, 11:53

Malowanie "tygrysków" doskonale Ci wychodzi. Realistyczne aż do bólu ślady eksploatacji. Podłoże to miód-malina. Szczególnie te rozerwane drzewa. Wszystko spójne, malowanie czołgu łączy się idealnie z malowaniem podłoża. Po prostu kawał dobrej modelarskiej roboty. Figurant ciekawie pomalowany , ale co do umiejscowienia figury to kolega Anioł ma trochę racji. Równie dobrze pasowałby z drugiej strony czołgu . Może gdybyś ten lej zrobił głębszy lub dołożył na dnie trochę piasku ten fragment dioramy byłby jakoś bardziej wyeksponowany. Ale najważniejsze jest chyba to, że po kilku dioramach wyrobiłeś sobie swój własny niepowtarzalny styl malowania. Taką wizytówkę bardzo solidnej modelarskiej firmy. Tylko tak dalej.

serdecznie pozdrawiam
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Re: Tygrys II Autsajder

Postprzez rollingstones » poniedziałek, 22 grudnia 2008, 13:54

Dziękuję za pozytywne opinie
Rozjaśniłem kilka zdjęć - lepiej

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Tygrys II Autsajder

Postprzez siara1939 » poniedziałek, 22 grudnia 2008, 21:16

Groundwork jest piekny. :shock:
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Tygrys II Autsajder

Postprzez Krystian Ciechowicz » poniedziałek, 22 grudnia 2008, 21:58

Hej.
Pomijając fakt, że ostatnio pojawiła się jakaś nowomoda na porzucone lub zniszczone pojazdy, to model wygląda zacnie !
Bardzo fajnie wygląda również Groundwork jak zauważył kolega Siara !
Świetna diorama !!

Pozdrawiam
K.
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Tygrys II Autsajder

Postprzez rollingstones » wtorek, 23 grudnia 2008, 21:16

Dzieki Krystian -wiem że jest duzo wraków ale prawie cała moja twórczość to porzucone pojazdy tak ze za moda nie podążam.
Prośba
Koledzy - zróbcie mi prezent na gwiazdkę i oceńcie nowe zdjęcia - zakupiłem nowe oświetlenie i chcę wiedzieć czy to ja jestem tak nędznym fotografem czy wina leży gdzie indziej.
Z góry dziękuje
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Tygrys II Autsajder

Postprzez Yantom » środa, 24 grudnia 2008, 00:46

Moim zdaniem fotki są OK. Chyba najlepiej obrobione i wyostrzone. Teraz na przykład widać wyraźnie ten lej po pocisku. Ale lepiej by w tej kwestii wypowiedzieli się zawodowcy a nie taki fotograficzny lajkonik jak ja.

pozdr
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Re: Tygrys II Autsajder

Postprzez siara1939 » środa, 24 grudnia 2008, 01:12

Tez mi sie wydaje, ze sa lepsze. Lepsza ostrosc i glebia. Na poprzednich figurka nie byla ostra przy czolgu. Lepszy balans bieli chyba.
Zreszta jak Yantom- co ja sie znam. :mrgreen:
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Tygrys II Autsajder

Postprzez rollingstones » piątek, 26 grudnia 2008, 11:15

Dzięki za pomoc - okiełznąłem aparat - może jeszcze nie do końca ale już i ja jestem w miarę zadowolony. Galeria poprawiona bo i świątecznie posprzątałem Photobucketa.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce


Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości