"Zwiad" - drugie podejście

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

"Zwiad" - drugie podejście

Postprzez Anioł » czwartek, 19 lutego 2009, 17:14

Tak wygląda moja dioramka po wprowadzeniu zmian.
Pierwsze podejście jest tu:
http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=28&t=4938
Co do kompozycji, to dodałem dzieciaka z pieskiem i przestawiłem pancerniaków.
Zmieniłem też kolorystykę gruzu. Przytłumiłem troszkę kolor cegieł szaro-piaskową mgiełką z aerografu i pigmentami.
Popracowałem też nad wnętrzem budynku. Zdarłem więcej tapety i dorobiłem belkę stropową.
Dziękuję wszystkim za wytknięcie niedoróbek i podsunięcie pomysłów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Tomek A.
Avatar użytkownika
Anioł
 
Posty: 458
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 18:54
Lokalizacja: POZnan*

Reklama

Re: "Zwiad" - drugie podejście

Postprzez kapral » piątek, 20 lutego 2009, 09:11

Witam. Bardzo sie cieszę, że zdecydowałeś się na poprawki. Dioramka zdecydowanie zyskała. Rozwiałeś wszystkie moje poprzednie zastrzeżenia. Belka stropowa, ślad po stropie i więcej tynku pod tapetą, tego brakowało w poprzedniej wersji.Dodatkowa figurka i przestawienie "załogantów" poprawiło zdecydowanie front. Gratulacje. Pozdrawiam kapral
kapral
 

Re: "Zwiad" - drugie podejście

Postprzez Anioł » piątek, 20 lutego 2009, 13:31

Dzięki. Cieszę się, że się podoba.
Pozdrawiam
Tomek A.
Avatar użytkownika
Anioł
 
Posty: 458
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 18:54
Lokalizacja: POZnan*

Re: "Zwiad" - drugie podejście

Postprzez Marcin Łukawski » sobota, 21 lutego 2009, 16:16

Cześć
Fajna dioramka. Moim zdaniem jednak ta figurka dzieciaka z psem za bardzo odstaje od Figur z Alpine :) mimo iż całość fajnie się komponuje..... w przyszłości raczej kombinuj z cywilami z żywicy - są po prostu ładniejsi . Mam jednak uwagę - całości mocniejsze cienie by nie zaszkodziły...a szczególnie figurkom u których także słabo podkreśliłeś detale...guziki, sprzączki, gogle....itp. Kompozycja i staranność wykonania na duży plus...to co mnie wpadło w oko na mały minus. Ważne, że się uczysz i coś kombinujesz ;). I nie martw się bo ja też tak kiedyś malowałem :mrgreen:.

Pozdrawiam M.
Avatar użytkownika
Marcin Łukawski
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 7 października 2007, 21:59
Lokalizacja: Łódź

Re: "Zwiad" - drugie podejście

Postprzez rollingstones » sobota, 21 lutego 2009, 22:15

Drugie ale za to w odbiorze pierwsze - słusznie że to przerobiłeś - fajna sprawa. Propozycja nie do odrzucenia - pomaluj ramkę :D
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: "Zwiad" - drugie podejście

Postprzez Anioł » niedziela, 22 lutego 2009, 13:22

Dzięki za komentarze.

Marcin :arrow: Przyznaję, że ta figurka jakością rzeźby nie dorasta Alpine do pięt. Nadawała się natomiast się do ożywienia kompozycji, no i była pod ręką. Co do cieniowania figurek to oczywiście cały czas uczę się je malować, i ( o zgrozo ) fotografować. Zobacz zdjęcia w "pierwszym podejściu". Tam cieniowanie figurek wygląda lepiej.

Sebastian :arrow: skoro propozycja nie do odrzucenia, to nie mam wyjścia :mrgreen:
Pozdrawiam
Tomek A.
Avatar użytkownika
Anioł
 
Posty: 458
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 18:54
Lokalizacja: POZnan*


Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości