Ju 87 G - H.U.Rudel

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Ju 87 G - H.U.Rudel

Postprzez Murek » piątek, 28 grudnia 2007, 15:56

Witam. Mam trzy pytania odnośnie Ju 87G, którego właśnie zacząłem robić. Mianowicie, czy wersja G 1 i oznaczenia Academy ( T6+BB ) są odpowiednie dla maszyny H.U.Rudela, jak wyglądała tablica przyrządów, oraz potrzebuję dokładnych rysunków lub zdjęć k.m. ów tylnego strzelca oraz sposobu ich montowania. Udało mi się namierzyć model takiej tablicy:
http://img.photobucket.com/albums/v666/ ... 0_0357.jpg
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3000
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Reklama

Re: Ju 87 G - H.U.Rudel

Postprzez caughtinthemiddle » piątek, 28 grudnia 2007, 22:51

Witam,
generalnie Stuka, zwłaszcza powyżej wersji A, to nie moja bajka, niemniej spróbuję Ci trochę pomóc. Jeśli idzie o malowanie, jest prawdopodobne, że takowym G-1 latał w okresie Unternehmen Zitadelle, jednak jakiegokolwiek zdjęcia nie znalazłem. W 'Stuka Vol.2' Classic Publications możesz znaleźć zdjecia dwóch Ju 87 G-2, którymi latał Rudel już jako Kommodore SG 2 (W.Nr. 494193 i 494110), lecz to już inna wersja, a model Aca chyba nie nadaje się do jej wykonania, jeśli się mylę, niech ktoś bardziej obeznany to wyprostuje ;o)
Na pozostałe pytania - zdjęcia i rysunki.
Obrazek
Obrazek
Źródło: Nohara, S., Aerodetail 11: Junkers Ju 87 D/G Stuka, Dai Nippon Kaiga, 1994
Obrazek
Źródło: Smith, P.C., Stuka Vol.2. Luftwaffe Ju 87 Dive-Bomber Units 1942-45, Classic Publications, 2007
Obrazek
Obrazek
Źródło: Elfrath, U., Junkers Ju 87, Schiffer Publishing, 1993
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: Ju 87 G - H.U.Rudel

Postprzez Murek » sobota, 29 grudnia 2007, 00:13

Dzięki za wszystko, trochę też poszperałem w internecie i znalazłem sporo informacji, myślę, że wystarczy :D
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3000
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Ju 87 G - H.U.Rudel

Postprzez Rumcajs » sobota, 29 grudnia 2007, 01:06

Z tym Ju 87G-1 Rudela to raczej daj sobie spokój, wykonaj ten model w wersji D-1 czy D-3.
To wspomniane malowanie nie ma potwierdzenia na zdjęciach. Jest niby 1 fotka, z tego co czytałem gdzieś u Czechów, ale widać na niej tylko białe B2 na osłonie podwozia, niestety kodu literowego na kdłubie już nie. Tak więc to może być jakikolwiek G-1, niemający nic wspólnego z Rudelem.
O wiele prościej będzie kupić Ju 87G-2 Academy, który można wykonać w potwierdzonym malowaniu tego pilota.

PS Stukasy G Academy mają przynajmniej dwie poważne wady:
- krótkie osłony silnika (można kupić poprawione osłony z silnikiem czeskiego CMK),
- zły kształt osłon podwozia (w grę wchodzi odlanie osłon z Fujimi bądź samodzielne przeróbki).
Ostatnio edytowano wtorek, 1 stycznia 2008, 09:09 przez Rumcajs, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Marcin Surzyn
Avatar użytkownika
Rumcajs
 
Posty: 166
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 18:22
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Ju 87 G - H.U.Rudel

Postprzez Murek » sobota, 29 grudnia 2007, 12:59

Część silnikowa jest według mnie zbyt krótka o ok. 2mm i o tyle ją przedłużyłem (i tego będę się trzymał :D ). Natomiast po obejrzeniu wielu zdjęć Stukasów doszedłem do wniosku, że osłony w wersji B/R i G różniły się od siebie, i te które proponuje Academy są O.K. (prawie, troszkę zbyt spłaszczone z boku). Wiem, że to co piszę może wydać się kontrowersyjne ale porównałem proporcje kół i osłon i tak to dla mnie wygląda.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3000
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Ju 87 G - H.U.Rudel

Postprzez Rumcajs » sobota, 29 grudnia 2007, 18:16

Murek napisał(a):Część silnikowa jest według mnie zbyt krótka o ok. 2mm i o tyle ją przedłużyłem (i tego będę się trzymał :D ). Natomiast po obejrzeniu wielu zdjęć Stukasów doszedłem do wniosku, że osłony w wersji B/R i G różniły się od siebie, i te które proponuje Academy są O.K. (prawie, troszkę zbyt spłaszczone z boku). Wiem, że to co piszę może wydać się kontrowersyjne ale porównałem proporcje kół i osłon i tak to dla mnie wygląda.


Mnie też wychodziło, że osłona silnika z Academy jest za krótka o 2-3 mm.
Osłony podwozia i koła Ju87B/R a Ju87D/G różniły się między sobą dość mocno, co nie zmienia faktu, że Koreańczykom w ich modelach Ju87G naprawdę się te osłony nie udały. Są sporo za małe w obrębie kół, a do tego mają nieodpowiednie krzywizny w widoku z boku. To porównanie robiłem dość dawno, zaraz jak się ten model ukazał, ale dobrze pamiętam, że byłem bardzo zawiedziony z tego powodu. Niestety kolejny wyrób Academy, który mógł mieć zadatki na naprawdę dobry model, ale rzeczywistość okazała się jak zwykle odmienna.
Pozdrawiam
Marcin Surzyn
Avatar użytkownika
Rumcajs
 
Posty: 166
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 18:22
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Ju 87 G - H.U.Rudel

Postprzez Murek » sobota, 29 grudnia 2007, 20:58

Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3000
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Ju 87 G - H.U.Rudel

Postprzez Kuba P. » niedziela, 30 grudnia 2007, 10:46

To Academy robi model G-1 tj. w zestawie są skrzydła o mniejszej rozpiętości??
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Ju 87 G - H.U.Rudel

Postprzez Murek » niedziela, 30 grudnia 2007, 11:14

Oczywiście, od 2002 roku
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3000
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Ju 87 G - H.U.Rudel

Postprzez Kuba P. » niedziela, 30 grudnia 2007, 11:18

Ciekawa sprawa, nie śledziłem nowości w tej skali a tu takie zaskoczenie.
Swoją drogą, przychylałbym się do tego co napisał Rumcajs. Junkersów G-1 było tak mało, że może lepiej nie pakować się w to i zrobić dobrze obfotografowanego G-2 W.Nr. 494110?
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Ju 87 G - H.U.Rudel

Postprzez Murek » niedziela, 30 grudnia 2007, 12:23

Ale mnie akurat podobają się te "B 2" na osłonach kół, a to że nie ma pewności czy tym samolotem latał Rudel jest dla mnie drugorzędną sprawą ;o)
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3000
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Ju 87 G - H.U.Rudel

Postprzez caughtinthemiddle » niedziela, 30 grudnia 2007, 15:23

Widzisz, Rudel Rudelem, ale w oparciu o wspomniane wcześniej zdjęcie ciężko powiedzieć, czy to faktycznie był T6+BB. Ciekawi mnie więc, czy Crandall znalazł inne zdjecia tej maszyny.
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości