Film Dywizjon 303

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez skarga » piątek, 16 września 2016, 11:01

Ale marudzicie! Jeszcze nikt filmu nie widział ale już mu łatkę przypinacie że aktorzy nie tacy, że za starzy, że samoloty maja nie taka ilość zaślepek. Nie ruszyliście jeszcze pogody że bardziej tunezyjska niż angielska. Będzie film, będzie się można wyżywać. Nic przecież nie stoi na przeszkodzie nakręcić jeszcze raz.
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:34

Reklama

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez grzegorz75 » piątek, 16 września 2016, 11:51

Tomasz Dzieciątkowski napisał(a): Hurricane'y z filmu mają zaślepki luf km-ów nie dla ośmiu Browningów a dla dwunastu... O ile mnie pamięć nie myli, to miały tak egzemplarze wersji Mk. II B, a te zaczęto produkować w marcu/kwietniu 1941.


HAŃBA !
Obrazek
Avatar użytkownika
grzegorz75
 
Posty: 871
Dołączył(a): poniedziałek, 30 marca 2009, 19:37

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez Drunkmaster » piątek, 16 września 2016, 11:55

TFU! ZDRADA!
Avatar użytkownika
Drunkmaster
 
Posty: 269
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2014, 00:37

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez bohdan » piątek, 16 września 2016, 12:05

TFU!! WSTYD!
Avatar użytkownika
bohdan
 
Posty: 301
Dołączył(a): sobota, 29 sierpnia 2015, 23:03

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez potez » piątek, 16 września 2016, 12:32

Fajny wątek :D
Wy to na poważnie piszecie? 8-)
Naprawdę największym problemem jest jaka wersja polata? I ile ma zaślepek?
Bo polata taka jest w zasięgu finansowym producenta a 99,9(9)% oglądających nie ma o tym pojęcia i ich to nie interesuje.
Ma być dobry scenariusz, dobrze zagrany i dobrze zrobiony film, który sie będzie fajnie oglądało i który wciągnie widza na tyle, że po wyjściu z kina powie: fajny film wczoraj widziałem, :mrgreen:
Jak tego nie będzie, to mogą sobie nawet zrekonstruować dywizjon w pełnym składzie 12 samolotów plus zapasowe, użyć klonów pilotów specjalnie na tą okazję wyhodowanych w laboratoriach czcigodnego towaszysza kim dzong coś tam( bo nie wiem który tam teraz jest) i lotnisko w Northolt wynająć a nie da sie tego oglądac dokładnie z tych samych powodów co Bitwy Warszawskiej 1920 Hoffmana.
I nie dlatego, że komuś się samolot abstrakcyjny wymyślił, którego nie było, tylko dlatego, że to był zły film był.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez skarga » piątek, 16 września 2016, 12:48

Sprawa jest na tyle poważna że trzeba powołać komisję śledczą .
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:34

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez barszczo » piątek, 16 września 2016, 13:34

net_sailor napisał(a):Liczba km-ów to najmniejszy problem i tutaj przymknąłbym oko. Dobrze, że to w ogóle Hurriki a nie Spity czy Mustangi, a widziałem też takie filmowe cudo jak 109 z przyklejoną chłodnicą P-51 i pasami inwazyjnymi.


A takie cuda widziałeś? :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Zumbachowy ;o) :

Obrazek

Obrazek


Zdjęcia pochodzą z planu filmu "Historia jednego myśliwca" z 1958 roku. Ten film to praktycznie ostatnia szansa na pooglądanie polskich Jaków 9 na chodzie. Współautorem scenariusza i konsultantem był Stanisław Skalski:

Obrazek
Avatar użytkownika
barszczo

Animal Planet
 
Posty: 898
Dołączył(a): sobota, 29 grudnia 2012, 14:31
Lokalizacja: Olkusz

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez Slash » piątek, 16 września 2016, 13:54

Że film, będzie gniotem jak na dzisiejsze możliwości realizatorskie to raczej pewne. Film dobry pod względem lotniczym by się nie sprzedał i byłby nudny dla przeciętnego widza. Za to bardzo duży i być może jedyny atut tej produkcji jest taki, że można było sobie obejrzeć i pomacać "polskiego" Hurricana na miejscu w Polsce :lol:
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez skarga » piątek, 16 września 2016, 14:02

Bardzo dobre!

Miś: Janek, wiesz jak było! Była wojna! Pięć lat wojny, pięć lat okupacji, wiesz...
Hochwander: Dwadzieścia osiem filmów o tym zrobiłem, robię dwudziesty dziewiąty.
Miś: No, to już z samych filmów wiesz jak było.

A wy Panowie ile filmów zrobiliście ze wiecie jak będzie? :lol:
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:34

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez barszczo » sobota, 17 września 2016, 12:41

Obsada:

Maciej Zakościelny – Jan „Donald” Zumbach
Piotr Adamczyk – Witold Urbanowicz
Antoni Królikowski – Witold „Tolo” Łokuciewski
Krzysztof Kwiatkowski – Mirosław „Ox” Ferić
Maciej Marczewski – Zdzisław Krasnodębski
Janek Wieczorkowski – Ludwik Witold Paszkiewicz
Nikodem Rozbicki – Stanisław Karubin
Maciej Cymorek – Josef Frantisek
Tomasz Mandes – Leopold Pamuła
Aleksander Wróbel – Jan Kazimierz Daszewski
Wacław Warchoł – Zdzisław Henneberg
Hubert Milikowski – Kazimierz Wunsche
Dariusz Toczek – Mechanik Mayer
Marcin Kwaśny – John Kent
Król Jerzy VI – Jamie Hinde
Michał Tokaj – dziennikarz prasy polonijnej w USA
Oficer brytyjski I – John Kay Steel
Oficer brytyjski II – Stephen Billington

Obrazek

Na pierwszy rzut oka do rozpoznania aktorzy odtwarzający Kenta, Henneberga i Zumbacha, Frantisek też w miarę OK. Najbardziej nietrafiony moim zdaniem Wieczorkowski jako Paszkiewicz, bardziej pasowałby na Krasnodębskiego, nastepny Adamczyk jako Urbanowicz i Królikowski jako Łokuciewski.
Avatar użytkownika
barszczo

Animal Planet
 
Posty: 898
Dołączył(a): sobota, 29 grudnia 2012, 14:31
Lokalizacja: Olkusz

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez Dorotka » sobota, 17 września 2016, 15:27

Faktycznie, w Polsce wiedza o tym jak wyglądał Paszkiewicz jest powszechna... A Krasnodębskiego twarz to każde dziecko zna...
:lol:
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez Jacek Bzunek » sobota, 17 września 2016, 16:06

Dorotka napisał(a):A Krasnodębskiego twarz to każde dziecko zna...
:lol:


Obrazek
Ten po prawej?
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez barszczo » sobota, 17 września 2016, 17:20

Dorotka napisał(a):Faktycznie, w Polsce wiedza o tym jak wyglądał Paszkiewicz jest powszechna... A Krasnodębskiego twarz to każde dziecko zna...
:lol:


Po to powstaje ten film i choćby nie wiem jakim gniotem był ma służyć temu aby dzieciarnia wiedziała jak wyglądał Paszkiewicz, Krasnodębski czy Zumbach. Dlatego wypadałoby tak dobrać aktorów aby choć trochę przypominali historyczny pierwowzór. Jestem też przekonany że znajdzie się jakaś grupa młodziaków których temat filmu zainteresuje, znajdą w necie zdjęcie zamieszczone przez Jacka i doczytają że ten poparzony pan w łóżku nazywał się Krasnodębski i cierpiał po to aby oni teraz mogli wypisywać farmazony na fejsie czy innym forum ;o) .
Ostatnio edytowano sobota, 17 września 2016, 17:55 przez barszczo, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
barszczo

Animal Planet
 
Posty: 898
Dołączył(a): sobota, 29 grudnia 2012, 14:31
Lokalizacja: Olkusz

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez nie_kamil2 » sobota, 17 września 2016, 17:34

barszczo napisał(a):Po to powstaje ten film i choćby nie wiem jakim gniotem był ma służyć temu aby dzieciarnia wiedziała jak wyglądał Paszkiewicz, Krasnodębski czy Zumbach.


Oczywiście, że po to! Dlatego trzeba zebrać podpisy żeby wykluczyć Adamczyka bo sobie dzieci pomyślą, że Urbanowicz został papieżem.
nie_kamil2
 
Posty: 32
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2015, 17:53

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez Dorotka » sobota, 17 września 2016, 17:37

barszczo napisał(a):... Po to powstaje ten film i choćby nie wiem jakim gniotem był ma służyć temu aby dzieciarnia wiedziała jak wyglądał Paszkiewicz, Krasnodębski czy Zumbach.....


Co prawda, to prawda... Dzieciarnia w Polsce uwielbia z "gniotów" poznawać postaci historyczne... Dzieciarnia wręcz się do tego garnie...

8-)
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości