Będzie PZL -37..Łoś". Hawker Hurricane już jest !

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Re: Będzie PZL -37..Łoś". Hawker Hurricane już jest !

Postprzez RAV » poniedziałek, 5 grudnia 2011, 22:56

Sparrow napisał(a):Można zobaczyć, jak wygląda Łoś w budowie...

Kiepsko wygląda. Konstrukcja wewnętrzna nie ma nic wspólnego z Łosiem. Pewnie wyjdzie z tego kolejne samolotopodobne truchło jak Liberator z Warszawy i Hurricane z Puszczykowa.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: Będzie PZL -37..Łoś". Hawker Hurricane już jest !

Postprzez Grzegorz2107 » poniedziałek, 5 grudnia 2011, 23:24

RAV napisał(a):
Sparrow napisał(a):Można zobaczyć, jak wygląda Łoś w budowie...

Kiepsko wygląda. Konstrukcja wewnętrzna nie ma nic wspólnego z Łosiem. Pewnie wyjdzie z tego kolejne samolotopodobne truchło jak Liberator z Warszawy i Hurricane z Puszczykowa.


Bo to będzie łoś na miarę naszych możliwości.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Będzie PZL -37..Łoś". Hawker Hurricane już jest !

Postprzez Jaho63 » poniedziałek, 5 grudnia 2011, 23:30

Dałbym jeszcze szansę. Nawet jeśli uproszczą wnętrze, byle z zewnątrz był podobny.
Hurri z Puszczykowa jest szkaradny, ale to nie znaczy, że Łoś też musi.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Będzie PZL -37..Łoś". Hawker Hurricane już jest !

Postprzez radoslaw6363 » poniedziałek, 5 grudnia 2011, 23:42

Pisałem już o tym ale co mi tam, powtórzę nie zachowała się żadna dokumentacja P-37 !
Jak więc można sobie wyobrażać że ktoś zbuduje wierną kopie ? Piszecie panowie że to będzie Łoś na miarę naszych możliwości -truchło. Tak tylko takie mamy teraz możliwości !
Ważne jest tylko to żeby zewnętrznie był jak najbardziej zbliżony do oryginału.I miał wiernie odwzorowane to co widać wewnątrz. Jest trochę zdjęć i to wszystko co mamy !
Nie wymagajmy rzeczy niemożliwych ja jestem zadowolony że może kiedyś zobaczę choćby takiego Łosia. Właściwie cała stara Warszawa została odtworzona ze zdjęć, taki już nasz Polski los że możemy patrzeć na zabytki jak je sobie na nowo zrobimy.
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Będzie PZL -37..Łoś". Hawker Hurricane już jest !

Postprzez iras67 » wtorek, 6 grudnia 2011, 00:53

W którymś "Było, nie minęło" było coś o latającej replice P.11 ciekawe co z tym się dzieje ?
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Będzie PZL -37..Łoś". Hawker Hurricane już jest !

Postprzez Mecenas » środa, 7 grudnia 2011, 11:01

Spora część dyskusji natury polityczno-emocjonalnej wyleciała do HP: viewtopic.php?f=43&t=19094
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Będzie PZL -37..Łoś". Hawker Hurricane już jest !

Postprzez Jaro_Su » środa, 7 grudnia 2011, 11:42

A co politycznego jest w propozycji sprowadzenia eksponatu dla Muzeum Lotnictwa...
Ostatnio edytowano czwartek, 8 grudnia 2011, 08:51 przez Jaro_Su, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Jaro_Su
 
Posty: 333
Dołączył(a): czwartek, 5 sierpnia 2010, 08:51

Re: Będzie PZL -37..Łoś". Hawker Hurricane już jest !

Postprzez Jaro_Su » czwartek, 8 grudnia 2011, 08:01

Moja propozycja zachowania egzemplarza 02 Tu-154 jako eksponatu muzealnego odnosi się do historii lotnictwa i wydarzenia historycznego.

Podobnie podchodzono do rożnych konstrukcji lotniczych w historii i zamiast eksponatów mamy kilkadziesiąt lat po złomowaniu jakiegoś egzemplarza tylko resztki śmigła czy blachy po nim, albo jesteśmy skazani na wykopki......
Ostatnio edytowano czwartek, 8 grudnia 2011, 08:52 przez Jaro_Su, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Jaro_Su
 
Posty: 333
Dołączył(a): czwartek, 5 sierpnia 2010, 08:51

Re: Będzie PZL -37..Łoś". Hawker Hurricane już jest !

Postprzez shivadog » czwartek, 8 grudnia 2011, 08:45

Post usunięty. Wszystkie podobne będą również wywalane.

Pozdrawiam,

Jerzy
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Będzie PZL -37..Łoś". Hawker Hurricane już jest !

Postprzez Sparrow » środa, 25 stycznia 2012, 22:20

Na youtube można zobaczyć trochę więcej informacji o makiecie Łosia z Mielca:
http://www.youtube.com/watch?v=2BsJmF7Zkk8
Sparrow
Avatar użytkownika
Sparrow
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 14:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Będzie PZL -37..Łoś". Hawker Hurricane już jest !

Postprzez Marcin_Matejko » środa, 25 stycznia 2012, 23:09

Obejrzałem ten filmik (co prawda bez dźwięku, bo nie mam głośników w kompie :oops: ) i muszę przyznać że wygląda to obiecująco :idea: Co prawda nazywanie tego wynalazku rekonstrukcją jest dalece przereklamowanym medialnym posunięciem, co najwyżej pozwolił bym sobie na nazwanie tego "Makietą Łosia". Choć oczywiście nie mam pojęcia jaki będzie finalny wygląd tych prac :?: Co fajne że widać że budują to ludzie powiązani z lotnictwem, widać profesjonalizm technologiczny, fajnie że jest z aluminium da to naprawdę imponujący efekt. Oczywiście wiem ze dokumentacji nie ma i nie będzie, jednak sądze że można było by o wiele więcej wycisnąć z dostępnych zdjęć i rysunków niż to zrobiono w Mielcu. Na przykład widoczne na filmiku elementy usterzenia pionowego w całości pokryte (chyba jednym) arkuszem blachy, w oryginale ten element samolotu był kryty technologią zbliżoną do pokrywania skrzydeł i stateczników P11. To znaczy nitowano wąskie pasy blachy do wystającej kryzy żeber. Tutaj wyraźnie to uproszczono co pozwala przypuszczać że podobnych uproszczeń będzie znacznie więcej. Przy obecnych technikach modelowania konstrukcyjnego samolot o skomplikowaniu "Łosia" zespól powiedzmy 10 inżynierów zaprojektował by w około rok czasu do poziomu porządnej makiety- rekonstrukcji, jednak należy sobie z tego zdawać sprawę że to by był już koszt rzędu setek tysięcy złotych. Około półtora roku do dwóch lat, musiał by poświecić ten sam zespół ludzi aby przygotować odpowiednie obliczenia i analizy które były by podstawą do projektu konstrukcji latającej. Nie był by to może super identyczny "Łoś" co oryginał, ale powiedzmy sprawna latająca replika z rożnymi bajerami. Takie rzeczy robi się na świecie np. RWD 5 lub RWD 6 oraz wiele innych. Jednak koszt takiej pracy i budowy to już rzędy milionowych kwot, więc zdecydowanie za wysokie progi jak dla jednego zakładu w Mielcu. Na to trzeba ogólnopolskiej inicjatywy i przynajmniej po 5 zł od każdego Polaka, to może by się udało :idea:
Tak więc patrząc na to przez pryzmat możliwości oraz naszych różnych narodowych animozji trzeba przyznać że to co budują pasjonaci w Mielcu jest działaniem niezwykłym i ze wszech miar godnym szacunku. Taki "Łoś" z pewnością jest lepszy niż rzaden :idea:
Ja chylę czoła :!:
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1339
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 22:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: Będzie PZL -37..Łoś". Hawker Hurricane już jest !

Postprzez Sparrow » środa, 25 stycznia 2012, 23:34

Autorzy nowego Łosia mówią o nim per "model", więc wiedzą, co robią. Co do twoich uwag o szczegółach wykonania, to miałem dokładnie te same wrażenia. Idą trochę na skróty, chyba że na koniec będą narzynać linie podziałowe rylcem i zrobią wash ;o)
Ale i tak należy im się wielki szacunek. O dokumentacji Łosia nie wypowiadałbym ostatecznie, może coś się jednak znajdzie... Od czasu odnalezienia fotografii Jastrzębia zacząłem wierzyć w cuda.
Sparrow
Avatar użytkownika
Sparrow
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 14:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Będzie PZL -37..Łoś". Hawker Hurricane już jest !

Postprzez Adam » czwartek, 26 stycznia 2012, 00:03

Ja też z zadowoleniem przyjąłem tę wiadomość. Jak mówi staropolskie przysłowie "Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma" pewnie, że każdy z nas chciał by aby to był najlepiej oryginalny Łoś lub identyczny samolot z oryginałem. Jest tu napewwno bariera możliwości wykonawczych a i brak doświadczenia przy takich pracach. Może jak to się rozreklamuje to dla różnych muzeów lub bogatych kolekcjonerów ruszy na boku mała seryjna produkcja czego życzę pasjonatom z Mielca.
Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Będzie PZL -37..Łoś". Hawker Hurricane już jest !

Postprzez Izydor » czwartek, 26 stycznia 2012, 00:15

Nowy właściciel PZL Mielec, mógłby pokazać "gest" i kapnąć groszem, żeby replika Łosia była bardziej profesjonalna... A tak panowie krają jak im materii (czyt. fabrycznych śmieci) staje... I tak efekt jest świetny, moim zdaniem.
Co do replik, na razie chyba RWD-5 to jest max. na co nas stać... A i tak go skopali na koniec "cyrkowym" malowaniem...
RWD-6 to tylko "zmechanizowana" makieta, choć wiernie odtworzona, a RWD-13, w zasadzie ultralight stylizowany na pierwowzór.
O "Hurricane" lepiej nie wspominać...
Niestety, wszystko rozbija się o uniwersalny "brak funduszy".
Zresztą w świetle tego, co się ostatnio dzieje w tym kraju... kto by tam się przejmował jakimiś samolocikami... :-/
Miał naturalną śmiercią od obucha paść, a jemu przyjdzie zginąć, jak na wojnie...
Avatar użytkownika
Izydor
 
Posty: 232
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 19:20

Re: Będzie PZL -37..Łoś". Hawker Hurricane już jest !

Postprzez GrzeM » czwartek, 26 stycznia 2012, 00:42

Coś takiego znalazłem w necie i... nie podoba mi się. Wiadomo, jak wyglądały stateczniki i stery kierunku Łosia (choćby z licznych zdjęć), i z pewnością nie wyglądały tak:
Obrazek

Tylko raczej tak:
Obrazek
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości