Kilka pytań o Spitfire'y

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Kilka pytań o Spitfire'y

Postprzez Dominik » środa, 25 lutego 2009, 00:18

Pytania na przyszłość...
W magazynku leżą i czekają na swoją kolej dwa Spity z ICMu - Mk.VIII i Mk.VII...Jednak nie będą one wykonane w tych wersjach.
Z jednego chcę zrobić Mk.IX BS 451 w barwach 303 squadronu RF-M. Moje pytanie dotyczy osłon działek na skrzydłach - mają być duże (jak z "Dziewiątkach" PTF) czy zwykłe małe dla skrzydła C??
Drugi zostanie wykończony jako Mk.XVI z klasycznym kadłubem Spita. I teraz pytanie - dotyczy celownika żyroskopowego. Czy wszystkie "Szesnastki" posiadały takowy celownik? A malowanie będzie z 308 squadronu - ZF-M (kalki z kagerowskiego Topshots (kod, serial, godło i szachownice) a kokardy z AeroMasterowego zestawu kokard i finflashów).
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Reklama

Re: Kilka pytań o Spitfire'y

Postprzez RAV » środa, 25 lutego 2009, 00:38

Dominik napisał(a):Moje pytanie dotyczy osłon działek na skrzydłach - mają być duże (jak z "Dziewiątkach" PTF) czy zwykłe małe dla skrzydła C??

Duże.

Dominik napisał(a):I teraz pytanie - dotyczy celownika żyroskopowego. Czy wszystkie "Szesnastki" posiadały takowy celownik?

Tak.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kilka pytań o Spitfire'y

Postprzez robert.xii » środa, 25 lutego 2009, 11:53

hej,

RAV ma sluszna racje :D
oslone dzialka w BS451 dobrze widac na fotce w TBiU.

r
Avatar użytkownika
robert.xii
 
Posty: 124
Dołączył(a): niedziela, 28 października 2007, 15:53


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 25 gości