RF-E AA940-Kołodyński?

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

RF-E AA940-Kołodyński?

Postprzez Marcen » sobota, 22 listopada 2014, 19:06

Cześć

Z racji ,że jestem tutaj nowy serdecznie wszystkich witam i od razu przechodzę do rzeczy.
Mianowicie, mam pewien problem, nie mogę do końca rozszyfrować, jaki to samolot, chodzi mi o wersję, litery kodowe i numer seryjny. Ciekawe jest ,że samolot na zdjęciu ma nowy typ liter kodowych, a stary typ kokard.
Moje przypuszczenie jest takie ,że to wczesny Spit Mk Vb o literach kodowych RF-E i numerze seryjnym AA940.

Będę wdzięczny za rozwianie wątpliwości.

Obrazek


Pozdrawiam
Marcen
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota, 22 listopada 2014, 18:20

Reklama

Re: RF-E AA940-Kołodyński?

Postprzez RAV » sobota, 22 listopada 2014, 21:47

Na zdjęciach Spitfire'a Kołodyńskiego, wykonanych po awaryjnym lądowaniu, widać nieco inne położenie liter RF.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: RF-E AA940-Kołodyński?

Postprzez Marcen » sobota, 22 listopada 2014, 23:02

Na zdjęciach Spitfire'a Kołodyńskiego, wykonanych po awaryjnym lądowaniu, widać nieco inne położenie liter RF.


Teoretycznie tak, jednak nie wiem czy nie jest to sprawa kąta pod jakim zrobione jest zdjęcie, tak czy inaczej chodzi mi o rozpoznanie konkretnego egzemplarza samolotu. To czy to akurat ten którym rozbił się Kołodyński to już drugorzędna sprawa.
Marcen
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota, 22 listopada 2014, 18:20

Re: RF-E AA940-Kołodyński?

Postprzez Marcen » niedziela, 23 listopada 2014, 17:35

Wszystko już jasne. Spit na zdjęciu to MkVb o literach kodowych RF-M i numerze seryjnym AR335.
Zdjęcie było zrobione podczas kręcenia filmu propagandowego.

Obrazek
Marcen
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota, 22 listopada 2014, 18:20


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości