F-16A Bock 10 w MLP

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

F-16A Bock 10 w MLP

Postprzez Jacek Bzunek » piątek, 19 czerwca 2009, 00:58

Składak F-16A sprowadzony z Danii na lawecie ;o)
Lotnicza Polska
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Reklama

Re: F-16A Bock 10 w MLP

Postprzez Aleksander011 » piątek, 19 czerwca 2009, 08:58

link not found
Modelarza poznać po tym jak kończy ,a nie zaczyna
Obrazek
Avatar użytkownika
Aleksander011
 
Posty: 583
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 13:02
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp

Re: F-16A Bock 10 w MLP

Postprzez Mecenas » piątek, 19 czerwca 2009, 10:43

Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: F-16A Bock 10 w MLP

Postprzez Frosty » niedziela, 21 czerwca 2009, 13:38

Ktoś wie może, na jak długo ten F-16 został wypożyczony? Jak w lipcu przyjadę ko Krakowa, to z pewnościa do muzeum zawitam... Cieszy mnie bardzo, że po tylu latach zastoju kolekcja zaczęła rosnąć... I to pojawiają się maszyny naprawde ciekawe (przynajmniej dla mnie) Mirage'a, F-104, czy Crosair'a nie zobaczę nawet w moim ulubionym Duxford! Po cichu liczę tylko jeszcze na jakiegoś (a jakże!) Phantoma II - przecież Niemcy posyłają swoje na złom - zamiast tego mogli by jednego odstąpić... A i chyba Hiszpanie mają jeszcze jakieś C/D - mam nadzieję. że wszystkich jeszcze nie przerobili na żyletki. Skoro Corsair'a z Portugalii się udało dowieźć...

A tak przy okazji, to przypomniałem sobie, że widziałem kiedyś reklamę naszego muzeum we "Fly past" - ogłaszali, że poszukują samolów na wymianę... Czyżby to zaprocentowało?
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Re: F-16A Bock 10 w MLP

Postprzez Cichociemny » niedziela, 21 czerwca 2009, 14:38

Frosty napisał(a):Ktoś wie może, na jak długo ten F-16 został wypożyczony?

Na dwa miesiące.
Frosty napisał(a):Cieszy mnie bardzo, że po tylu latach zastoju kolekcja zaczęła rosnąć...

Kolekcja systematycznie cały czas rośnie. Wcześniej pojawiły się kolejne Iskry, Orlik, złoty Mig-21, Jak-40... Maszyny, które wspomniałeś, pojawiają się w związku z tworzeniem ekspozycji z okazji 60-lecia powstania Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz 10-tej rocznicy przystąpienia Polski do NATO.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: F-16A Bock 10 w MLP

Postprzez young » niedziela, 21 czerwca 2009, 18:53

Akurat złoty mig był tam już od dawna. Teraz doczekał się remontu, bo wyglądał strasznie... Na zdjęciach w sieci widać także że tego f-84 wsadzili do hangaru w stanie jakim był. I jakoś nie wierzę, aby szybko go wzięli na "warsztat" jeżeli chodzą pogłoski, że za prace przy złotym ołówku zapłacił jego były pilot...
Niby nowości a stare, ze tak powiem po staremu...
young
 
Posty: 570
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: F-16A Bock 10 w MLP

Postprzez Cichociemny » niedziela, 21 czerwca 2009, 19:08

young napisał(a):Akurat złoty mig był tam już od dawna.

Nie napisałem przecież, że pojawił się niedawno. Właśnie o to mi chodziło, że cały czas coś przybywa, nie tylko w ostatnim czasie.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: F-16A Bock 10 w MLP

Postprzez Frosty » niedziela, 21 czerwca 2009, 22:49

Ok przybywało i wcześniej...ale tego nie było raczej widać - ileż można tych migów 21 oglądać? Nawet w złotym kolorze? Iskra jedna już była - czy druga wniosła jakąś nową jakość? Nie mówię, że były to nabytki zbędne, bo przyda się niemal wszystko - choćby na wymianę, ale z punktu widzenia przeciętnego odwiedzającego to nie robiło chyba zbyt dużej różnicy czy są 3 mig'i 21, czy 7, czy 10...
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Re: F-16A Bock 10 w MLP

Postprzez Cichociemny » niedziela, 21 czerwca 2009, 23:04

Frosty napisał(a):Ok przybywało i wcześniej...ale tego nie było raczej widać

Eee tam, dużego biało-czerwonego Jaka 40 to było widać ;o)

Frosty napisał(a):Iskra jedna już była - czy druga wniosła jakąś nową jakość?

Tak, bo ta druga to od Biało-Czerwonych była :P

Frosty napisał(a):z punktu widzenia przeciętnego odwiedzającego to nie robiło chyba zbyt dużej różnicy czy są 3 mig'i 21, czy 7, czy 10...

Tu się zgodzę, dla przeciętnego widza to w "Alei MiG-ów" stoją takie same samoloty, Suczek też pełno takich samych...

Zgodzę się też, że te wcześniejsze nowości to częściowo tendencyjne były, a te ostatnie na pewno urozmaicają kolekcję.

Podsumowując: trzeba znowu się wybrać (przy okazji: piknik lotniczy niedługo).
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: F-16A Bock 10 w MLP

Postprzez Frosty » niedziela, 21 czerwca 2009, 23:18

Powiem tak: po praz pierwszy od wielu lat NAPRAWDE CHCĘ ( wcześniej bywałem bo choćby sam Spitfire przyciągał... ) się do muzeum wybrać - a to znaczy, że naprawdę się pozmieniało... Marzę tylko jeszcze, żeby maszyny doczekały się renowacji - bo żal mi patrzeć np na F-5 Freedom Fighter'a :(
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Re: F-16A Bock 10 w MLP

Postprzez Voinar » wtorek, 23 czerwca 2009, 00:03

A mi się zamarzyły zdjęcia kokpitu F-16... :P
Wie ktoś czy ten samolot będzie udostępniony do zwiedzania, czy po prostu postawią go do obfociania z zewnątrz?
Voinar
 


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości