Mi-24 w Afganistanie

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Mi-24 w Afganistanie

Postprzez irekfm » piątek, 21 sierpnia 2009, 14:10

Witam! Jako, że przygotowuje się do budowy Mi-24 w 1/48 Monogramu, mam kilka pytań dotyczących owego Hinda. Jeśli ktoś rzuciłby na nie łaskawym okiem i rozwiał moje wątpliwości, byłbym wdzięczny:)
1.Chcę go zbudowac w nowym, ciemnozielonym malowaniu. Podoba mi się. Nie wiem tylko, czy aplikowano je również wersji D., a jesli tak, to z jakim numerem burtowym?
2.Czy przemalowanie dotyczyło kabiny?Z zielono-niebieskiego na np. czarny, dostosowany do gogli noktowizyjnych? No i czy w związku z wysłaniem do Afganistanu dodano coś jeszcze w kabienie oprócz standardowych przyrządów?
3.Może ma ktoś zdjęcie Mi-24D z Afganistanu?
4.Może ktoś wykorzystywał blachy Eduarda do Mi-24 Monogramu?Jakie wrażenia?
Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
irekfm
 
Posty: 64
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 20:52

Reklama

Re: Mi-24 w Afganistanie

Postprzez nobie1973 » sobota, 22 sierpnia 2009, 22:34

Mi-24 dostosowane do używania przez załogę gogli noktowizyjnych mają kabinę pomalowaną emalią czarną matową. Jest to standard obowiązujący na wszystkich statkach powietrznych (głównie śmigłowców), których załogi korzystają z gogli noktowizyjnych.
Co do szczegółowych zdjęć polskich Mi-24 w Afganistanie to trochę zdjęć znajdziesz tutaj:
http://www.isaf.wp.mil.pl/. Ale raczej wszystkie są w wersji Mi-24 W.
Kamuflaż tych śmigłowców jest standardowy. Płatowiec ciemnozielony Humbrol H 116 matowy, napisy eksploatacyjne i numery burtowe czarny H 33 matowy.
Poszperam w archiwum może znajdę kilka zdjęć polskich Mi-24 D w ciemnozielonym malowaniu.
Avatar użytkownika
nobie1973
 
Posty: 560
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2008, 19:46
Lokalizacja: Londyn

Re: Mi-24 w Afganistanie

Postprzez irekfm » niedziela, 23 sierpnia 2009, 21:01

Dziekuję za odpowiedź...No tak...Wygląda na to, że D zostały w Polsce. Czy one jednak są dostosowane do gogli, a przez to przemalowane? Czy to prawda, że wersję W da się poznac po niemalowanym kołnierzu aluminiowym wokół wydechu?
Czy to D , czy W :
[img=http://w.fotka.pl.s3.amazonaws.com/c1595ed0c8_144.jpg]


Same pytania...wiem, ale z góry dziękuję za pomoc!
Avatar użytkownika
irekfm
 
Posty: 64
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 20:52

Re: Mi-24 w Afganistanie

Postprzez Daniel iceman Gronowski » poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 12:35

Ten na zdjęciu to wersja D. Wyrzutniki ASO-2W mocowane są do belki ogonowej dwoma obejmami. W wersji W mamy inny sposób mocowania tego systemu.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:23
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Mi-24 w Afganistanie

Postprzez irekfm » środa, 26 sierpnia 2009, 17:56

No tak, biorę sie więc do roboty, choc nie mam pojęcia jak zrobię numery i napis "uwaga śmigło". Gdzieś to można dostac gotowe?
Avatar użytkownika
irekfm
 
Posty: 64
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 20:52


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości