Lim-5

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Lim-5

Postprzez Darek Trzeciak » sobota, 18 kwietnia 2009, 17:36

Witam,
Prosze o pomoc - poszukuję wszelkich kwitów dotyczących polskich Limów-5. Moja wiedza okazała się żadna jeżeli chodzi o samoloty LWP. :(
Z pomocą przyszła publikacja Kagero z serii Topshots nr 11021 "MiG-17F/Lim-5 oraz specjalny nr Aeroplanu (z CD) poświęcony Lim-6. Niestety nie rozwiązuje to kwestii kolorystyki kokpitu, struktury wnętrza oraz kamuflażu Lima-5. Myślałem by pójśc na skróty i wykorzystać kalki HDL tyle, że mam pewne wątpliwości dotyczące barw kamuflażu Lima-5 nr 1023.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Reklama

Re: Lim-5

Postprzez nobie1973 » poniedziałek, 27 kwietnia 2009, 10:27

Samoloty typu Lim-5 w większości przypadków były eksploatowane w Polsce albo w naturalnym kolorze blachy duralowej lub też pomalowane na srebrno po wykonanych pracach remontowych. Wyjątkiem są samoloty Lim-6 bis oraz lim-6 M ale są to zupełnie inne konstrukcje. Osobiście znam tylko jeden przypadek pomalowania samolotu Lim-5 w kamuflarzu, zdjęcie tego samolotu zamieszczono w książce POLSKI SAMOLOT I BARWA T.Królikiewicz i przedstawia tylko jeden bok. Niestety nie spotkałem się z innymi materiałami potwierdzającymi przypadki malowania kamuflarzu na samolotach Lim-5. Na pewno po remoncie wszystkie samoloty tego typu były malowane na srebrno lub też srebrno-szaro (brało się to z tego że niekorzystano z gotowych emalii do malowania lecz mieszano bezbarwny lakier z proszkiem aluminiowym). Stąd wg. mojej opinii samolot pokazany w w/w książce został przemalowany w warunkach jednostki w której był używany i był to jednostkowy przypadek.

Jako ciekawostkę poniżej kilka fotek szczegółów samolotu Lim-5 oraz zdjęcia samolotu tego typu wyremontowanego w 2008 roku w bydgoskich WZL-2 S.A.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
nobie1973
 
Posty: 560
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2008, 19:46
Lokalizacja: Londyn


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości