Jak 3 a sprawa polska - proszę o pomoc

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Jak 3 a sprawa polska - proszę o pomoc

Postprzez Dominik » piątek, 23 stycznia 2009, 14:44

Witam

Jak wszem i wobec wiadomo, zanabyłem ostatnio Jaka-3 Eduarda. Po obejrzeniu modelu stwierdziłem, że fajnie by wyglądał z szachownicami na kadłubie. I właśnie dlatego założyłem ten temat. czy posiada ktoś zdjęcia tego typu w polskich barwach? Na Wings Palette znalazłem 3 profile, i wszystkie mi się podobają, z tym, że "05" coś mi nie pasuje pod względem kamuflażu. A co do reszty nie wiem na ile są poprawne.

Dziękuję za wszelką pomoc.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Jak 3 a sprawa polska - proszę o pomoc

Postprzez Paweł Wymysłowski » piątek, 23 stycznia 2009, 15:31

Zdjęć polskich Jaków-3 o ile się nie mylę jest mało. Jedyne jakie znam to zdjęcie "7". "05" to rysunek z książki Królikiewicza sprzed 18 lat, w której kolory, szczególnie maszyn radzieckich, są potraktowane z duużym przybliżeniem. Ale może się mylę i ktoś, kto więcej siedzi w temacie mnie poprawi.
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
Paweł Wymysłowski
 
Posty: 566
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 12:08
Lokalizacja: Z lasu

Re: Jak 3 a sprawa polska - proszę o pomoc

Postprzez jasio-g » piątek, 23 stycznia 2009, 19:40

Proszę bardzo - rysunek z Muzeum Lotnictwa Polskiego - autor M.Radomski.
Obrazek
Avatar użytkownika
jasio-g
 
Posty: 316
Dołączył(a): sobota, 23 sierpnia 2008, 21:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak 3 a sprawa polska - proszę o pomoc

Postprzez Dominik » środa, 15 lipca 2009, 21:09

Czas odświeżyć temat.

Po kilkudniowym główkowaniu zdecydowałem, że Jka-3 Eduarad zrobię w malowaniu przedstawionym przez jasia-g - "Biała 5". Teraz mam pytania. Jaki kolor użyć do pomalowania powierzchni górnych? (kolory to najlepiej by było Gunze H - dół maznę Pactrą AMT 17) Szachownice dobiorę jakoś z zestawu Techmodu ale gdzie znajdę takie cyfry? Może ktoś ma namiary lub resztki jakiś kalek?

Z góry dzięki za wszelką informację.

Pozdrawiam
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Jak 3 a sprawa polska - proszę o pomoc

Postprzez jasio-g » czwartek, 16 lipca 2009, 15:58

Techmod robi zestaw szachownic na różne samoloty w 1:48, są tam też na jaki. Obrazek Jaka powiększ do wielkości modelu i zrób korzystając z rysunku szablon do malowania 5 z taśmy tamki.
Avatar użytkownika
jasio-g
 
Posty: 316
Dołączył(a): sobota, 23 sierpnia 2008, 21:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak 3 a sprawa polska - proszę o pomoc

Postprzez Mapet » piątek, 17 lipca 2009, 11:00

Co do malowania to góra wydaje się , ze powinna być malowana na kolor AMT-4 zielonyj (lub jak kto woli A-24M). Z palety Gunze powinny być H58 lub H303. Osobiście Gunze nie maluję a kolory podaje za tabelą z SM. Dodatkowo tutaj masz trochę informacji na temat malowania samolotów radzieckich w latach 1943-1945:
http://www.samoloty.ow.pl/str231.htm
Mapet
 
Posty: 31
Dołączył(a): poniedziałek, 11 maja 2009, 14:50

Re: Jak 3 a sprawa polska - proszę o pomoc

Postprzez Sudus » piątek, 17 lipca 2009, 22:43

Witam serdecznie!
Postanowiłem dorzucić do tematu swoje trzy grosze.Robiłem ostatnio ten model w malowaniu LWP.
Materiały dotyczące malowania jak i oznakowania zaczerpnąłem z czasopisma "mini REPLIKA" nr 8 3/1999 które miałem w swioch zbiuoach.Co prawda opisują tam model w skali 1/72 firmy Hasegawa ale w niczym to nie przeszkadza. Opisywany tam model robił Pan Krzysztof Sikora pisze "...Problematyczny jest nr boczny "7" który jest widoczny częściowo i prawdę powiedziawszy może to być równie dobrze "3" lub "5"..." Dlatego i ja zrobiłem ten model z nr "7" a malowałem go farbami Pactra powierzchnie dolne AMT-17(A-109) powierzchnie górne AMT-12 (A-108) i AMT-11(A110)
Obrazek

Obrazek

Może te moje wypociny choć trochę Tobie pomogą :))
Pozdrawiam Piotr
Sudus
 
Posty: 82
Dołączył(a): piątek, 17 lipca 2009, 22:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak 3 a sprawa polska - proszę o pomoc

Postprzez Dominik » sobota, 18 lipca 2009, 13:44

Piotrze bardzo ładny Jaczek. Malowanie przedstawione przez Ciebie też znalazłem na stronie Wings Palette - wzięte jest chyba ze Skrzydeł w Miniaturze. Ja wybrałem 5 ponieważ nie ma łaciatego kamuflażu. Jakoś mam ochotę na jednolitą górę.
Co do farba to Pactrę używałem malując Ła-7 Eduarda (1/72). Ostatnio dowiedziałem się, że odpowiednie kolory ma Agama. Postanowiłem natomiast rozjaśnić niebieski, który mam. Pardzo powoli i małymi kroplami będę dodawał bieli. Oby wyszło.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: SnaQ i 18 gości