Stukasy nad Sokołowem. Pytanie

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Stukasy nad Sokołowem. Pytanie

Postprzez Deco » sobota, 20 października 2007, 14:14

Już jakiś czas temu zacząłem sie interesować wydarzeniami historycznymi w moim mieście w II wś . Czasami pisuje do miesięcznika który wychodzi na terenie mojej gminy tak było z tematem o Vickersach ( sPWM) . Już jakiś czas temu wiedziałem że w 1944 Niemcy bombardowali moje miasto . Postanowiłem coś więcej o tym poszukać . Sokołów był bombardowany w dniach 26-29 lipca czasami po kilka razy dziennie. Samoloty zrzucały kilka bomb , a następnie ostrzeliwały ludność która uciekała z palących się domów . Porozmawiałem jeszcze z żyjącym świadkiem nalotów . Z jego relacji wynika , że te samoloty miały stałe podwozie i przy bombardowaniu strasznie wyły . Wniosek nasuwa się sam musiały to być Stukasy. Od tego Pana dowiedziałem się również , że samoloty przylatywały z zachodu czyli od strony Mielca. I tu pytanie do was . Czy ktoś z was nie wie jaki dywizjon Luftwaffe stacjonował
w okolicy Mielca lub Rzeszowa w tym czasie .
Ostatnio edytowano niedziela, 21 października 2007, 05:18 przez Deco, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam Dominik Dec!!!:D
Obrazek
Avatar użytkownika
Deco
 
Posty: 222
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:01
Lokalizacja: Sokołów Małopolski

Reklama

Re: Stukasy nad Sokołowem. Pytanie

Postprzez riddick » sobota, 20 października 2007, 15:12

Cześć sąsiad!

Kiedyś słyszałem że koło Kolbuszowej były dwa lotniska. Jedno w Weryni drugie w Domatkowie. W Weryni lotnisko powstało tuż przed wojną (poczytaj dwa ostatnie numery Aero) a następnie przeszło w ręce okupanta, a to w Domatkowie było założone przez Niemców. Może to Ci jakoś pomoże.

PS.
Pamiętam, że gdy byłem dzieckiem to po okolicznych wioskach można było często spotkać w ogrodzeniach blachę z okrągłymi otworami pochodzącą pewni z tychże lotnisk. Szkoda że wtedy nie wiedziałem co to jest :-/
Avatar użytkownika
riddick
 
Posty: 11
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:58
Lokalizacja: Kolbuszowa

Re: Stukasy nad Sokołowem. Pytanie

Postprzez caughtinthemiddle » sobota, 20 października 2007, 22:46

Dominiku, uzupełnij proszę swoją wypowiedź, w obecnej formie znamy tylko rok ;o)
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1763
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 00:11

Re: Stukasy nad Sokołowem. Pytanie

Postprzez Deco » niedziela, 21 października 2007, 05:19

caughtinthemiddle napisał(a):Dominiku, uzupełnij proszę swoją wypowiedź, w obecnej formie znamy tylko rok ;o)


Przepraszam pomyliłem sie . Już poprawione .
Pozdrawiam Dominik Dec!!!:D
Obrazek
Avatar użytkownika
Deco
 
Posty: 222
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:01
Lokalizacja: Sokołów Małopolski


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości