Film Dywizjon 303

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez barszczo » sobota, 17 września 2016, 18:44

Dorotka napisał(a):Dzieciarnia wręcz się do tego garnie...


I to jest właśnie Twoja rola Dorotka, moja i wszystkich którzy na to forum zaglądają aby to zmienić. Powiedz, co zrobiłeś aby jakiś dzieciak zainteresował się polskimi pilotami latającymi ponad 75 lat temu gdzieś nad Anglią?

nie_kamil2 napisał(a):Dlatego trzeba zebrać podpisy żeby wykluczyć Adamczyka bo sobie dzieci pomyślą, że Urbanowicz został papieżem.


Rób listę. Wpiszę się jako pierwszy :lol: .
Avatar użytkownika
barszczo

Animal Planet
 
Posty: 898
Dołączył(a): sobota, 29 grudnia 2012, 14:31
Lokalizacja: Olkusz

Reklama

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez nie_kamil2 » sobota, 17 września 2016, 18:58

barszczo napisał(a):I to jest właśnie Twoja rola Dorotka, moja i wszystkich którzy na to forum zaglądają aby to zmienić. Powiedz, co zrobiłeś aby jakiś dzieciak zainteresował się polskimi pilotami latającymi ponad 75 lat temu gdzieś nad Anglią?


Ale Dorotka skleja czołg i w dodatku Abramsa, to chyba powinien zainteresować dzieciaków polskimi czołgistami którzy jeździli po pustyni.
Najgorzej mają ci co sklejają "Gwiezdne Wojny", nie wiem czy jacyś Polacy latali w konfederacji.
nie_kamil2
 
Posty: 32
Dołączył(a): sobota, 11 lipca 2015, 17:53

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez potez » sobota, 17 września 2016, 19:07

barszczo napisał(a): Powiedz, co zrobiłeś aby jakiś dzieciak zainteresował się polskimi pilotami latającymi ponad 75 lat temu gdzieś nad Anglią?


Hmm zastanówmy sie? Opluł bohaterów odbrązawiając ich mit? 8-)
Obrazek
Czyli zniechęcił ... :P
Przed wojną Boya chcieli bić oficerowie Pułku im Jana III Sobieskiego za publikację listów króla do Marysieńki , teraz tylko po pijaku biją w knajpie, to może nie oberwie jak się nie będzie za bardzo po knajpach szlajał? :mrgreen:
barszczo napisał(a):Po to powstaje ten film i choćby nie wiem jakim gniotem był ma służyć temu aby dzieciarnia wiedziała jak wyglądał Paszkiewicz, Krasnodębski czy Zumbach.


A ja myślałem, że po prostu producent chce zarobić pieniądze?
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez barszczo » sobota, 17 września 2016, 19:25

nie_kamil2 napisał(a):Ale Dorotka skleja czołg i w dodatku Abramsa, to chyba powinien zainteresować dzieciaków polskimi czołgistami którzy jeździli po pustyni.


I świetnie. Polscy pancerniacy o ile wiem jeździli nie tylko po pustyni, o Maczkowcach też można dużo opowiedzieć ;o).

nie_kamil2 napisał(a):Najgorzej mają ci co sklejają "Gwiezdne Wojny", nie wiem czy jacyś Polacy latali w konfederacji.


Na pewno. Polacy walczyli wszędzie :mrgreen: .

potez napisał(a):Hmm zastanówmy sie? Opluł bohaterów odbrązawiając ich mit? 8-)
Czyli zniechęcił ... :P


Panowie i tak można godzinami, ilu Polaków tyle opinii. A o pieniądze chodzi też na pewno, produkcja musi się zwrócić i jeszcze na fajki i flaszkę musi zostać.
Ostatnio edytowano sobota, 17 września 2016, 19:29 przez barszczo, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
barszczo

Animal Planet
 
Posty: 898
Dołączył(a): sobota, 29 grudnia 2012, 14:31
Lokalizacja: Olkusz

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez Dorotka » sobota, 17 września 2016, 19:57

barszczo napisał(a):... I świetnie. Polscy pancerniacy o ile wiem jeździli nie tylko po pustyni, o Maczkowcach też można dużo opowiedzieć ;o).


Niektórzy opowiadają już dość długo 8-) I co by niby miało z tego wynikać, bo nie kumam...?
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez Jostein » sobota, 17 września 2016, 20:29

Dorotka napisał(a):
barszczo napisał(a):... I świetnie. Polscy pancerniacy o ile wiem jeździli nie tylko po pustyni, o Maczkowcach też można dużo opowiedzieć ;o).


Niektórzy opowiadają już dość długo 8-) I co by niby miało z tego wynikać, bo nie kumam...?

Tak w zasadzie to "mnie sie rozchodzi" o to, żeby zrobić film, czy to o lotnikach, czy pancerniakach, czy piechociarzch - ale DOBRY! A tu nawet makiety zrobili takie krzywe, że płakać się chce. A że można zrobić dobrą makietę za rozsądne pieniądze, pokazuje muzeum Fiedlera i ich chałupniczej roboty makieta "garbusa".
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1310
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez waran » sobota, 17 września 2016, 21:04

Jostein ilu będzie na sali kinowej siedziało modelarzy na każdym seansie? 1 ? reszta widzów tego nie dostrzeże ,a Ty będziesz się pałował że ujowy film bo makiety krzywe czy ilość wzierników się nie zgadza. Ja mam nadzieję że film się zwróci finansowo, będzie to powód żeby nakręcić być może następny. Jak nie będzie frekwencji to znowu jakiś pislam lubny kundel zafunduje za publiczne pieniądze 1400 biletów i będzie spoko. :evil:
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez witox » sobota, 17 września 2016, 22:46

Cieszę się, że taki film w ogóle powstanie. Za komuny temat Polaków walczących na zachodzie praktycznie w filmie nie istniał, a po 1989 roku...też praktycznie nie istniał. :(

Poczekajmy co z tego wyjdzie, ja też liczę przede wszystkim na fajny scenariusz i coś co będzie można z przyjemnością obejrzeć. Zdaję sobie sprawę, że pewne uproszczenia na pewno będą, bo przecież grupą docelową nie są wyłącznie modelarze i fanatycy lotnictwa. Jeśli Hurricane jest Hurricanem, choć niedokładnie w te wersji to i tak jest dobrze. :) To i tak nowa jakość w porównaniu do Jaka grającego Spitfire, czy Ana-24 grającego Liberatora . :) Powiedzmy sobie także szczerze, że zdecydowana większość ludzi nie wie jak wyglądali piloci Dywizjonu 303, więc odpuszczono sobie ścisłe podobieństwo aktorów do tych osób (i tak ciężko by było zaleźć ich dokładne sobowtóry :lol: ). Faktycznie większość z tych komediantów to ludzie mocniej zaawansowani wiekowo niż grani przez nich piloci, ale teraz ludzie jakby wolniej posuwają się w latach. A już aktorzy i aktorki szczególnie. :mrgreen: Sam Adamczyk też mi nie pasuje, ten gość za mocno się rozdrobnił w ostatnich latach i jest dosłownie wcześnie, ale zobaczymy, może zagra akurat dobrze.
Jakiś kompletnych idiotyzmów (typu dzielni Afroamerykanie atakujący na Mustangach niemiecki niszczyciel na Morzu Śródziemnym :shock: :D ) mam nadzieję w filmie nie będzie.
witox
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 9 czerwca 2015, 01:24

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez Jostein » sobota, 17 września 2016, 22:58

waran napisał(a):Jostein ilu będzie na sali kinowej siedziało modelarzy na każdym seansie? 1 ? reszta widzów tego nie dostrzeże ,a Ty będziesz się pałował że ujowy film bo makiety krzywe czy ilość wzierników się nie zgadza. Ja mam nadzieję że film się zwróci finansowo, będzie to powód żeby nakręcić być może następny. Jak nie będzie frekwencji to znowu jakiś pislam lubny kundel zafunduje za publiczne pieniądze 1400 biletów i będzie spoko. :evil:


A czy trzeba być modelarzem, żeby zobaczyć, że samolot wygląda, jakby był złamany w połowie?
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1310
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez Dorotka » sobota, 17 września 2016, 23:28

Jostein napisał(a):
waran napisał(a):Jostein ilu będzie na sali kinowej siedziało modelarzy na każdym seansie? 1 ? reszta widzów tego nie dostrzeże ,a Ty będziesz się pałował że ujowy film bo makiety krzywe czy ilość wzierników się nie zgadza. Ja mam nadzieję że film się zwróci finansowo, będzie to powód żeby nakręcić być może następny. Jak nie będzie frekwencji to znowu jakiś pislam lubny kundel zafunduje za publiczne pieniądze 1400 biletów i będzie spoko. :evil:


A czy trzeba być modelarzem, żeby zobaczyć, że samolot wygląda, jakby był złamany w połowie?


Warto sobie uświadomić, że w czasie którejś tam kampanii prezydenckiej przeprowadzono badanie na temat wzrostu kandydatów. 89% respondentów uznało, że Kwaśniewski jest wyższy od Olechowskiego. Przeciętny widz ma w nosie jak wyglądał Hurricane i gdzie jest "złamany". Patrzenie na to zagadnienie przez "nasz pryzmat" to (wpisać dowolne). Moja Żona jeżeli już pójdzie na ten film zauważy w samolotach jedną różnicę - były samoloty brytyjskie i niemieckie. Koniec.

;o)
Skończyć nie mogę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Dorotka
 
Posty: 2492
Dołączył(a): środa, 10 kwietnia 2013, 11:31

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez net_sailor » sobota, 17 września 2016, 23:29

witox napisał(a):Jakiś kompletnych idiotyzmów (typu dzielni Afroamerykanie atakujący na Mustangach niemiecki niszczyciel na Morzu Śródziemnym :shock: :D ) mam nadzieję w filmie nie będzie.

To akurat fakt historyczny choć znacznie przekręcony. Nie na Mustangach tylko na Thunderboltach (często pomijany epizod w dziejach Czerwonych Ogonów, choć to na nich ta czerwień się zaczęła), nie niszczyciel tylko ex-włoski torpedowiec "Giuseppe Missori" pod niemiecką banderą a eksplozja przewożonej na pokładzie miny wyeliminowała okręt z walki do końca wojny.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez witox » poniedziałek, 19 września 2016, 00:00

net_sailor napisał(a):To akurat fakt historyczny choć znacznie przekręcony. Nie na Mustangach tylko na Thunderboltach (często pomijany epizod w dziejach Czerwonych Ogonów, choć to na nich ta czerwień się zaczęła), nie niszczyciel tylko ex-włoski torpedowiec "Giuseppe Missori" pod niemiecką banderą a eksplozja przewożonej na pokładzie miny wyeliminowała okręt z walki do końca wojny.


Właśnie, to wygląda tu podobnie jak w radiu Erewań. :) A i co do samego TA 22 to też są pewne wątpliwości czy to na pewno był atak 332nd Fighter Group. Abstrahuję już od tego, że okręt pokazany w filmie jest o wiele za duży nawet od Narvika. W każdym razie w czasie gdy powstał film doskonale już wiedziano, że nie mógł to być niszczyciel, ale pewnie z powodów poprawno politycznych zostawiono to tak jak było w relacji pilotów.
witox
 
Posty: 852
Dołączył(a): wtorek, 9 czerwca 2015, 01:24

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez RAV » środa, 9 listopada 2016, 21:48

Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez Kuba P. » środa, 9 listopada 2016, 22:21

Bankowo poszło o te krzywe Hurricane. Do tego pewnie kolory nie takie...to musiało tak się skończyć. Siła forum i modelarskiej poprawności przewróciła produkcję filmu. I tak ma być, ostrze krytyki powinno bronić świętości! :lol:
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez Redspider » środa, 9 listopada 2016, 22:28

Wyczytane na innym forum :

Prawdopodobnie chodziło o Apel Smoleński w 1940 podczas uroczystości w Northolt. Za nic nie dało się go wcisnąć.
Redspider
 
Posty: 113
Dołączył(a): wtorek, 14 stycznia 2014, 16:29

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości