Kolor kabiny w Mustangu I - RAF

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Re: Kolor kabiny w Mustangu I - RAF

Postprzez Tomasz » poniedziałek, 2 lutego 2009, 21:12

iras67 napisał(a):przy czym wylot mógł być pokryty również NAA Green kolor używany przez zakłady NA w czasie produkcji "brytyjskich" Mustangów do powierzchni wewnętrznych


To by się układało w całość. Nie natknąłem się nigdy na wzmiankę o NAA Green. Pamiętasz, gdzie o tym pisano?
Tomek Gronczewski
http://www.pme.org.pl
Avatar użytkownika
Tomasz
 
Posty: 148
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01

Reklama

Re: Kolor kabiny w Mustangu I - RAF

Postprzez Paweł84 » poniedziałek, 2 lutego 2009, 21:58

Dzięki, ale chodziło mi o wylot, ten z dużą klapą.

...no faktycznie źle przeczytałem :oops:
ta chłodnica pochodzi od A-36,P-51A które były podobne do P-51 ale akurat wlot chłodnicy z przodu był inny

To jest akurat A-36, wiem że kształt był nieco inny, ale RAV pytał o zasadę malowania wnętrza chwytu, a tu jest to dobre widoczne, ...tyle że z przodu ;o)
Avatar użytkownika
Paweł84
 
Posty: 300
Dołączył(a): niedziela, 20 lipca 2008, 14:54

Re: Kolor kabiny w Mustangu I - RAF

Postprzez iras67 » poniedziałek, 2 lutego 2009, 22:25

Tomasz o tym czytałem kiedyś w necie podczas relacji z renowacji Mustanga z kamerą K24.Wiem że wspomina też o tym kolorze Michael O'Leary w "P 51 Mustang Production Line To Frontline" .
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Kolor kabiny w Mustangu I - RAF

Postprzez Gienek » wtorek, 3 lutego 2009, 00:32

iras67 napisał(a):mógł być pokryty również NAA Green kolor używany przez zakłady NA w czasie produkcji "brytyjskich" Mustangów do powierzchni wewnętrznych

Ja natomiast spotykałem opinie, ze był to Dull Dark Green. Odnoszę też takie wrażenie przyglądając się niektórym fotografiom.
Ale może to kwestia nazwy i mówimy o tym samym?

Co do kokpitu to przekonany jestem o stosowaniu Interior Green.

Co do koloru wnetrza wlotów (i wylotów) to temat był poruszany na naszym forum 9dotyczyło Mustangów oraz brytyjskich Spitfire). Wydaje mi się, ze logika wskazuje, że elementy wewnętrzne na poziomie montażu zabezpieczone były antykorozyjnie. Kamuflaż nakładany był po montażu. Dlatego granicy koloru należy szukać na łączeniu blach oprofilowania zewnętrznego jak i w „zasięgu” pistoletu lakierniczego (zresztą widać to na zdjęciu zamieszczonym przez Paweł84.
Obrazek
foto z WalkAround
Avatar użytkownika
Gienek
 
Posty: 1385
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kolor kabiny w Mustangu I - RAF

Postprzez lodzianin » wtorek, 3 lutego 2009, 03:07

Mam pytanie- samoloty P- 51 A ze składu 76th FS 23rd FG w Chinach i A- 36 używane w Indiach/Birmie, miały wnętrza [ kokpity, wnęki podwozia ] malowane Interior Green plus Dull Dark Green, czy jeszcze jakimiś innymi odcieniami ?.
lodzianin
 
Posty: 364
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 03:52
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: Kolor kabiny w Mustangu I - RAF

Postprzez iras67 » wtorek, 3 lutego 2009, 15:41

Z kilku zdjęć wynika że P-51A(Dla podanego przez ciebie teatru działań przygotowano serię 300 jednakowych samolotów) ma niemalowane wnęki podwozia, tzn naturalna barwa jedynie zabezpieczona lakierem bezbarwnym lub srebrna farba , możliwy na klapie poprzeczny pas ZCY.Kolor kabiny -cała dyskusja o tym jest od początku ;o).
ps.Zobaczę wieczorem jak z A-36 bo zdjęć jest więcej...
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości