Kolejny polski Nieuport XXIVC1 z obrazkami rozszyfrowany!

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Kolejny polski Nieuport XXIVC1 z obrazkami rozszyfrowany!

Postprzez potez » piątek, 24 czerwca 2016, 12:07

Panie i Panowie, jesli są jacyś zainteresowani poza mną to polecam ostatni 18 numer Gapy:
http://www.gapa.info.pl/offer.html
Piotr Mrozowski zidentyfikował malowanie obydwu burt kolejnego Nieuporta, który pięknie pomalowany latał w naszym lotnictwie, w pełni uzbrojony, bo z Vickersem 8-)
Na prawej burcie pin-up na lewej syrena. Do tego oryginalna fotka która posłużyła wykonaniu malowidła na burcie, artysta tylko lekko "podfotoszopował" bo piersi większe namalował na samolocie niż na fotce były ;o)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Kolejny polski Nieuport XXIVC1 z obrazkami rozszyfrowany

Postprzez GrzeM » piątek, 24 czerwca 2016, 17:03

Ja oczywiście jestem. Spróbuję zobaczyć po niedzieli w pracy.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Kolejny polski Nieuport XXIVC1 z obrazkami rozszyfrowany

Postprzez hadzi » piątek, 24 czerwca 2016, 21:49

Jezeli masz na mysli samolot Popowa a tak wynika z Twojego wpisu to nie jest to sensacja, byl juz w Lotnictwie z Szachownica (2013). http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=13&t=27921&p=342721&hilit=Nieuport+Popow#p342721, po drugiej stronie syrenka.
pozdrawiam
Jerzy Ciupek
Avatar użytkownika
hadzi
 
Posty: 438
Dołączył(a): poniedziałek, 8 października 2007, 08:56
Lokalizacja: Rybnik

Re: Kolejny polski Nieuport XXIVC1 z obrazkami rozszyfrowany

Postprzez potez » piątek, 24 czerwca 2016, 23:29

Tak to ten. Natomiast na zdjęciach widać, że "trochę " inaczej wyglądał niż to co zrobiłeś i co narysował W. Sankowski . M innymi niesymetryczne zamalowane gwiazdy, nie ma pasa dookoła kadłuba no i jakość zdjęć zupełnie inna. Podpisane jako ze zbiorów T. Kopańskiego.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Kolejny polski Nieuport XXIVC1 z obrazkami rozszyfrowany

Postprzez hadzi » niedziela, 26 czerwca 2016, 18:46

potez napisał(a):Tak to ten. Natomiast na zdjęciach widać, że "trochę " inaczej wyglądał niż to co zrobiłeś i co narysował W. Sankowski . M innymi niesymetryczne zamalowane gwiazdy, nie ma pasa dookoła kadłuba no i jakość zdjęć zupełnie inna. Podpisane jako ze zbiorów T. Kopańskiego.


no to jestem ciekaw. A co do pasa, to samolot mial rozne okresy, moj pokazuje go zaraz po zamalowaniu oznaczen na bialo I bazuje na zdjeciach m.in. chyba z Militarii z lat 90-tych. No jak bede mial nowe kwity to sie najwyzej poprawi.
pozdrawiam
Jerzy Ciupek
Avatar użytkownika
hadzi
 
Posty: 438
Dołączył(a): poniedziałek, 8 października 2007, 08:56
Lokalizacja: Rybnik


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości