P-47 D Gładycha

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Re: P-47 D Gładycha

Postprzez greatgonzo » sobota, 7 maja 2011, 15:08

Jasne,OK.

Ach to są te ewidentnie czarne maszyny? Liczyłem na przełom :P .

Wg mnie spód - NMF to w pełni uprawniona wersja.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4052
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 15:23
Lokalizacja: Giżycko

Reklama

Re: P-47 D Gładycha

Postprzez quake » sobota, 7 maja 2011, 15:10

Jaho63 napisał(a): To kiedy zaczynamy projekt MGM - Mike Gladych Models? ;o)

Dysponuję całą serią tamki w 48. Srebrnego Razora przeznaczam dla Mika , M może dla Łanowskiego , jeśli uda się zrobić granatowego D w 32. D w 48 narazie wolny....
quake
 

Re: P-47 D Gładycha

Postprzez pik » sobota, 7 maja 2011, 15:38

Ale ten HV-K to jest powojenny? April, ale 75?

Prawdopodonie to dedykacja z datą dla kogoś, kto otrzymał fotkę. Samo zdjęcie wygląda z epoki.
Zresztą to może być równie dobrze April '45.
tego Razobarcka dlaczego, też black? Albo za szybko działasz.

A przypadkiem trafiłem na tego Razora przeglądając littlefriends.co.uk . Wrzuciłem jako ciekawostkę, bo wygląda cokolwiek czarniawo, i raczej nie OD.
Ach to są te ewidentnie czarne maszyny? Liczyłem na przełom .

Ja w nazwę koloru nie wnikam. Niech sobie każdy sam wyrobi pogląd w oparciu o zdjęcia. Po to je przywołałem.

A tu ciekawostka: fotografem w 61st FS była osoba o wyjątkowo swojsko brzmiącym nazwisku: http://www.56thfightergroup.co.uk/jz.htm . Polecam jego zdjęcia np:
Obrazek

Osoba spostrzegawcza na pewno znajdzie ciekawe zdjęcia Łanowskiego i jego P-47 (ja ich nigdzie indziej nie widziałem!) 8-)
Ostatnio edytowano sobota, 7 maja 2011, 16:09 przez pik, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 18:32

Re: P-47 D Gładycha

Postprzez greatgonzo » sobota, 7 maja 2011, 16:05

Trochę się pogubiłem, bo tu chyba posty są edytowane po tym jak je przeczytałem i straciłem kontrolę nad ciągłością rozmowy.

To od nowa:
Moim zdaniem kolorowe zdjęcia są ewidentnie zdeformowane barwnie i nie rozstrzygają tematu odcienia farby żadnego z pokazanych samolotów.
M Gładycha był 'granatowy' tak jak model z epoki.
Ja D-28 zrobiłbym w granacie zakładając ciągłość koncepcji pilota. Zero dowodów.
Czy ktoś ma jakąkolwiek podkładkę na czarne P-47, poza interpretacją zdjęć?

Moim zdaniem nie ma żadnych przesłanek by sugerować niestandardowy kamuflaż Pistol Packing Mama. Deformacja koloru na zdjęciu jest ewidentna, a nawet na wspomnianej stronie Little Friends jest fota samolotu, gdzie kamuflaż jest normalnie w zieleni. W dodatku to dość wczesna wersja (D-11) i raczej sprzed malarskiego cyrku 56FG.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4052
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 15:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: P-47 D Gładycha

Postprzez pik » sobota, 7 maja 2011, 16:11

Gonzo, nie bądź śmieszny... Jaki może byc lepszy dowód niż kolorowe zdjęcia maszyn sprzed ponad 60u lat? Jeśli ty widzisz tam granatowy to OK. Ale dlaczego narzucasz innym swoją interpretację?
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 18:32

Re: P-47 D Gładycha

Postprzez greatgonzo » sobota, 7 maja 2011, 16:19

pik napisał(a):Gonzo, nie bądź śmieszny...


Na to nic nie poradzę. Ale też i tak nie będę rozmawiał, wybacz.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4052
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 15:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: P-47 D Gładycha

Postprzez quake » sobota, 7 maja 2011, 17:35

Ja patrząc na foty, szczególnie porównując do czerwieni daję 80%-20% dla śliwkowego.Co do spodu nie sądzę byśmy to roztrzygnęli.Myślę że jesli nie dam alu nie popełnię wielkiego błędu-bedzie to moja interpretacja
quake
 

Re: P-47 D Gładycha

Postprzez Jaho63 » sobota, 7 maja 2011, 17:57

greatgonzo napisał(a):
pik napisał(a):Gonzo, nie bądź śmieszny...


Na to nic nie poradzę. Ale też i tak nie będę rozmawiał, wybacz.

Proszę Was, fajnie się rozmawia bez takich "bąków". Może, chociaż tu?
Gonzo, ale w takim razie powiedz, co poza interpretacją i relacjami słownymi, jednych z ODMIENNYCH opinii, co do koloru, przekonuje Ciebie do granatu (a tak w ogóle to mam niejasne przeczucie, że jak już zrobię Gładychowego P-47 i pomaluję na czarno, to skomentujesz go: No, widzisz jak ładnie pomalowałeś na granatowo? :) W skucie kłócimy się jakby chodziło o ewidentny odcień, ja to widzę jako czarny z domieszką odrobiny no choćby i granatu, skoro jednak tak kategorycznie twierdzisz, że to granat, to po pierwsze jak prosiłem powiedz, dlaczego takie przekonanie a po drugie daj jakiś odnośnik w palecie barw, żebym wiedział, o jakiej "granatowości" myślisz.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 00:39

Re: P-47 D Gładycha

Postprzez Mecenas » sobota, 7 maja 2011, 18:05

Jaho63 napisał(a):a po drugie daj jakiś odnośnik w palecie barw, żebym wiedział o jakiej "granatowości" myślisz.


Podejrzewam, że Gonzowi chodzi o coś takiego: ze strony Plastikowe.pl
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: P-47 D Gładycha

Postprzez Jaho63 » sobota, 7 maja 2011, 18:09

Michale, było na poprzedniej stronie. A jaki tam widzisz kolor? ;o) Granatowy? Czy czarny z westchnieniem zaledwie w stronę granatu? :)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 00:39

Re: P-47 D Gładycha

Postprzez greatgonzo » sobota, 7 maja 2011, 18:16

Jaho63 napisał(a):Gonzo, skoro jednak tak kategorycznie twierdzisz, że to granat, to po pierwsze jak prosiłem powiedz, dlaczego takie przekonanie

:shock: :?:

greatgonzo napisał(a):Moim zdaniem kolorowe zdjęcia są ewidentnie zdeformowane barwnie i nie rozstrzygają tematu odcienia farby żadnego z pokazanych samolotów.


greatgonzo napisał(a):Ja D-28 zrobiłbym w granacie zakładając ciągłość koncepcji pilota. Zero dowodów.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4052
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 15:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: P-47 D Gładycha

Postprzez Jaho63 » sobota, 7 maja 2011, 18:20

No dobra, nadinterpretacja.
Ale, dla rozwiania, dasz jakiś ogląd o jakim granacie myślisz?
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 00:39

Re: P-47 D Gładycha

Postprzez greatgonzo » sobota, 7 maja 2011, 18:27

Janusz, artykuł Dobrzeleckiego widziałem w najpierw w prasie, gdzie w przeciwieństwie do sieci istnieje choćby znikoma szansa, że zadbano o jakąś reprodukcję kolorów. Ale w tym przypadku to i tak na drzewo bo zasadniczy jest opis koloru w tekście. Dobrzelecki pięknie odpowiedział na Twoje pytanie fragmentem artykułu.

Za spodem w NMF przemawiają tylko przesłanki. Mnie one przekonują. Oczywiście nie na tyle, by twierdzić, że tak było.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4052
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 15:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: P-47 D Gładycha

Postprzez Mecenas » sobota, 7 maja 2011, 18:45

Jaho63 napisał(a):Michale, było na poprzedniej stronie. A jaki tam widzisz kolor? ;o) Granatowy? Czy czarny z westchnieniem zaledwie w stronę granatu? :)


No to mi umkło, sorry. Jaki kolor tam widzę? Granatowy. Dla mnie to jest definicja granatowego, żaden czarny wpadający w granat czy ciemna dojrzała śliwka węgierka z południowego stoku wzgórza. Po prostu granatowy. Moje oczy i język operują jednak paletą barw RGB :)
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: P-47 D Gładycha

Postprzez Jaho63 » sobota, 7 maja 2011, 19:14

Mecenas napisał(a):Dla mnie to jest definicja granatowego

Fajnie.
Dla mnie zwykły, normalny, bez wątpliwości granatowy to taki:
Obrazek
Widać jest więcej definicji. :)
Ale gotów jestem ustąpić, nawet poprosiłem moje kobiety o opinię. Nie zawiodły mojej wiary o ich zdolnościach nazwotwórczych kolorów. Zgodnie stwierdziły grafitowo-granatowy. Ja tam nie wiem, dlatego prosiłem o odniesienie do PRZYKŁADÓW KOLORÓW. Do tego czym byście go pryskali. Ale ok, nie chcę kolejnej bitwy. Ja to sobie wyobrażam wkropleniem do aero czarnej a następnie kilku kropli jakiegoś Royal Blua jako podstawa, potem jeszcze jakiś jasno szary do tego, na delikatne rozjaśnienia. Ale pożyjemy zobaczymy. Planuję też nie robić go zbyt matowy. Spód też zrobiłbym NM, bo jakoś ten błękitny mało mnie przekonuje, już prędzej uwierzyłbym w Neutral Grey.
Ostatnio edytowano sobota, 7 maja 2011, 19:42 przez Jaho63, łącznie edytowano 1 raz
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 00:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości