Polskie MiG 23

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Polskie MiG 23

Postprzez LazyCat » sobota, 20 czerwca 2009, 18:38

Szukam tutaj i szukam i nic. Wpadl mi w lapy model Hasegawa "MIG-23S FLOGGER B".
Jeden ze staruszkow tej firmy. Nie wiem jak daleko jest od porawnego odwzorownia tego samolotu i nie bede sie tym zbyt przejmowal.
Chcialbym go zrobic w Polskich barwach. Jedyne co mam to "in Action" gdze jest taki srebrny? i zblizenia w kamuflarzu bez zdjecia calosci.
Ten model jest planowany na szybko dla rozrywki, wiec szczegoly mniej istotne, mam je w 4+ i cos poprawie ale bez szalenstwa.
Potrzebuje ZDJEC i wyjasnienia, czy ten "srebrny' to malowany na srebrno, naturalny kolor metalu lub... szary?
Laciaty bylby ciekawszy :)

Z gory dzekuje

LC
Obrazek
Avatar użytkownika
LazyCat
 
Posty: 1119
Dołączył(a): czwartek, 11 października 2007, 18:41
Lokalizacja: Greensboro, North Carolina

Reklama

Re: Polskie MiG 23

Postprzez Darek Trzeciak » sobota, 20 czerwca 2009, 19:02

To powinno Cię zainteresować

Obrazek
źródło: www.kagero.pl/

Załączone są kalki do łaciatego nb "149" 28 Słupskiego PLM.
A może zainteresuje Cię "23-ci" w barwach "Republic of Pyrland" (ćwiczenia Eagle's Talon rok 1997) :mrgreen:
Kilka lat temu Model Fanie były zamieszczone plansze z malowaniami tzw."drezdeńskich" i "charkowskich" Mig-ów.
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Polskie MiG 23

Postprzez Jacek Bzunek » sobota, 20 czerwca 2009, 19:12

LazyCat napisał(a):Potrzebuje ZDJEC i wyjasnienia, czy ten "srebrny' to malowany na srebrno, naturalny kolor metalu lub... szary?

Na szybko, wszystkie polskie MiG-23MF były fabrycznie jasnoszare. Po remontach od 1988 pojawiły się w malowania kamuflowane. Przy czym zależnie od miejsca remontu, tj. Charkowie, Drezna i Płowdiw układ i koloru kamuflarzu znacznie się różniły. W 1992 kilka sztuk zostało wyremontowanych przez WZL-3 w Dęblinie i te były pomalowane srebrną farbą.
Podobne fabryczne jasnoszare malowanie miały MiG-23UB 831,842,844 i 850. Kolejne dwa 845 i 846 miały sowieckie frontowe malowanie ciemozielony, zielony, jasnobrązowy i jasnoniebieski,
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Polskie MiG 23

Postprzez LazyCat » sobota, 20 czerwca 2009, 19:17

Serdecznie dziekuje!
Po obejzeniu tego zdjecia chcialo by sie zrobic porzadny model :)
Tym bardzej po otrzymaniu dodatkowych informacji.
Obrazek
Avatar użytkownika
LazyCat
 
Posty: 1119
Dołączył(a): czwartek, 11 października 2007, 18:41
Lokalizacja: Greensboro, North Carolina

Re: Polskie MiG 23

Postprzez net_sailor » sobota, 20 czerwca 2009, 20:14

Godny polecenia jest też "Aeroplan" nr 5/6 2005 z płytą CD w całości poświęcony naszym MiG-23.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: Polskie MiG 23

Postprzez LazyCat » niedziela, 21 czerwca 2009, 19:24

Znalazlem "mojego" laciaka, jak tu sie oprzec 007 :)

Obrazek

Ruszam do roboty!
Obrazek
Avatar użytkownika
LazyCat
 
Posty: 1119
Dołączył(a): czwartek, 11 października 2007, 18:41
Lokalizacja: Greensboro, North Carolina

Re: Polskie MiG 23

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 21 czerwca 2009, 20:30

LazyCat napisał(a):Znalazlem "mojego" laciaka, jak tu sie oprzec 007 :)

Kalkomanie do 007 są w ofercie HDL.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Polskie MiG 23

Postprzez nobie1973 » niedziela, 21 czerwca 2009, 22:27

Schemat malowania samolotu MiG-23 MF nr 007. Mam nadzieję że się przyda podczas budowy modelu. Schemat oraz godła zamieszczone na tym samolocie pochodzą z wspomnianego wyżej numeru specjalnego magazynu AEROPLAN. Wykonałem je do tego własnie numeru na podstawie dostępnych materiałów archiwalnych.

Kamuflaż samolotu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Godła namalowane na tym samolocie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Osobiście muszę przyznać że był to chyba najładniej pomalowany polski MiG-23 MF :mrgreen:
Avatar użytkownika
nobie1973
 
Posty: 560
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2008, 19:46
Lokalizacja: Londyn

Re: Polskie MiG 23

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 21 czerwca 2009, 23:36

nobie1973 napisał(a):Osobiście muszę przyznać że był to chyba najładniej pomalowany polski MiG-23 MF :mrgreen:

Zgadzam się że wyglądał pięknie i oryginalnie ale jaki sens miało takie malowanie?
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Polskie MiG 23

Postprzez LazyCat » poniedziałek, 22 czerwca 2009, 02:33

nobie1973 napisał(a):Schemat malowania samolotu MiG-23 MF nr 007. Mam nadzieję że się przyda podczas budowy modelu. Schemat oraz godła zamieszczone na tym samolocie pochodzą z wspomnianego wyżej numeru specjalnego magazynu AEROPLAN. Wykonałem je do tego własnie numeru na podstawie dostępnych materiałów archiwalnych.
...
Osobiście muszę przyznać że był to chyba najładniej pomalowany polski MiG-23 MF :mrgreen:


Jest poprostu "very hansome" bardzo ladny!
W czym robiles rysonek? Bardzo mi sie podoba. Jest bardzo przejrzysty ale nie plaski.

Teraz z "szybkiego i rozrywkowego" bedzie cos w rodzaju "poprawnego" modelarstwa.
Klopot to wlasnie beda kalkomanie. 007 - myslalem ze bez bialego lamowania wiec bylo by latwe, teraz mam zabitego klina :oops:
Obrazek
Avatar użytkownika
LazyCat
 
Posty: 1119
Dołączył(a): czwartek, 11 października 2007, 18:41
Lokalizacja: Greensboro, North Carolina

Re: Polskie MiG 23

Postprzez sokol » poniedziałek, 22 czerwca 2009, 11:55

Kalki do 007 robi HiDecal:

Obrazek

Jednak nie mają one godła 28 SPLM w wersji pierwszej eskadry. Jedyny z nich pożytek to numer 007 i głowa Siuksa. Godło 28 SPLM w tej wersji jest w kalkach Intechu.

Swoją drogą to jakby ktoś był zainteresowany to tu mi się udało zebrać wszelkie modele i dodatki do Miga-23 w różnych skalach, o których wiem:
Modele i dodatki - Mig-23

A tu są jeszcze inne godła używane przez 28 SPLM http://www.sokol.slupsk.pl/28splm/splm-godla.html
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
sokol
 
Posty: 110
Dołączył(a): piątek, 30 maja 2008, 09:44
Lokalizacja: Słupsk, Koszalin

Re: Polskie MiG 23

Postprzez nobie1973 » poniedziałek, 22 czerwca 2009, 12:53

Wszystkie rysunki wykonywałem w programie Corel 9 PL, a obecnie Corel 12 PL. Bazowy rysunek czyli sama kreska czarno-biała powstaje w module Corel draw, a następnie cieniowanie, malowanie kamuflażu, ślady eksploatacji itp. wykonuję w module Corel photopaint. Kolory są wiernie odwzorowane, ponieważ zawsze podczas wykonywania plansz barwnych korzystam z próbkowania kolorów kamuflażu na podstawie dostępnych zdjęć lub też próbek kolorów. Wyjątkiem są godła, które w całości wykonuję w module Corel draw, zawsze na podstawie oryginalnych zdjęć godeł na samolocie w zbliżeniach, chodzi głównie o zachowanie wierności ich odtworzenia.

Funkcja edytuj !!!



LazyCat napisał(a):Teraz z "szybkiego i rozrywkowego" bedzie cos w rodzaju "poprawnego" modelarstwa.
Klopot to wlasnie beda kalkomanie. 007 - myslalem ze bez bialego lamowania wiec bylo by latwe, teraz mam zabitego klina :oops:


Białym obramowaniem nie musisz się przejmować, ponieważ zostało domalowane w późniejszym okresie eksploatacji samolotu w jednostce. Po remoncie samolot nie posiadał tych obwódek, zostały domalowane później i taki wygląd samolotu przedstawia mój rysunek. Zestaw godeł jednak był identyczny. Przedstawia to zdjęcie zamieszczone w jednym z postów powyżej.
Avatar użytkownika
nobie1973
 
Posty: 560
Dołączył(a): czwartek, 25 września 2008, 19:46
Lokalizacja: Londyn

Re: Polskie MiG 23

Postprzez BRh_positive » poniedziałek, 22 czerwca 2009, 16:36

W TOPSHOTS 42 poswieconym MiG-23MF przewija sie nazwisko technika, w tym watku (w podpisie) tez sie ono pojawia. Nie wydaje mi sie zeby to byl przypadek i dwie rozne osoby o tym samym nazwisku. http://forum.31blot.mil.pl/viewtopic.ph ...

Proszę wstawić link w [URL].
BRh_positive
 

Re: Polskie MiG 23

Postprzez LazyCat » środa, 24 czerwca 2009, 13:36

nobie1973 napisał(a):Wszystkie rysunki wykonywałem w programie Corel 9 PL, a obecnie Corel 12 PL. ...

Ja jestem przyzwyczajony do tandemu Illustrator & Photoshop. Czesto dolanczam tez Painter.
Swietny rysonek!
Bardzo dziekuje za pomoc :)
Obrazek
Avatar użytkownika
LazyCat
 
Posty: 1119
Dołączył(a): czwartek, 11 października 2007, 18:41
Lokalizacja: Greensboro, North Carolina

Re: Polskie MiG 23

Postprzez gzt » czwartek, 25 czerwca 2009, 10:13

sokol napisał(a):....
Swoją drogą to jakby ktoś był zainteresowany to tu mi się udało zebrać wszelkie modele i dodatki do Miga-23 w różnych skalach, o których wiem:
Modele i dodatki - Mig-23

...


Bardzo ladne zestawienie, dzieki za udostepnienie tych informacji (wiem czego mi jeszcze brakuje i co musze jeszcze poszukac i zakupic :) )

Dodatkowo byl, czasami na ebayu jeszcze sie pojawia, zestaw zywiczny do skali 1/48 Kazan (EK002A). Zawiera on dosc duzo elementow w tym:
- wnetrze kabiny
- wneki podwozia
- usterzenie kierunku (Italierowe jest zrobione z glowy czyli z niczego; geometria az kluje w oczy)
- anteny
- inne drobiazgi :)
Zestaw jest dostepny na ebayu ale cena osiaga nawet $250.- (mnie sie udalo taniej :) )
Grzegorz
Avatar użytkownika
gzt
 
Posty: 992
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2007, 16:57
Lokalizacja: Massachusetts

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 24 gości

cron