kolejny MiG-29A z godłem

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Re: kolejny MiG-29A z godłem

Postprzez Maciek_66 » sobota, 2 czerwca 2012, 19:55

Ja też tam byłem i widziałem. Impreza naprawdę świetna, przede wszystkim lotnicza, atmosfera wspaniała, nie jakiś piknik familijny. Nawet nie zepsuło mi jej to, że jechałem 2 godziny - dokładnie z domu 51 km, zmarzliśmy z żoną jak nigdy oraz padł mi akumulatorek (wiedziałem, że się kończy, ale nie zdążyłem kupić nowego). Pomysł z malowaniami znakomity, brawa dla autorów. Teraz jeszcze poproszę o kalkomanie - decyzja zapadła, jesienią zaczynam robić MiGa!
Z mankamentów to pragnę stwierdzić, że wystawiony MiG 29 nr 115 nie wyglądał realistycznie, kiepskie ślady eksploatacji, cieniowania nie było, żadnych preshadingów. To mnie rozczarowało :mrgreen: .

Poniżej zdjęcia ilustrujące powyższe tezy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Brawa dla organizatorów!
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: kolejny MiG-29A z godłem

Postprzez _iceboy » sobota, 2 czerwca 2012, 22:37

Czerwona 15 - Zdzisław Krasnodębski:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kolorowe godło na czerwonym 56, oraz Art z Marianem Pisarkiem:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Godło Low-vis na 111, na tym samolocie również jest art z Mirosławem Fericiem:

Obrazek
Obrazek


Jak dla mnie zaje... opcja :) , ciekawe kto pierwszy wypuści kalki/maski do nowych malowań :twisted:
Avatar użytkownika
_iceboy
 
Posty: 987
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:22
Lokalizacja: Konin/Warszawa

Re: kolejny MiG-29A z godłem

Postprzez spiton » sobota, 2 czerwca 2012, 23:10

Wersja low visibility jest super.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: kolejny MiG-29A z godłem

Postprzez potez » sobota, 2 czerwca 2012, 23:38

KALKI w 48 ALBO DOBRE MASKI, NIECH KTOŚ WYPUŚCI....TECHMOD, PLEASE!!!
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4687
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: kolejny MiG-29A z godłem

Postprzez Maciek_66 » sobota, 2 czerwca 2012, 23:43

Tak, tak, kalkomanie, maski. Koniecznie! Ja się uparłem i zrobię w takim malowaniu, na pewno wybiorę jedno z portretami.
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: kolejny MiG-29A z godłem

Postprzez shivadog » sobota, 2 czerwca 2012, 23:46

No tego low-vis też bym chciał wygląda pięknie,
żeby jeszcze do tych kalek co ich jeszcze nie ma, pojawił się model na poziomie.
Te twarze to fajny pomysł, grafizacja za to jak dla mnie na 4- (na zachętę).
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: kolejny MiG-29A z godłem

Postprzez nobie1973 » sobota, 2 czerwca 2012, 23:59

Tutaj: http://imageshack.us/g/215/img06872.jpg/ są świetne zdjęcia w/w samolotów z pikniku w Mińsku Mazowieckim.
Avatar użytkownika
nobie1973
 
Posty: 560
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2008, 19:46
Lokalizacja: Londyn

Re: kolejny MiG-29A z godłem

Postprzez Kuba P. » niedziela, 3 czerwca 2012, 00:23

Piękne zdjęcia, dzięki Norbert.
Tak w sumie o MiG'ach gadamy ale i suczki dziś świetnie polatały, Iskry ładnie i pokaz Extra 300 świetny, chociaż bałem się o ten silny wiatr.
Był i zrzut wody z Dromadera.
Wielki plus za to, że samoloty na statyce nie były ogrodzone tylko dyskretnie pilnowane. Można było dokładnie sobie pooglądać a nie tak jak w MWP - panie nie właź pan na trawe!

Zmarznąć to i ja zmarzłem, ale cud jakiś że nie padało. Super jestem zadowolony z imprezy.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: kolejny MiG-29A z godłem

Postprzez hadzi » niedziela, 3 czerwca 2012, 09:58

A ja chcę do 72!!! Do wszystkich tych malowań. No i oby na wszystkich naszych samolotach sie takie pojawiły nie tylko w Mińsku!!!
pozdrawiam
Jerzy Ciupek
Avatar użytkownika
hadzi
 
Posty: 438
Dołączył(a): poniedziałek, 8 października 2007, 08:56
Lokalizacja: Rybnik

Re: kolejny MiG-29A z godłem

Postprzez Maciek_66 » niedziela, 3 czerwca 2012, 10:21

nobie1973 napisał(a):Tutaj: http://imageshack.us/g/215/img06872.jpg/ są świetne zdjęcia w/w samolotów z pikniku w Mińsku Mazowieckim.

Dzięki za link, faktycznie zdjęcia rewelacyjne. Podobno ma być w sumie 5 samolotów z portretami pilotów i godłem. Na jesieni zacznę MiGa i zanim dojdę do malowania to sporo czasu minie, więc mam nadzieję, że się kalkomanie i/lub maski pojawią. W 1/48!

Kuba P. napisał(a):Zmarznąć to i ja zmarzłem, ale cud jakiś że nie padało. Super jestem zadowolony z imprezy.

Też jestem niesamowicie zadowolony! Ale zmarzłem strasznie. Jak przyjechaliśmy na lotnisko, to świeciło jeszcze słońce i było nieźle. Potem zaszło i zmarzliśmy, a jak wracaliśmy to zaczęło świecić prawie natychmiast jak wsiedliśmy do auta i świeciło do wieczora. To nie może być przypadek, ciekawy jestem, kto za tym stoi!
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: kolejny MiG-29A z godłem

Postprzez young » niedziela, 3 czerwca 2012, 11:35

potez napisał(a):KALKI w 48 ALBO DOBRE MASKI, NIECH KTOŚ WYPUŚCI....TECHMOD, PLEASE!!!

Błagam, to się doczekasz za 5 lat... Zrobienie takiego projektu, dla jednego s-tu, to jest 5 godzin roboty dla średnio wtajemniczonego użytkownika Corela :P Ja wam nie zrobię, nie mam w czerwcu czasu :?
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: kolejny MiG-29A z godłem

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 3 czerwca 2012, 12:31

Obrazek
Low-vis kosy pod kabiną, na ktore nikt jeszcze nie zwrócił uwagi.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: kolejny MiG-29A z godłem

Postprzez nobie1973 » niedziela, 3 czerwca 2012, 12:57

young napisał(a): Zrobienie takiego projektu, dla jednego s-tu, to jest 5 godzin roboty dla średnio wtajemniczonego użytkownika Corela :P


Oj, obawiam sie Young ze tyle czasu, jak nie wiecej to moze zajac wykonanie portretow samych pilotow... :roll: .
Dla mnie osobiscie malowanie samolotu nr 111 to rewelacja, jakby jeszcze szachownice byly w "niskiej widzialnosci"... :-/ .

Jacek Bzunek napisał(a):Low-vis kosy pod kabiną, na ktore nikt jeszcze nie zwrócił uwagi.


Zwrocil, zwrocil...Jacek :mrgreen: , tylko do kompletu brakuje jeszcze "Syrenki"...
Avatar użytkownika
nobie1973
 
Posty: 560
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2008, 19:46
Lokalizacja: Londyn

Re: kolejny MiG-29A z godłem

Postprzez young » niedziela, 3 czerwca 2012, 13:06

Jest już kilka kalek dużego godła na kadłubie. Ja bym poprosił kogoś o dobry skan tychże, przerysowanie to godzinka roboty ;o)
Zauważyliście, że pomimo wykonanych prac na s-tach, nie pojawiły się szachownice na górnych powierzchniach skrzydeł? :P
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: kolejny MiG-29A z godłem

Postprzez _iceboy » niedziela, 3 czerwca 2012, 14:15

young napisał(a):...
Zauważyliście, że pomimo wykonanych prac na s-tach, nie pojawiły się szachownice na górnych powierzchniach skrzydeł? :P



Dzięki bogu :mrgreen:

Jacek Bzunek napisał(a):Low-vis kosy pod kabiną, na ktore nikt jeszcze nie zwrócił uwagi.


Zwrócił, zwrócił, tylko niestety zdjęcia ukazujące bok samolotu nie wyszły za dobre u mnie, więc nie ma materiału poglądowego.

nobie1973 napisał(a):Tutaj: http://imageshack.us/g/215/img06872.jpg/ są świetne zdjęcia w/w samolotów z pikniku w Mińsku Mazowieckim.


Ciekawe jakim sprzętem (konkretnie obiektyw) robione. Moja Sigma 70-300 DG APO jednak jest deczko raz że za ciemna, to na 300mm wychodzą takie sobie te zdjęcia :(
Avatar użytkownika
_iceboy
 
Posty: 987
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:22
Lokalizacja: Konin/Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości