RWD-5

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

RWD-5

Postprzez gzt » poniedziałek, 13 kwietnia 2009, 18:05

Rozpoczalem prace nad RWD-5 (1/72) i w zwiazku z tym poszukuje jakiejkowliek informacji na temat wnetrza kabiny. Mam zestaw Parta ale to za malo.
Jakie faby uzyto do malowania wnetrza ?
Czy kratownica byla widoczna ?
Jak wygladala deska przyzadow ?
Wszelkie informacje bardzo mile widziane :)
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 16:57
Lokalizacja: Massachusetts

Reklama

modele polskich samolotów

Re: RWD-5

Postprzez wojtek_fajga » poniedziałek, 13 kwietnia 2009, 18:24

Polecam książkę Wacław Schier, Najsłynniejsze polskie sportowe samoloty wyczynowe, WKŁ, Warszawa 2008.
Chyba najszersze opracowanie na temat miedzy innymi RWD -5. Są tam szczegółowe opisy konstrukcji, zachowane fotografie i próba rekonstrukcji samolotu.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: RWD-5

Postprzez djack » poniedziałek, 13 kwietnia 2009, 19:41

Tu jest trochę informacji o RWD-5.
http://rwd5.republika.pl/index-p.htm
djack
 
Posty: 338
Dołączył(a): wtorek, 9 września 2008, 22:52

Re: RWD-5

Postprzez Paweł84 » piątek, 24 kwietnia 2009, 21:31

Grzegorz, ja właśnie przystąpiłem na sPWM do konkursu z tym modelem
http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=38824&highlight=
... i mam podobne wątpliwości.
Co do kabiny to nie znalazłem jednoznacznej informacji o jej wyglądzie, ale skoro miał to być komfortowy samolot turystyczny z ogrzewaną i wyciszana kabiną to można chyba podejrzewać, że kratownica była zasłonięta dodatkowa warstwa płótna (ponoć Skarżyński przeleciał Atlantyk w garniturze :) ).
Znalazłem kiedyś na forum Odkrywcy zdjęcie kabiny RWD-6, miał bardzo podobną do "piątki" deskę rozdzielczą . Tu widać że była ciemna (czarna?)
Obrazek
A Twój model jaką maszynę będzie przedstawiał?
Avatar użytkownika
Paweł84
 
Posty: 300
Dołączył(a): niedziela, 20 lipca 2008, 14:54

Re: RWD-5

Postprzez gzt » piątek, 24 kwietnia 2009, 21:52

Dzieki za info. Niestety nie mam mozliwosci zakupic pozycji omawianej wspomnianej powyzej :( a szkoda b chcetnie bym ja zakupil.
Planuje zrobic wersje aeroklubowa, juz wycialem tylne drzwi ale zatrzymalem sie z braku info na temat wnetrza. Aby zamknac drzwi i szyby musze najpierw wykonczyc calosc w srodku. W przeciwnym razie nigdy nie wpasuje prawidlowo plata w kadlub.
Proboje zanlezc nieco wiecej info na ten temat. Podejrzewam ze budowniczowie repliki RWD w Krakowie (chyba sie nie myle ze tam jest ten samolot) maja wiecej info na temat nie tylko RWD-8 ale i 5tki. Szkoda zepsuc tak ladny egzemplarz RWDziaka :) dlatego cierpliwie czekam na wiecej info. Pospiech wskazany tylko przy lapaniu pchel - jak mawia moj przyjaciel z dawnych czasow :)
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 16:57
Lokalizacja: Massachusetts

Re: RWD-5

Postprzez gzt » czwartek, 30 kwietnia 2009, 03:23

Oswierzylen nieco moje stare znajomosci i okazalo sie ze RWD-5 bedzie w maju przebazowany do Krakowa a RWD-8 "sie robi" i pewnie pierwszy lot odbedzie sie na jesieni. Spodziewam sie otrzymac nieco wiecej informacji ze "zrodla" :) i szczerze powiem ze nie moge sie doczekac :)
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 16:57
Lokalizacja: Massachusetts

Re: RWD-5

Postprzez Paweł84 » poniedziałek, 21 września 2009, 22:39

Małe odświeżenie tematu.
Czy któryś z kolegów wie jak powinno wyglądać zakończenie rury wydechowej tego samolotu (chodzi ten najdłuższy typ wydechu stosowany w wersji aeroklubowej)?
Może coś takiego:
Obrazek :?:
Avatar użytkownika
Paweł84
 
Posty: 300
Dołączył(a): niedziela, 20 lipca 2008, 14:54


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości