Kolory samolotów francuskich i radzieckich

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Kolory samolotów francuskich i radzieckich

Postprzez Dominik » piątek, 10 lipca 2009, 13:59

Witam

Mam dwa pytania. Potrzebuję kupić farbki aby pomalować letadełka D.520 (jedna w 1/72, druga 1/48). Mam zielony i czekoladowy Gunze H, ale nie wiem jakie kolory użyć na spód i górę. Myślę o kolorkach z asortymentu Lifecolor.

Drugie pytanko. Niebieski na spód samolotów radzieckich (AMT-7 jeśli mnie pamięć nie myli). Najlepiej z asortymentu Gunze. Już wiem, że Eduard podał jakiś dziwny kolor. Proszę, pomóżcie.

Pozdrawiam
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Reklama

Re: Kolory samolotów francuskich i radzieckich

Postprzez Mapet » niedziela, 12 lipca 2009, 20:11

Witam

Sam osobiście Gunze nie stosuję, ale według tabeli z SM dla jasnoniebieskiego dla samolotów radzieckich to H67, a dla D.520 to odpowiednio na górę H42, a na spód H67. Ale osobiście polecił bym coś z Pactry albo Agamy z tym, że jeżeli chodzi o samoloty radzieckie to musisz sprecyzować typ i okres bo niebieskie były dwa (wczesny i właśnie wspomniany przez Ciebie AMT).

Pozdrawiam
Mapet
 
Posty: 31
Dołączył(a): poniedziałek, 11 maja 2009, 14:50

Re: Kolory samolotów francuskich i radzieckich

Postprzez Dominik » niedziela, 12 lipca 2009, 23:53

Chodzi mi o niebieski z okresu kiedy samoloty radzieckie były "robione na szaro" na górnych i bocznych powierzchniach.
Dzięki za informację o tych dwóch niebieskoszarych dla D.520
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Kolory samolotów francuskich i radzieckich

Postprzez Jurek » poniedziałek, 13 lipca 2009, 08:06

W sumie wczesne lakiery były bardziej błyszczące niż późne (czytaj - świeciły się jak psu podwozie). Pigmenty były te same, zresztą farby AMT były odpowiednikami AII i różnica w odcieniach nie była jakoś specjalnie wielka.

Gunze nie robi farbek które by mniej lub bardziej odpowiadały temu kolorowi. H67 jest zbyt ciemny, musiałbyś go rozjaśnić. Gotowa farbka to najlepiej Pactra A-109, ale trzeba ją nabłyszczyć, bo jest zbyt matowa. 1508 Model Mastera też powinna być ok.
Jurek
 
Posty: 149
Dołączył(a): niedziela, 1 czerwca 2008, 16:04

Re: Kolory samolotów francuskich i radzieckich

Postprzez Mapet » poniedziałek, 13 lipca 2009, 11:34

To skoro potrzebujesz kolorku dla maszyn malowanych od góry na szaro to tak jak pisał Jurek Pactra A-109 będzie odpowiednia i nie będziesz musiał z nią nic robić poza zwykłymi zabiegami.
Mapet
 
Posty: 31
Dołączył(a): poniedziałek, 11 maja 2009, 14:50


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości