Fokker E.V CWL 00.2 - malowanie

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Fokker E.V CWL 00.2 - malowanie

Postprzez Horn » sobota, 27 grudnia 2008, 02:00

Witam szanownych kolegów modelarzy.

1.Mam pytanie dotyczące malowania sterów wysokości na Fokkerze E.V 00.2 193/18. Były pomalowane na biało czerwone pasy czy nie? To samo pytanie dotyczy 185/18.

2. Pytanie dotyczące Fokkerów Steca. W czasopiśmie „Lotnictwo z szachownicą” nr 2 na stronie 41 zamieszczone jest takie zdjęcie:

Obrazek

Opis do zdjęcia : (...) Pierwszy z prawej to płatowiec 187/18. Następne dwa to prawdopodobnie 158/18(CWL 00.3) i 195/18 (CWL 00.5) (...).

Ile Fokkerów E.V miało godło Steca „S”. Z tego co wiem to na pewno 185/18 oraz 187/18. Ale co z 195/18? Może to pomyłka i chodzi o 185/18. Na tym zdjęciu mimo złej jakości wyraźnie widać, że szachownice na skrzydłach zachodzą na siebie, co wskazywało by właśnie na 185/18. Jaki numer CWL miał Fokker o numerze 185/18? Bo ze znanych mi zdjęć nie miał go namalowanego na kadłubie.

3. I jeszcze jedno pytanie. Czy tak mógł wyglądać Fokker Steca przed wprowadzeniem szachownicy jako znaku rozpoznawczego polskiego lotnictwa? Czyli zamiast szachownic na skrzydłach lwowskie czerwono białe pasy, które potem zostały przerobione na szachownice.

Obrazek


Do wizualizacji posłużyłem się zdjęciem z tej galerii : http://www.ikb.poznan.pl/przemyslaw.lit ... fokev.html mam nadzieje, że autor nie będzie miał nic przeciwko.
Avatar użytkownika
Horn
 
Posty: 14
Dołączył(a): sobota, 22 listopada 2008, 20:07
Lokalizacja: Oleśnica/Bournemouth UK

Reklama

Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości