,,Where is Ryan"-Normandia 1944-1/35

Właśnie skończyłeś dioramę, chciałbyś ją zaprezentować - poddaj ją tutaj surowej krytyce Użytkowników.

,,Where is Ryan"-Normandia 1944-1/35

Postprzez Artur » czwartek, 5 marca 2009, 12:57

Przedstawiam Wam dioramke jaką ostatnio ukończyłem,scenka przedstawia Normandię z 1944 roku.Model ten był ostatnio w Bytomiu,ale tak niefortunnie ustawiony że nic nie było widać.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Artur
 
Posty: 327
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Białystok

Reklama

modele polskich samolotów

Re: ,,Where is Ryan"-Normandia 1944-1/35

Postprzez klajus » czwartek, 5 marca 2009, 13:02

Fajnie, że wstawiłeś wreszcie zdjęcia.
Ogólnie podoba mi się ale szkoda, że takie małe zdjęcia....
Dwie rzeczy - tłumik słabo nawiercony i ta duża szyba czyba by się tak nie ostała... raczej zostało by szkło, które Ty "wybiłeś" :D
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: ,,Where is Ryan"-Normandia 1944-1/35

Postprzez Artur » czwartek, 5 marca 2009, 13:10

tłumik słabo nawiercony


Jak na niego teraz patrzę to może nie za słabo nawiercony ,tylko niedomalowany,a zdjęcia,no nie chciałem z wielkością przedobrzyć co by zaraz nie znikneły.
Obrazek
Artur
 
Posty: 327
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Białystok

Re: ,,Where is Ryan"-Normandia 1944-1/35

Postprzez mysiek13 » czwartek, 5 marca 2009, 13:43

Piękna diorama, gratuluję warsztatu i pozdrawiam Michał
Avatar użytkownika
mysiek13
 
Posty: 818
Dołączył(a): wtorek, 12 sierpnia 2008, 16:23

Re: ,,Where is Ryan"-Normandia 1944-1/35

Postprzez Gregor68 » czwartek, 5 marca 2009, 14:46

No śliczności... w Bytomiu zwróciłem uwagę tylko na ruinkę (Miniart ?), teraz widzę, że reszta też świetnie wykonana. Ten Niemiec zrelaksowany jakiś , a powinien już zdrowaśki odmawiać. Pozdrawiam.
Gregor68
 
Posty: 61
Dołączył(a): wtorek, 20 maja 2008, 12:23
Lokalizacja: Torun

Re: ,,Where is Ryan"-Normandia 1944-1/35

Postprzez badger » czwartek, 5 marca 2009, 15:31

Ogólnie napiszę że mi się podobała ta diorka. Pięła sie co prawda strasznie w górę za sprawą budynków co powodowało zwrócenie całej uwagi na budynki właśnie (notabene fajnie wykonane).
Świetne figurki i otoczenie. Najsłabszym elementem wg mnie był pojazd (tylko nie odczytywać tego że słabo wykonany ), aczkolwiek wyglądał atrakcyjnie za sprawą mocnego washa. Osobiście twierdzę że mimo ustawienia "zatylniego" odbiór pracy jako całość dla mnie był bardzo dobry.
Pozdrawiam Jacek

Każdy patrzy na świat przez własne okulary
Obrazek
Avatar użytkownika
badger
 
Posty: 710
Dołączył(a): sobota, 22 marca 2008, 08:34
Lokalizacja: Kraków

Re: ,,Where is Ryan"-Normandia 1944-1/35

Postprzez kapral » czwartek, 5 marca 2009, 17:07

Witam. Jeżeli dioramka to i ja pozwolę sobie głos zabrać. Widziałem ją na "żywca" i bardzo pozytywnie odebrałem. Najważniejsze , że ma klimat. Pominę tu gotowe budynki (nie jestem ich zwolennikiem) i może troszkę za czystą uliczkę wokół pojazdu (brak tego wojennego śmiecia) Ładne figurki i fajnie zrobiony pojazd + aranżacja scenki wpływają na moją wysoka ocenę. Gratuluję. Pozdrawiam kapral
kapral
 

Re: ,,Where is Ryan"-Normandia 1944-1/35

Postprzez peter » piątek, 6 marca 2009, 16:13

Witam,
Komentowałem już tą pracę na innym forum ale teraz wpadłem na dwie inne rzeczy :P
1. Mógłbyś dodać troskę pyłu na ulicy, fajnie by wyglądało :)
2. Na ostatnim zdjęciu widać to najlepiej, na granicy bruku a ramki widać że nie pomalowałeś bruku w "pionie". Mały szczegół i znając życie widoczny tylko na zdjęciach :D
peter
 

Re: ,,Where is Ryan"-Normandia 1944-1/35

Postprzez Ave » piątek, 6 marca 2009, 17:06

Hej, fajnie że ją w końcu pokazałeś. Dla mnie bomba, wykonanie na najwyższym poziomie. Może troszkę nie pasuje mi bezceremonialne przyklejenie ulicy na deskę, ale oprawa to rzecz gustu.
Te gotowce z MiniArtu to świetna sprawa, jak je dobrze zrobić, tylko kawałek ulicy mógłby być szerszy, bo większy pojazd się już nie zmieści...
W sumie dlaczego Ryan? Robiłeś to zainspirowany jakimś kadrem z filmu? Bo ci kolesie to chyba zwykli piechociarze, nie rangersi. Swoją drogą, czym malujesz figurki?
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 02:58

Re: ,,Where is Ryan"-Normandia 1944-1/35

Postprzez Artur » piątek, 6 marca 2009, 21:16

W sumie dlaczego Ryan? Robiłeś to zainspirowany jakimś kadrem z filmu? Bo ci kolesie to chyba zwykli piechociarze, nie rangersi. Swoją drogą, czym malujesz figurki?


Tytuł właśnie zaczerpnięty z tego filmu,tak mi sie jakoś kojażyło,nawet jeśli figury nie pasują dokładnie.
Figurki malowałem akrylami i olejami,ale nie jest to moja mocna strona,ciągle sie uczę.
pozdrawiam
Artur
Obrazek
Artur
 
Posty: 327
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Białystok

Re: ,,Where is Ryan"-Normandia 1944-1/35

Postprzez Patterson » piątek, 6 marca 2009, 21:34

Bardzo fajne. A otoczenie to samoróbka czy jakieś zestawy?
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: ,,Where is Ryan"-Normandia 1944-1/35

Postprzez Ave » piątek, 6 marca 2009, 21:48

Patterson napisał(a):otoczenie to samoróbka czy jakieś zestawy?


No to właśnie MiniArtowy vacuform z elementami plastikowymi (zestaw fracuska ulica czy coś takiego) - fajna rzecz, choć trzeba masę roboty, żeby to wyglądało tak ładnie jak tu...
Obrazek
Marcin
Avatar użytkownika
Ave
 
Posty: 504
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 02:58

Re: ,,Where is Ryan"-Normandia 1944-1/35

Postprzez Artur » piątek, 6 marca 2009, 23:23

A otoczenie to samoróbka czy jakieś zestawy?


Gruz który jest umieszczony przez producenta jest kiepski,płaski,dołożyłem trochę własnego ,ale ładniejszy efekt byłby gdyby zrobić całość od podstaw.
Obrazek
Artur
 
Posty: 327
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Białystok

Re: ,,Where is Ryan"-Normandia 1944-1/35

Postprzez Yantom » piątek, 6 marca 2009, 23:28

Piękna praca z klimatem. Zwłaszcza budynki, pięknie dopracowane i realistycznie pomalowane. Pojazd także na tym samym poziomie. O figurkach też już było. No może przy Niemcu oparłbym np. MP 40, w końcu strefa frontowa a ten biedak bezbronny. Wtedy widz oglądający Twoją pracę mógłby zadać sobie pytanie, "co się za chwilę stanie" i "kto kogo" ? . W tej chwili wiadomo, że Niemiec za chwilę będzie w podróży do Walhalli, bo jak inaczej mogło się skończyć takie spotkanie czterech Amerykanów z samotnym nieuzbrojonym Niemcem za linią frontu. Brak mi też na ulicy trochę nieładu, brudu i kurzu, trochę tu za czysto jak na zburzony obok budynek. Brzeg dioramy jest niewykończony, niby drobiazg ale mogłeś okleić jakąś listwą lub choć pomalować na czarno. Zdjęcia podobno też lepiej robić na jakimś neutralnym tle np. białym, czarnym lub jakimś szarym. Tak mówili mi zawsze koledzy, którzy się lepiej znają na robieniu fotek.
Zasłużone gratulacje.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Yantom
 
Posty: 843
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:13
Lokalizacja: Granowo


Powrót do Dioramy - galeria ukończonych dioram

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości