Fleet Air Arm Museum

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Fleet Air Arm Museum

Postprzez Horn » sobota, 30 maja 2009, 22:14

Witam.
Za tydzień będę w muzeum lotnictwa morskiego Fleet Air Arm Museum w Yeovilton (GB). Jeśli ktoś potrzebuje zdjęcia jakieś konkretnej maszyny (walkaround) to z chęcią pomogę.

Tutaj strona muzeum

http://www.fleetairarm.com/

pozdrawiam Paweł
Avatar użytkownika
Horn
 
Posty: 14
Dołączył(a): sobota, 22 listopada 2008, 20:07
Lokalizacja: Oleśnica/Bournemouth UK

Reklama

Re: Fleet Air Arm Museum

Postprzez Jaho63 » niedziela, 31 maja 2009, 01:16

Jeżeli będzie to możliwe to mógłbyś "cyknąć" z bliska machanizm-zamek składania skrzydła w Seafire? Wprawdzie to późna wersja, ale jeżeli to nie kłopot. Mógłbyś wrzucić tu: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=153&t=6424, może się przyda jeszcze komuś.
P.S. Gdybyś następną wycieczkę planował do Vancouver to bardzo mnie interesują komory podwozia stającego tam Hampdena ;o)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Fleet Air Arm Museum

Postprzez Horn » niedziela, 7 czerwca 2009, 18:33

Witam

Wczoraj byłem w muzeum. Wrażenia jak najbardziej pozytywne. W ciekawy sposób wyeksponowano pokład lotniskowca. Żeby wejść do tej hali trzeba przejść przez pokład śmigłowca , który jest po minucie automatyczne zamykany. Gasną światła słychać szum śmigłowca , w tle komunikaty radiowe załogi i lotniskowca a cała konstrukcja drży jak podczas prawdziwego lotu.

Podobnie pokazany jest start Phantoma. Podnoszą się płyty za silnikami. Z dysz wydobywa się pomarańczowe światło a manekin pilota podnosi w kabinie rękę na znak gotowości do startu. Pokazano także pomieszczenia lotniskowca, gdzie podłoga co jakiś czas drży jak po uderzeniu samolotu o pokład w czasie lądowania. Na koniec zwiedzania „lotniskowca” wchodzi się do mini sali kinowej stylizowanej na fragment pokładu (nad głową skrzydło), gdzie pokazane są filmy z lotniskowca.

Z głośników wydobywa się ryk silników, alarmów i komunikatów a w twarz wieje wiatr. Na koniec podłoga opuszcza się na dół jak winda pod pokład ... gdzie w hangarze remontują Wildcata : ). Jedynym minusem całej tej inscenizacji jest to, że panuje półmrok, co trochę utrudnia oglądanie eksponatów i robienie zdjęć. Niesamowite wrażenie robi Concord. Generalnie warto zwiedzić to muzeum. Polecam.

Krótki filmik z aparatu http://www.youtube.com/watch?v=nk0lv2Wlo_4

Obrazek

Co do prośby kolegi Jaho63. Mieszkam 1,5 h jazdy samochodem od tego muzeum, więc grzechem byłoby nie pojechać. Co do Kanady kto wie, może kiedyś. Zdjęcia zrobiłem mam nadzieje, że się przydadzą.

Obrazek
Avatar użytkownika
Horn
 
Posty: 14
Dołączył(a): sobota, 22 listopada 2008, 20:07
Lokalizacja: Oleśnica/Bournemouth UK

Re: Fleet Air Arm Museum

Postprzez Jaho63 » niedziela, 7 czerwca 2009, 21:03

Z tą Kanadą żartowałem, ale oczywiście życzę. Za zdjęcia bardzo dziękuję.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Fleet Air Arm Museum

Postprzez Horn » wtorek, 9 czerwca 2009, 20:34

Na prośbę kolegów zdjęcia Seafire`a :

http://rapidshare.com/files/243167269/Seafire_F.17.rar


pozdrawiam Paweł
Ostatnio edytowano czwartek, 11 czerwca 2009, 01:18 przez Horn, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Horn
 
Posty: 14
Dołączył(a): sobota, 22 listopada 2008, 20:07
Lokalizacja: Oleśnica/Bournemouth UK

Re: Fleet Air Arm Museum

Postprzez Gienek » wtorek, 9 czerwca 2009, 22:46

Dziękuję bardzo.
Avatar użytkownika
Gienek
 
Posty: 1385
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Fleet Air Arm Museum

Postprzez Jaho63 » środa, 10 czerwca 2009, 00:32

Rzeczywiście, zdjęcia świetne, aż się muszę wziąć za mojego Sea :) Zaraz po "łikendzie"
Horn jeszcze raz dzięki.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości