Droga życia (1:35)

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Droga życia

Postprzez Yantom » poniedziałek, 12 stycznia 2009, 15:42

Co do jakości figury sprzeczać się nie będe. ICM to nie Dradon albo żywica. Producenci figurek nie rozpieszczają nas mnogością Rosjan. Z literatury wynika, że kierowcy jeździli sami, oficerów (tym bardziej NKWDzistów) na lodzie spotkać raczej było niełatwo. Jak zachowuje się człowiek, któremu śmierć zajrzała w oczy. Tu chyba też nie ma jednego wzorca zachowania. Jeden skostnieje z przerażenia, drugi zapali fajkę a inny być może będzie ratował worki.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo

Reklama

Re: Droga życia

Postprzez Żukow » wtorek, 20 stycznia 2009, 21:21

A mnie ta figurka pasuje do dioramy. Może złapał się za głowę, jak zobaczył z boku co się stało? Może drapie się po głowie i kombinuje, w jaki sposób się z tej opresji wyratować?
Avatar użytkownika
Żukow
 
Posty: 139
Dołączył(a): środa, 31 października 2007, 16:50
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Droga życia

Postprzez czak45 » poniedziałek, 2 lutego 2009, 23:36

Niestety moja dioramka przegrała walkę z czasem.
Dlatego też duże brawa dla tych którym sie udało.
Pozwole sobie na mój komentarz do wszystkich tych prac.
Pozwole sobie ocenic: kompozycje, wykonanie i pomysł.
Oczywiście będzie to moja subiektywna ocena, której wyznacznikiem są moje modelarskie upodobania.

"Droga życia"

Myślałem, ze będzie lepiej, a dlaczego:
Sam GAZ i pomysł bardzo ciekawy, fajna tematyka.
Tylko tyle, że jak patrzę na tą figurke to jakoś tej mroźnej zimy nie widzę.
Jakiś taki mało skulony.
Może trochę bredzę ale dla mnie liczą sie takie szczegóły.
Wogóle to widziałbym na tej dioramce idących skulonych uchodzców, mających w nosie to że GAZ zapadł się w lodzie.
Uchodzców, którym jest już wszystko jedno.
Pewnie taki zabieg nadałby dioramce więcej dramaturgi, a tak jest troche taka groteskowa, a figurka wygląda jak z bajki "SĄSIEDZI".
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
czak45
 
Posty: 1123
Dołączył(a): poniedziałek, 19 maja 2008, 23:40

Re: Droga życia

Postprzez Salva » niedziela, 8 lutego 2009, 23:44

czak45 napisał(a):Tylko tyle, że jak patrzę na tą figurke to jakoś tej mroźnej zimy nie widzę.
Jakiś taki mało skulony.


No bo on, jak każdy sznujący się sowiecki szofer, porządnie rozgrzany od środka :lol: Jak to było w tym dowcipie o pijaku? "-Panie, zamarznie Pan! - Nie zamarznę, piłem "Borygo"." :lol:

Pozdrawiam,
Krzysiek
Pozdrawiam, Krzysztof Salwiczek
------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek
Na warsztacie:
Hispano-Nieuport NiD-52 - Azur 1/72
Avatar użytkownika
Salva
 
Posty: 320
Dołączył(a): czwartek, 5 czerwca 2008, 16:51
Lokalizacja: Szamotuły

Re: Droga życia

Postprzez Modelarz » czwartek, 12 lutego 2009, 00:25

A mi się kreskówka "Krtek" ("Krecik") przypomniała. Ten figurant mówi: "ojojoj" :D
A diorama jest realistyczna, szczególnie lód. O figurce już pisali więc nie będę nudził, reszta mi się podoba.
"Przeklęte części, czyż nigdy nie wyzwolę się z was, o, co za bogactwo części i co za bogactwo mąk!" W.Gombrowicz, "Ferdydurke"
Avatar użytkownika
Modelarz
 
Posty: 991
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:20
Lokalizacja: Toruń

Poprzednia strona

Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości