P-47 D Gładycha

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Re: P-47 D Gładycha

Postprzez quake » piątek, 6 maja 2011, 06:34

Osobiście wolałbym malowanie z okładki AJ.Na fotkach kamo wygląda na jednobarwne. Niestety fotografie te dotyczą wersji M .Na jaich materiałach oparł się techmod ?
quake
 

Reklama

Re: P-47 D Gładycha

Postprzez greatgonzo » piątek, 6 maja 2011, 09:24

Które fotografie dotyczą M?
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4052
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 15:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: P-47 D Gładycha

Postprzez quake » piątek, 6 maja 2011, 10:12

Ogladane w necie.Na okładce AJ jest D. Ale czytając i szukając informacji dochodzę do wniosku że malowanie jednokolorowe wersji D jest jak najbardziej prawidłowe :) .Temat założyłem abyście utwierdzili mnie w tym przekonaniu.
quake
 

Re: P-47 D Gładycha

Postprzez greatgonzo » piątek, 6 maja 2011, 13:19

A gdzie w necie są zdjęcia M-ki Gładycha, bo mnie nie udało się odnaleźć?
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4052
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 15:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: P-47 D Gładycha

Postprzez Jaho63 » piątek, 6 maja 2011, 13:46

greatgonzo napisał(a):A gdzie w necie są zdjęcia M-ki Gładycha

Ja na fotach Pengiego V też nie widziałem. Od dłuższego czasu piszemy, że na fotach widać Pengie IV, czyli wersję D-25.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 00:39

Re: P-47 D Gładycha

Postprzez greatgonzo » piątek, 6 maja 2011, 15:29

D-28-RE.
Ja zawsze mam nadzieję, że ktoś coś odnajdzie, gdzie ja nie poradziłem.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4052
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 15:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: P-47 D Gładycha

Postprzez quake » piątek, 6 maja 2011, 17:40

Witam.Panowie wybaczcie, moja wiedza jest skoromna dlatego wole zostać w roli pytającego :mrgreen: .Nieopatrznie użyłem słowa "zdjęcia".Miałem na myśli modele, plansze barwne dotyczące wersji M Pengi V w kolorze śliwkowym (zaraz złapiecie mnie za słowo :mrgreen: ).Sens był taki że widziałem tylko jeden przykład śliwkowego D Pengi IV na okładce AJ. Ten kolor kojarzy mi się z M Gładycha lub Łanowskiego i tyle.Na orginalnych słabej jakości fotkach koloru nie widać.Z tego co udało mi się doczytać to P47 D został przemalowany dla Mika na kolor śliwkowy.Czy widzieliście gdzieś planszę barwną śliwkowego Pengi IV D?
quake
 

Re: P-47 D Gładycha

Postprzez Jaro1941 » piątek, 6 maja 2011, 17:52

Obrazek

Ale tylko widok z jednej strony :-/
Avatar użytkownika
Jaro1941
 
Posty: 533
Dołączył(a): niedziela, 23 stycznia 2011, 21:51
Lokalizacja: Lublin/Lesko

Re: P-47 D Gładycha

Postprzez greatgonzo » piątek, 6 maja 2011, 17:58

Andrzej Olejniczak machnął taką dla Minirepliki. Pęta się też gdzieś w necie. Bodaj na Hyperscale
Do tego ta okładka Wróbla.
Do tego zdjęcia: zespołowe i z Łanowskim.

W którejś gazecie, ale i w sieci jest artykuł M. Dobrzeleckiego przedstawiający model P-47 wykonany w czasie gdy Gładych latał w 61-ym i podobno pomalowany tą samą farbą co samolot. Przyjmuje się, że sprawa dotyczy M . Czy D malowany był wcześniej tą samą farbą? Trzeba bo dowiedzieć się kiedy Gładych obstalował swój ulubiony smoking ;o) .
Ja sugerowałbym, że D latał w tej samej barwie. Na pewno latał w czymś ciemnym i w połysku.
Moim zdaniem szare łaty to efekt interpretacji słabego zdjęcie, gdzie dodatkowo pojawiają się przebarwienia fotki wynikające z zabrudzeń i w konsekwencji zmian w fakturze powierzchni.
Być może latał szary łaciaty i zmiana nastąpiła później. O to Ci chodziło z tym przemalowaniem?
W jeszcze innej gazecie jest sylwetka Pengie IV w wersji: góra szara (około OG), dół Sky. Moim zdaniem fantazja.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4052
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 15:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: P-47 D Gładycha

Postprzez quake » piątek, 6 maja 2011, 18:59

Tak.Czytałem że po stracie Pengi III dostał P47 D i wtedy został przemalowany na jego ulubiony kolor :) Drewnianą replikę jego samolotu ponoć pomalowaną orginalną farbą też widziałem.
Zdjęcie z mechanikami w Ospreyu opisane jest jako kamo dwubarwne.....ale nie wygląda :roll:
Inne zdjęcie D Gabreskiego pomimo że nie jest kolorowe wyrażnie ukazuje łaty.
quake
 

Re: P-47 D Gładycha

Postprzez greatgonzo » piątek, 6 maja 2011, 19:33

Przemalowany z czego? Z szarego łaciatego w barwach Gładycha ;o) ? Może raczej po prostu pomalowany?
W Pengie III zginął 7.08.44 Arthur Maul. Zdjęcia Pengie IV są po 21.09.1944 (dwa ostatnie zwycięstwa domalowane do scoreboardu), ale nie wydaje mi się by ktoś dwa razy malował samolot dla czystej fanaberii pilota, nawet w 56 FG.
Szarozielonych P-47 z 56 grupy jest milion, ale ten moim zdaniem do nich nie należy. Zastanawiam się tylko skąd pomysł na czerwone tło dla pingwina. Zupełnie tego nie kupuję. Tym bardziej błękitnej obwódki znaku USAAF.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4052
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 15:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: P-47 D Gładycha

Postprzez Jaho63 » sobota, 7 maja 2011, 00:13

Ja mam przeczucie, że "śliwka" (ja tam planuję zrobić czarny, spłowiały, ale jednak czarny) była naniesiona bezpośrednio na NM. Na fotce, o której wspominasz Gonzo (jest np. w "Lotnictwo - Numer Specjalny 13") widać srebrny pod limuzyną i na wychylonych klapach. Tak, dowód to żaden, ale też brak dowodu na plamiasty kamuflaż. Jak na razie tylko tych kilka zdjęć Pengie IV widziałem, ale i tak kolorówka z Mini Repliki ma wyraźne błędy.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 00:39

Re: P-47 D Gładycha

Postprzez greatgonzo » sobota, 7 maja 2011, 10:21

Spłowiały?
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4052
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 15:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: P-47 D Gładycha

Postprzez Jaho63 » sobota, 7 maja 2011, 10:41

No spłowiały. :) Co zaś nie rozumiesz? :)
Jakieś rozjaśnienia z dodatkiem kropli białej i może kropli granatowej. Na czarny!
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 00:39

Re: P-47 D Gładycha

Postprzez greatgonzo » sobota, 7 maja 2011, 10:53

Dlaczego spłowiały?
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4052
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 15:23
Lokalizacja: Giżycko

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości