"Zasadzka" diorama 1/72

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

"Zasadzka" diorama 1/72

Postprzez Maciek U. » środa, 18 lutego 2009, 17:01

Na początku pragnę się przywitać, jako że jest to mój pierwszy post na tym forum.
Chciałem zaprezentować dioramkę w skali 1/72 przedstawiającą zmagania rzymskich legionistów z oddziałami germańskimi. Diorama ta jest pierwszą robioną po długiej przerwie, kiedy to zajmowałem się figurkami 28 mm z systemu bitewnego LotR (Część z nich wrzucałem swego czasu na forum PWM ;o) ).
Nie jest więc ona niczym szczególnym gdyż nie posiadam jeszcze zbyt wysokich umiejętności malarskich.
Tak czy inaczej oto zdjęcia i zapraszam do oceny.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I kilka zbliżeń:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pozdrawiam, Maciek.
Maciek U.
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa, 18 lutego 2009, 14:25
Lokalizacja: Lubań/Wrocław

Reklama

Re: "Zasadzka" diorama 1/72

Postprzez Ave » niedziela, 8 marca 2009, 02:39

Witaj
Na wstępie duży plus za tematykę ;o)
Figurki, jak na tę skalę, są śliczne i wyjątkowe - patrząc na niektóre szczegóły (np. tarcze) zastanawiam się, jak Ty to namalowałeś... Bardzo podobają mi się pancerze i cienie na strojach. Troszkę słabiej wypadają "komiksowe" golizny - cieniowanie ciała mogłoby być subtelniejsze, chyba że taki styl założyłeś.
Dioramka jednak na pierwszy rzut oka nie zachęca do oglądania - podłoże i roślinność są niestety kiepściutkie, mam na myśli tak kolorystykę, jak i wykorzystane materiały.
Moim zdaniem te figurki zasługują na lepsze otoczenie.
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 02:58


Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości