Coś innego: Zlin Z-50

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Coś innego: Zlin Z-50

Postprzez Cichociemny » wtorek, 5 lutego 2008, 00:53

Witam.

Jedna z zapowiedzi modelarskich na 2008 rok, przypomniała mi o pewnych rysunkach, które jakiś czas temu zacząłem sobie wykonywać. Podjąłem przerwaną pracę i przełamując wstyd wyniki pokazuję poniżej. Nie wiem, ale chyba tu na forum nikt czegoś takiego nie pokazywał. W związku z tym miałem problem gdzie to umieścić. Jakby moderatorzy uznali że tutaj nie pasuje/nie podoba się, to proszę bardzo o eksmisję do hp.

Ale do rzeczy. Zlin Z-50 numer jeden:
Obrazek
Muszę jeszcze lekko zmodyfikować osłonę silnika żeby pasowała do wersji samolotu. Cały rysunek to wektory, więc nie sprawi to problemu.
Dla ciekawskich mały wycinek na zbliżeniu:
Obrazek

I Zlin numer dwa (jeszcze nie skończony):
Obrazek
Zbliżenie:
Obrazek

Co sądzicie? Czekam na opinie.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Reklama

Re: Coś innego: Zlin Z-50

Postprzez tytus » wtorek, 5 lutego 2008, 03:23

NOOOOOOOOO!!!
I w końcu coś innego.
Bo od tych Me i Spit to już mi się na pawiowanie zaczyna zbierać.
Trzymam kciuki!
Dawaj tego więcej!!!
Pozdrawiam!!!
Avatar użytkownika
tytus
 
Posty: 320
Dołączył(a): środa, 9 stycznia 2008, 00:37

Re: Coś innego: Zlin Z-50

Postprzez RAV » wtorek, 5 lutego 2008, 11:13

Śliczności. A teraz dorób Żelaznych i wyprodukuj do tego kalki w 1/72. ;-)
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Coś innego: Zlin Z-50

Postprzez Cichociemny » środa, 6 lutego 2008, 22:36

tytus napisał(a):NOOOOOOOOO!!!
I w końcu coś innego.
Bo od tych Me i Spit to już mi się na pawiowanie zaczyna zbierać.

No cóż, jakbym wyrysował którąś z wymienionych przez Ciebie maszyn to zainteresowanie byłoby większe, bo tak to raczej średnio...

RAV napisał(a):A teraz dorób Żelaznych

Z takim zamiarem zacząłem robić te rysunki.

RAV napisał(a):i wyprodukuj do tego kalki w 1/72. ;-)

Z tym będzie już trudniej.

No i na koniec bonus, taki mały "what-if":
Obrazek
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Coś innego: Zlin Z-50

Postprzez piotr dmitruk » środa, 6 lutego 2008, 22:42

Chciałbym takie na półce...
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9955
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Coś innego: Zlin Z-50

Postprzez Timi » środa, 6 lutego 2008, 22:42

What if rządzi :mrgreen:
Słuchaj ja nie widzę wielkiego problemu z kalkami, skoro masz już wszystkie oznaczenia to tylko na arkusik wyskalować i heja. Jedyny problem to drukowanie, ale taki problem to nie problem :P
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: Coś innego: Zlin Z-50

Postprzez Aleksander » środa, 6 lutego 2008, 22:44

Cichociemny - mam pytanie co prawda bardziej z działu handlowego, ale:
-Czy będziesz powielał i "zbywał" takie grafiki ?

Pytam nie bez kozery - chętnie bym podobiznę takiego Zlina (zwłaszcza tego What-if :lol: ) powiesił u siebie na ścianie w pracowni modelarskiej.
Pozdrawiam z westchnieniem zachwytu !
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7988
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Coś innego: Zlin Z-50

Postprzez Cichociemny » środa, 6 lutego 2008, 23:18

Timi napisał(a):Słuchaj ja nie widzę wielkiego problemu z kalkami, skoro masz już wszystkie oznaczenia to tylko na arkusik wyskalować i heja. Jedyny problem to drukowanie, ale taki problem to nie problem :P

Właśnie, jedyny (chyba) problem to druk. Myślę że jak wyrysuję Żelaznych to wrócimy do tego tematu.

Aleksander napisał(a):Cichociemny - mam pytanie co prawda bardziej z działu handlowego, ale:
-Czy będziesz powielał i "zbywał" takie grafiki ?

Nie myślałem o tym, to moje pierwsze rysunki. Narysowane są w wielkości dającej przy 300dpi rozmiar A3 (zbliżenia są mniej więcej z tak wyeksportowanego obrazka). Jako że nigdy czegoś takiego nie robiłem, musiałbym się przejść do drukarni i zobaczyć jak to by wyglądało po wydruku. Jeżeli dobrze i byłoby więcej chętnych to czemu nie.

Aleksander napisał(a):Pytam nie bez kozery - chętnie bym podobiznę takiego Zlina (zwłaszcza tego What-if :lol: ) powiesił u siebie na ścianie w pracowni modelarskiej.

Tego what-if zrobiłem "na szybko" dla żartu, ale jak się podoba to cieszę się. Musiałbym tylko z administracją forum pogadać.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Coś innego: Zlin Z-50

Postprzez Jostein » czwartek, 7 lutego 2008, 00:25

Zgadzam się - What If - "to jest to". I przy okazji pytanko: Czy w 1:72 jest model tegoż Zlina?
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1312
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Coś innego: Zlin Z-50

Postprzez Cichociemny » czwartek, 7 lutego 2008, 00:31

Jostein napisał(a):Czy w 1:72 jest model tegoż Zlina?

Legato chyba, ale niestety nie posiadam i nigdy nie miałem w rękach.

edit:
Poszukałem i faktycznie są 2 zestawy Legato, wersje L i M. Problem tylko z dostaniem ich.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Coś innego: Zlin Z-50

Postprzez RAV » czwartek, 7 lutego 2008, 11:02

Cichociemny napisał(a):
Timi napisał(a):Jedyny problem to drukowanie, ale taki problem to nie problem :P

Właśnie, jedyny (chyba) problem to druk.

Kalki do Żelaznych trzebaby drukować na czymś, co nakłada biały kolor. Użycie białego podkładu mija się z celem, bo nie wyobrażam sobie wycięcia literka po literce np. napisu na krawędzi natarcia. Myślałem nawet o wydrukowaniu czerwonego obrzeża białego napisu, aby potem wyciąć go "mniej więcej", ale pewnie nie utrafiłbym z odcieniem czerwieni i byłoby kiepsko. Ale wczoraj wygooglałem wrocławską firmę, która robi kalki do rajdówek w 1/24. Może u nich dałoby się coś takiego zlecić. Sam noszę się z zamiarem zrobienia na własne potrzeby arkusza na parę nietypowych samolotów (Wilga, Cessna 172, Skyvan itp.), ale zanim go zaprojektuję, muszę rozeznać technikę, jaką będzie on drukowany (od tego zależy, co się da, a co się nie da zrobić na kalce).

Cichociemny napisał(a):Legato chyba, ale niestety nie posiadam i nigdy nie miałem w rękach.

Mam ten model. Żywica, niezbyt finezyjna, ale może być. W środku jest wczesne polskie malowanie bodajże SP-AUB, raczej mało atrakcyjne. Późniejsze malowania czterech polskich Zlinów 50 były ciekawsze, np. Lotto.

Cichociemny napisał(a):są 2 zestawy Legato, wersje L i M. Problem tylko z dostaniem ich.

Ja swojego kupiłem na Allegro. Widziałem go tam kilka razy. Ostatnio był też Zlin 226 (po przeróbkach też by się nadał do Żelaznych, ku pamięci...), poszedł za ponad 50 zł. W czeskich sklepach internetowych można je kupić za ok. 300 koron.
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Coś innego: Zlin Z-50

Postprzez draz » czwartek, 7 lutego 2008, 11:20

To ja bym się chętnie pisał na tego z Mazdy.

Techmod w Dąbrowie Górniczej działa, tak mi się zda, więc można z nimi by się dogadać.

No i w piewrszym poście mowa o zapowiedziach na 2008 rok - coś konkretnego i ciekawego miałeś na myśli?
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Re: Coś innego: Zlin Z-50

Postprzez Jostein » czwartek, 7 lutego 2008, 12:04

Cichociemny napisał(a):Poszukałem i faktycznie są 2 zestawy Legato, wersje L i M. Problem tylko z dostaniem ich.


No to muszę zacząć intensywnie szukać. Dzięki za informacyję.

A może Kolega Cichociemny da sie namówić na opracowanie arkusika i na 1:72. W szczególności Żelazny i PWM...
Ostatnio edytowano czwartek, 7 lutego 2008, 12:23 przez Jostein, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1312
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Coś innego: Zlin Z-50

Postprzez RAV » czwartek, 7 lutego 2008, 12:19

Jostein napisał(a):A może Kolega RAV da sie namówić na opracowanie arkusika i na 1:72. W szczególności Żelazny i PWM...

Nie bardzo rozumiem, czego ode mnie oczekujesz... Cichociemny ma już chyba 90% opracowania z głowy - tylko przeskalować oznaczenia i ułożyć na arkuszu. Co ja miałbym robić?
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Coś innego: Zlin Z-50

Postprzez Jostein » czwartek, 7 lutego 2008, 12:24

Oczywiście źle wpisałem nicka. Przepraszam. Już poprawiłem.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1312
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości