LRDG - Obserwacja - 1:35

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

LRDG - Obserwacja - 1:35

Postprzez Xar » sobota, 31 stycznia 2009, 02:43

Nareszcie udało mi się skończyć ten model. To co wykonałem, to raczej winietka. ;o) Przedstawia ona dwóch zwiadowców SASu wraz z pojazdem. Jeśli chodzi o sam model, to niestety trzeba w nim poprawić kilka elementów. Ze względu na stare wypraski dużo w nim nadlewek i przesunięć form. Brak też wielu detali. W trakcie budowy dorabiałem kilka elementów. Te perforowane platformy z tyłu pojazdu wykonałem z blaszki. Przerobiłem też lufę karabinu. Do tego jeszcze kilka małych detalików. Figurka kierowcy pochodzi z zestawu. Ten stojący gość z kompasem, to żywica. Co do malowania pojazdu. Generalnie to użyłem koloru zbliżonego do piaskowego. Te dosyć znaczne obicia i zadrapania farby miału być generalnie powodowane działaniem piasku (burze piaskowe) - tak przynajmniej kiedyś wyczytałem. :D Podstawka przedstawia szczyt wydmy - dosyć dobry punkt obserwacyjny. To chyba tyle. Poniżej kilka zdjęć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tutaj warsztat
Pozdrawiam
Jarek Słaby
Avatar użytkownika
Xar
 
Posty: 225
Dołączył(a): czwartek, 1 listopada 2007, 00:44
Lokalizacja: Nowy Sącz/Mystków

Reklama

Re: LRDG - Obserwacja - 1:35

Postprzez Ave » sobota, 31 stycznia 2009, 12:59

Hm... jednym słowem: minimalizm. Ja rozumiem, że to pustynia, ale mogłoby nie być aż tak pusto. A skoro takie było założenie, można by choć nad tą "wydmą" popracować.
Cóż, można by winietkę zatytułować parafrazą Mickiewicza: Jedźmy, nic tu nie ma... :->
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 02:58

Re: LRDG - Obserwacja - 1:35

Postprzez Bathin » sobota, 31 stycznia 2009, 13:39

Trochę przesadziłeś z lufą tej "pięćdziesiątki", teraz to chyba 30mm.
Avatar użytkownika
Bathin
 
Posty: 930
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:13

Re: LRDG - Obserwacja - 1:35

Postprzez AdrianB » sobota, 31 stycznia 2009, 18:51

Jest wyraźna różnica na piasku gdzie maskowałeś mocowanie pojazdu - jeśli masz jak to popraw
Sam pomysł fajny - widział bym jakiegoś zwierzaka na piachu - dragon miał w zestawie liska i jaszczurkę chyba ze AfrikaCorps
AdrianB
 

Re: LRDG - Obserwacja - 1:35

Postprzez Xar » niedziela, 1 lutego 2009, 23:51

Jest to pierwsza winietka jaką wykonałem. Jeśli chodzi o wydmę, miałem drobne komplikacje techniczne z imitacją piasku. Podczas psikania aerografem, część materiału wywiało... Zastanawiałem się nad jakąś jaszczurką, ale niestety brakło już czasu. Karabin wyszedł jaki wyszedł - braki materiałowe - robiłem z tego co miałem pod ręką... Co do miejsc mocowania pojazdu, to jednak na zdjęciach różnica koloru wyszła bardziej widoczna niż na żywo. Miejsca te maskowałem kilka minut przed zrobieniem zdjęć. Jak znajdę trochę wolnego czasu, to popracuję jeszcze nad całością. :D Mam nadzieję, że następna praca będzie lepsza... ;o)
Pozdrawiam
Jarek Słaby
Avatar użytkownika
Xar
 
Posty: 225
Dołączył(a): czwartek, 1 listopada 2007, 00:44
Lokalizacja: Nowy Sącz/Mystków

Re: LRDG - Obserwacja - 1:35

Postprzez AdrianB » poniedziałek, 2 lutego 2009, 10:08

Jest taki specyfik -pasta do imitowania piasku.
Z wątków warsztatowych = ciekawie wychodzi.
AdrianB
 

Re: LRDG - Obserwacja - 1:35

Postprzez Xar » poniedziałek, 2 lutego 2009, 17:42

Zapewne chodzi Ci o produkt firmy Vallejo. Tak jak pisałem, nie wykonywałem wcześniej podstawek. Wszystkiego trzeba spróbować. Czasami coś wyjdzie lepiej, a czasem gorzej.
Pozdrawiam
Jarek Słaby
Avatar użytkownika
Xar
 
Posty: 225
Dołączył(a): czwartek, 1 listopada 2007, 00:44
Lokalizacja: Nowy Sącz/Mystków

Re: LRDG - Obserwacja - 1:35

Postprzez czak45 » poniedziałek, 2 lutego 2009, 23:12

Niestety moja dioramka przegrała walkę z czasem.
Dlatego też duże brawa dla tych którym sie udało.
Pozwole sobie na mój komentarz do wszystkich tych prac.
Pozwole sobie ocenic: kompozycje, wykonanie i pomysł.
Oczywiście będzie to moja subiektywna ocena, której wyznacznikiem są moje modelarskie upodobania.

LRDG - Obserwacja - 1:35

Strasznie skromnie i bez pomysłu, choć dobrze, ze nie postawileś modelu na środku.
Kolor piasku jakiś taki za ciemno-żółty.
W dodatku przy kołach wygląda troszkę jak błoto. (pobłyskuje i zmienia kolor)
Ale jak sam piszesz to Twoje początki w takiej twórczości.
Sam model i figurki na takim czwórkowym poziomie.
Dioramke zapewne podratowałby jakiś dobry pomysł.
Zasypany lub przewrócony "Jeep".
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
czak45
 
Posty: 1123
Dołączył(a): poniedziałek, 19 maja 2008, 23:40

Re: LRDG - Obserwacja - 1:35

Postprzez Xar » wtorek, 3 lutego 2009, 23:15

Dzięki. ;o)
W głowie ta winietka miała nieco inny kształt, ale jak to bywa w realu, zawsze wychodzi nieco inaczej. Pomysły były, ale były też duże problemy z ich realizacją. Jeszcze wiele się muszę nauczyć. :) Co do błyszczenia się przy kołach, to wina jeszcze mokrego kleju i niezabarwionej posypki. Niestety brakło mi już czasu na poprawki. Teraz już mnie czas nie goni, więc spokojnie będę mógł się bawić w poprawki i jakieś dodatki. Co do koloru piasku, to na zdjęciach jest trochę ciemniejszy. Za mało światła... :?
Pozdrawiam
Jarek Słaby
Avatar użytkownika
Xar
 
Posty: 225
Dołączył(a): czwartek, 1 listopada 2007, 00:44
Lokalizacja: Nowy Sącz/Mystków


Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości