Film Dywizjon 303

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Film Dywizjon 303

Postprzez barszczo » czwartek, 15 września 2016, 20:20

Praca nad filmem wre, Garbusek na zdjęcia przyleciał, a ja takie dziwa wygrzebałem:

Obrazek

Obrazek

Co prawda godła dywizjonu brak, ale literki miłe sercu. Samoloty te grały w filmie Stukas uber London z 1969 roku:

Obrazek

Filmu nie widziałem i nie wiem nawet czy samoloty te przedstawiają maszyny Dywizjonu 303 ( w pewnej amerykańskiej superprodukcji też się pod Polaków podszywano ;o) ).

A wracając do naszego filmu, jak wam się podoba dobór aktorów? Piotr "JPII" Adamczyk jako Witold Urbanowicz, Maciej Zakościelny jako Jan Zumbach, czy Antoni "Bodo" Królikowski jako Wiold Łokuciewski?
Avatar użytkownika
barszczo

Animal Planet
 
Posty: 898
Dołączył(a): sobota, 29 grudnia 2012, 14:31
Lokalizacja: Olkusz

Reklama

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez Seweryn » czwartek, 15 września 2016, 20:38

Jak się podoba dobór? chujowy te samę gęby (bez Zakościelnego) grają półgłówków w superprodukcjach typu komedia. Trzeba było świeże twarze zatrudnić i jedno/dwa nazwiska pod promocję. Adamczyk nie będzie czasem z komóry nadawał albo triumpha na kredyt brał w filmie?
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2069
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez skarga » czwartek, 15 września 2016, 20:45

Co??? Lars Rainer się nie podoba? Albo ten... Bronek?
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 22:34

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez Jostein » czwartek, 15 września 2016, 20:49

Adamczyk ma grać Urbanowicza? Tak samo dobry wybór, co Zamachowski w roli Jaskra.
Abstrahując od doboru obsady, mam obawy graniczące z pewnością, że wyjdzie szmira na poziomie "1920 - Bitwa warszawska"
Ostatnio edytowano czwartek, 15 września 2016, 21:35 przez Jostein, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez waran » czwartek, 15 września 2016, 21:13

O, zaczyna się , fachowcy, scenografowie, reżyserzy zaraz dojdą do głosu ze swoimi fachowymi ocenami :roll:
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez Jostein » czwartek, 15 września 2016, 21:40

waran napisał(a):O, zaczyna się , fachowcy, scenografowie, reżyserzy zaraz dojdą do głosu ze swoimi fachowymi ocenami :roll:

Trudno o hurraoptymizm, gdy na planie pada stwierdzenie, że część jest fikcyjna, bo trzeba było jakoś historię opowiedzieć. Taki był sens, słowo w słowo nie powtórzę.
A wystarczyło oprzeć się choćby na "Świcie zwycięstwa" - i niczego nie trzeba wymyślać. Do tego kiepski dobór obsady - Adamczyk jako Urbanowicz? Litości, prędzej do roli Zumbacha pasuje.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez barszczo » czwartek, 15 września 2016, 22:14

Po doświadczeniach z ostatnimi polskimi superprodukcjami nie dziwię waszym opiniom :lol: , ale osobiście podchodzę do tego filmu z może nie hurra, ale jednak optymizmem. Film niestety musi być po części fikcją bo nikogo poza nami fanatykami nie zainteresuje, mam tylko nadzieję że to co ma być faktem - będzie faktem. I tego się trzymajmy.
Avatar użytkownika
barszczo

Animal Planet
 
Posty: 898
Dołączył(a): sobota, 29 grudnia 2012, 14:31
Lokalizacja: Olkusz

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez RAV » czwartek, 15 września 2016, 22:26

Jostein napisał(a):Trudno o hurraoptymizm, gdy na planie pada stwierdzenie, że część jest fikcyjna, bo trzeba było jakoś historię opowiedzieć.

Bez tego się nie obejdzie. "Jakaś historia" musi być. Tzn. wątek romansowy. Jest w "Ciemnoniebieskim świecie", jest w "Top Gun", jest w "Pearl Harbor", nawet w "Bitwie o Anglię" jest... Musi być coś dla kobiet, żeby kasa się zgodziła. Ja się będę cieszył, jak w "303" nie będzie odniesień do Smoleńska, ale wielkich nadziei na to nie mam.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez Jostein » czwartek, 15 września 2016, 22:30

barszczo napisał(a):Praca nad filmem wre, Garbusek na zdjęcia przyleciał, a ja takie dziwa wygrzebałem:

Obrazek

Obrazek

Co prawda godła dywizjonu brak, ale literki miłe sercu. Samoloty te grały w filmie Stukas uber London z 1969 roku:

Obrazek

Filmu nie widziałem i nie wiem nawet czy samoloty te przedstawiają maszyny Dywizjonu 303 ( w pewnej amerykańskiej superprodukcji też się pod Polaków podszywano ;o) ).



Krój liter kodowych i przebieg linii podziału kamuflażu na Buchonach wskazują na to, że to istotnie film z 1969 roku, choć była to produkcja włoska, tytuł oryginalny to "La battaglia d'Inghilterra". Ponoć obraz znany także pod tytułem "Eagles over London". I - także podobno - w filmie samolot te były "rumakami" pilotów francuskich.


RAV napisał(a):
Jostein napisał(a):Trudno o hurraoptymizm, gdy na planie pada stwierdzenie, że część jest fikcyjna, bo trzeba było jakoś historię opowiedzieć.

Bez tego się nie obejdzie. "Jakaś historia" musi być. Tzn. wątek romansowy. Jest w "Ciemnoniebieskim świecie", jest w "Top Gun", jest w "Pearl Harbor", nawet w "Bitwie o Anglię" jest... Musi być coś dla kobiet, żeby kasa się zgodziła. Ja się będę cieszył, jak w "303" nie będzie odniesień do Smoleńska, ale wielkich nadziei na to nie mam.


I dlatego "Pearl Harbour" to szmira, a "Top Gun" - łzawy knot.
A mało było tych wątków romansowych w rzeczywistości? Ale biorąc pod uwagę, kto teraz rządzi, także w Ministerstwie kultury, to się nie zdziwię, jak "okaże się", jak to nasi myśliwcy umawiali się z Angielkami, żeby wspólnie śpiewać godzinki.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez greatgonzo » piątek, 16 września 2016, 01:11

Nasza kinematografia nie jest w stanie udźwignąć filmu pod tytułem 'Dywizjon 303'. Pomijając nawet kwestie budżetowe, to skąd niby u nas ktoś miałby potrafić zrobić taki film? Podejrzewam, że to raczej efekt nadmiernego parcia na temat i chwytanie pierwszej okazji, kiedy w ogóle jest to możliwe. Nie mam nadziei, a raczej mam nadzieję, że film nie powstanie.

Czesi postąpili mądrze. Zrobili dobry film i zostawili otwarte wrota dla dużej produkcji, gdyby czas na taką miał nadejść. Gdy mowa o cechach narodowych , to można zaryzykować słowa, że to takie czeskie.

Musi być coś dla kobiet, żeby kasa się zgodziła


Dla kobiet i dla mnie.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez RAV » piątek, 16 września 2016, 07:10

Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez macias13_84 » piątek, 16 września 2016, 07:53

Większość pilotów miała po 22-25 lat, Urbanowicz i Krasnodębski byli lekko po 30 już uważani za "tatusiów", jakoś mi tak obaj panowie Zakościelny i Adamczyk wiekiem deczko nie pasują jeden przed a drugi po 40.



Napisano z Lumia735
Avatar użytkownika
macias13_84
 
Posty: 1700
Dołączył(a): czwartek, 26 kwietnia 2012, 11:59
Lokalizacja: Zabrze

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » piątek, 16 września 2016, 08:24

Aktorzy to aktorzy - ich dobór mi nie pasuje, ale to też kwestia gustu...
Kto jednak obejrzał zajawkę na Onecie (link gdzieś wyżej), to wychwyci, że Hurricane'y z filmu mają zaślepki luf km-ów nie dla ośmiu Browningów a dla dwunastu... O ile mnie pamięć nie myli, to miały tak egzemplarze wersji Mk. II B, a te zaczęto produkować w marcu/kwietniu 1941.
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez net_sailor » piątek, 16 września 2016, 08:46

Tomasz Dzieciątkowski napisał(a):Aktorzy to aktorzy - ich dobór mi nie pasuje, ale to też kwestia gustu...
Kto jednak obejrzał zajawkę na Onecie (link gdzieś wyżej), to wychwyci, że Hurricane'y z filmu mają zaślepki luf km-ów nie dla ośmiu Browningów a dla dwunastu... O ile mnie pamięć nie myli, to miały tak egzemplarze wersji Mk. II B, a te zaczęto produkować w marcu/kwietniu 1941.

Liczba km-ów to najmniejszy problem i tutaj przymknąłbym oko. Dobrze, że to w ogóle Hurriki a nie Spity czy Mustangi, a widziałem też takie filmowe cudo jak 109 z przyklejoną chłodnicą P-51 i pasami inwazyjnymi. Tak więc na razie nie jest źle.
Trochę bardziej mnie martwi, że mignął mi gdzieś na planie latający model Bf 109D, ale się łudzę, że to tylko do scen Wrześniowych.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez Jostein » piątek, 16 września 2016, 10:31

net_sailor napisał(a):Liczba km-ów to najmniejszy problem i tutaj przymknąłbym oko. Dobrze, że to w ogóle Hurriki a nie Spity czy Mustangi, a widziałem też takie filmowe cudo jak 109 z przyklejoną chłodnicą P-51 i pasami inwazyjnymi. Tak więc na razie nie jest źle.
Trochę bardziej mnie martwi, że mignął mi gdzieś na planie latający model Bf 109D, ale się łudzę, że to tylko do scen Wrześniowych.


Po tym, jak w "Bitwie warszawskiej" po niebie śmigały dwumiejscowe "De-drei" z godłami Eskadry Kościuszkowskiej, to nie wiem, czy można mieć złudzenia. Obym się mylił.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron