SAAB JAS39NG

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

SAAB JAS39NG

Postprzez Jostein » poniedziałek, 9 marca 2009, 22:58

Panie i Panowie, P.T. Forumowicze!

Usiłuję znaleźć informacje dotyczące samolotu SAAB JAS39 NG (co oznacza chyba New Genaration). Na razie mam właściwie nic - usiłuję tłumaczyć parę notek ze szwedzkiego na nasze. Czy ktoś z Was mógłby mi pomóc? Poszukuję wszystkiego: informacji, zdjęć, rysunków, sylwetek - czegokolwiek.

Z poważaniem

Jostein
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Reklama

Re: SAAB JAS39NG

Postprzez Cichociemny » poniedziałek, 9 marca 2009, 23:14

Jostein napisał(a):Usiłuję znaleźć informacje dotyczące samolotu SAAB JAS39 NG (co oznacza chyba New Genaration).

NG to Next Generation. W Aero 7/2008 był obszerny artykuł o JAS 39, w którym wspomniano także o Gripenie Demo i NG.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: SAAB JAS39NG

Postprzez Jostein » poniedziałek, 9 marca 2009, 23:18

A zamiesczono gdzieś jakieś rysunki, sylwetki, choćby barwne? Chciałbym porównać go z wcześnijszymi modelami, w sczególności dwumiejscowymi. No i skąd teraz wytrzasnąc ten nuemer Aero?
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: SAAB JAS39NG

Postprzez Grzegorz Stróżek » poniedziałek, 9 marca 2009, 23:30

Zdjęcia były jeszcze w Raport-WTO i w Nowej Technice Wojskowej, ale to były praktycznie te same ujęcia - na rysunki się jeszcze nie natknąłem.
Żeby tak mi się chciało, jak mi się nie chce.
pzdr. Grzegorz
Na warsztacie; P.11c___________, Bf 109B, Whirlwind
Avatar użytkownika
Grzegorz Stróżek
 
Posty: 364
Dołączył(a): czwartek, 1 maja 2008, 14:38
Lokalizacja: Łódź

Re: SAAB JAS39NG

Postprzez Cichociemny » poniedziałek, 9 marca 2009, 23:33

Jostein napisał(a):A zamiesczono gdzieś jakieś rysunki, sylwetki, choćby barwne? Chciałbym porównać go z wcześnijszymi modelami, w sczególności dwumiejscowymi.

Są tylko dwie wizualizacje z propozycji ofertowej dla Norwegii. No ale nie ma co za dużo się spodziewać, bo w końcu samolot jeszcze nawet nie istnieje. Na razie jest tylko demonstrator służący do testowania nowych technologii- Gripen Demo (a tego zamieścili jedno zdjęcie).
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: SAAB JAS39NG

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 10 marca 2009, 00:10

Jostein napisał(a):Chciałbym porównać go z wcześniejszymi modelami, w szczególności dwumiejscowymi

Liczysz na przeróbkę? Będzie trudno. Całkowicie zmienione podwozie, z innym umiejscowieniem i zmienionym korzeniem skrzydła. Plus inne drobiazgi, takie jak podwieszenia.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9951
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: SAAB JAS39NG

Postprzez Jacek Bzunek » wtorek, 10 marca 2009, 00:27

JAS-39NG czy raczej E lub F jak na razie nie istnieje a latający egzemplarz powstały z przebudowy JAS-39B jest nazywany Gripen Demo.
Trochę znajdziesz na stronie Altairu
http://www.altair.com.pl/start-1113
http://www.altair.com.pl/start-1257
http://www.altair.com.pl/start-2406
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości