Film Dywizjon 303

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez Jarek Gurgul » sobota, 19 listopada 2016, 19:29

witox napisał(a):...jak widzę niektórzy ludzie tutaj już żyją w strachu, czy publiczne finansowanie filmu nie sprawi, że nie będzie on "uwzględniał racji obu stron" :) i wieczne "autorytety" stąd, a zwłaszcza stamtąd się nie obrażą. :)

...myślę, że zmartwieniem dyskutantów jest przede wszystkim po prostu to, że film będzie kiepski.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6042
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Reklama

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez witox » sobota, 19 listopada 2016, 21:56

Jarek Gurgul napisał(a):...myślę, że zmartwieniem dyskutantów jest przede wszystkim po prostu to, że film będzie kiepski.


To też, ale na forum modelarskim coś takiego akurat nie dziwi - nie inaczej jest prawie z każdym modelem, który ma dopiero wyjść. :D

PZDR
witox
 
Posty: 845
Dołączył(a): wtorek, 9 czerwca 2015, 01:24

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez greatgonzo » niedziela, 20 listopada 2016, 03:35

witox napisał(a):Jak widzę niektórzy ludzie tutaj już żyją w strachu, czy publiczne finansowanie filmu nie sprawi, że nie będzie on "uwzględniał racji obu stron" :) i wieczne "autorytety" stąd, a zwłaszcza stamtąd się nie obrażą


Nie bardzo rozumiem ten problem. Moim zdaniem w przypadku prywatnego inwestora jest niemała szansa, że w trosce o swoje pieniądze uzna, że nie warto wykorzystywać swojej pozycji wpływając na decyzje profesjonalistów. Publiczny inwestor to ludzie wydający nieswoje pieniądze i ten element mają w dupiu. To w imię jakich celów zechcą ewentualnie wpływać na kształt filmu jest zupełnie bez znaczenia.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez witox » poniedziałek, 21 listopada 2016, 13:53

greatgonzo napisał(a):Nie bardzo rozumiem ten problem. Moim zdaniem w przypadku prywatnego inwestora jest niemała szansa, że w trosce o swoje pieniądze uzna, że nie warto wykorzystywać swojej pozycji wpływając na decyzje profesjonalistów. Publiczny inwestor to ludzie wydający nieswoje pieniądze i ten element mają w dupiu. To w imię jakich celów zechcą ewentualnie wpływać na kształt filmu jest zupełnie bez znaczenia.


A oczywiście owi prywatni inwestorzy nie mają jakichkolwiek prywatnych poglądów, podobnie jak ci profesjonaliści bezpośrednio tworzący film :). Weźmy choćby takie Hollywood - wszystkie te filmy robione są za prywatne pieniądze, czy nie przepycha się w nich wyznawanych przez ich twórców i sponsorów ideologii czy zapatrywań :?:
witox
 
Posty: 845
Dołączył(a): wtorek, 9 czerwca 2015, 01:24

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez greatgonzo » poniedziałek, 21 listopada 2016, 18:48

Jasne, ale to jest wg mnie dość oczywiste i niezmienialne. Dla mnie temat mało zajmujący i ja o tym nie mówię.
Poglądy twórców, inwestorów i kogo tam jeszcze to w ogóle nie jest żaden problem.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez radoslaw6363 » środa, 23 listopada 2016, 11:32

A może by tak o 307 coś nakręcić ;o)
Obrazek
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2543
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez witox » czwartek, 24 listopada 2016, 16:33

greatgonzo napisał(a):Jasne, ale to jest wg mnie dość oczywiste i niezmienialne. Dla mnie temat mało zajmujący i ja o tym nie mówię.
Poglądy twórców, inwestorów i kogo tam jeszcze to w ogóle nie jest żaden problem.


Takie są generalnie zwyczaje producentów, że często ingerują w kształt tego co widzimy na ekranie i wpływają na reżysera. Obojętnie czy jest to producent państwowy czy prywatny.

Natomiast w polskich warunkach ciężko mi sobie wyobrazić, zrobienie przyzwoitego filmu takiego jak "Dywizjon 303" bez udziału pieniędzy "państwowych", choćby ze względu na koszty, które trzeba ponieść. To nie jest przecież obraz który można nakręcić w jednym mieszkaniu. Gdyby to miała być wyłącznie inicjatywa prywatnego producenta to spodziewałbym, się jakiegoś rozrywkowego badziewia klasy C.

radoslaw6363 napisał(a):A może by tak o 307 coś nakręcić ;o)


To może serial :?: Jeden odcinek o każdym Dywizjonie. ;o)
witox
 
Posty: 845
Dołączył(a): wtorek, 9 czerwca 2015, 01:24

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez RAV » czwartek, 24 listopada 2016, 17:38

witox napisał(a):Natomiast w polskich warunkach ciężko mi sobie wyobrazić, zrobienie przyzwoitego filmu takiego jak "Dywizjon 303" bez udziału pieniędzy "państwowych", choćby ze względu na koszty, które trzeba ponieść. To nie jest przecież obraz który można nakręcić w jednym mieszkaniu.

Nie miałbym nic przeciwko temu, gdyby "Dywizjon 303" był na poziomie "Czasu Honoru". Mieszanka historii i fikcji strawna dla zdecydowanej większości widzów, którzy są w stanie przymknąć oko na uproszczenia lub ich nawet nie zauważą. Tylko że to nie będzie serial (a szkoda), więc i z Fiedlera niewiele zostanie, bo trzeba będzie wybrać jakiś pojedynczy wątek zamiast podgryzać wszystkie po trochu, żeby nie zrobić kolejnego "Wiedźmina" (streszczenia serialu).

witox napisał(a):Gdyby to miała być wyłącznie inicjatywa prywatnego producenta to spodziewałbym, się jakiegoś rozrywkowego badziewia klasy C.

...z lokowaniem produktu. ;o)
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez iras67 » czwartek, 24 listopada 2016, 19:08

Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez Sherman » piątek, 25 listopada 2016, 00:48

Jest szansa, że nie będzie to aż taka kiła jak 1920 :D acz osobiście wątpię, że będzie dużo lepiej.
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 22:05

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez greatgonzo » piątek, 25 listopada 2016, 01:27

witox napisał(a):Takie są generalnie zwyczaje producentów, że często ingerują w kształt tego co widzimy na ekranie i wpływają na reżysera. Obojętnie czy jest to producent państwowy czy prywatny.


Są albo nie są. Generalnie chodzi o inwestorów, bo producent to trochę szersze, albo i inne pojęcie. Producent nie musi wnosić żadnego kapitału. I nie ma żadnego problemu, by inwestor potraktował swoją inwestycję czysto biznesowo, nigdy nawet nie widząc scenariusza, planu produkcji, albo gotowego filmu. Publiczny raczej nie. I ja piszę o zasadzie, nie o polskich realiach, bo jak wspomniałem nie wierzę, że polska kinematografia jest w stanie udźwignąć taki film. Nie tylko ze względów finansowych. A to, że publiczny grant zamieni film z rozrywkowego badziewia klasy C, na ambitny produkt klasy B to wg mnie nie jest szczególny zysk.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez radoslaw6363 » sobota, 3 grudnia 2016, 00:22

Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2543
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez witox » niedziela, 4 grudnia 2016, 16:03

RAV napisał(a):Nie miałbym nic przeciwko temu, gdyby "Dywizjon 303" był na poziomie "Czasu Honoru". Mieszanka historii i fikcji strawna dla zdecydowanej większości widzów, którzy są w stanie przymknąć oko na uproszczenia lub ich nawet nie zauważą. Tylko że to nie będzie serial (a szkoda), więc i z Fiedlera niewiele zostanie, bo trzeba będzie wybrać jakiś pojedynczy wątek zamiast podgryzać wszystkie po trochu, żeby nie zrobić kolejnego "Wiedźmina" (streszczenia serialu).


Na początku byłem sceptycznie nastawiony do "Czasu Honoru", ale z czasem rzeczywiście zrobił się z tego całkiem dobry serial. :) Jeśli chodzi o książkę Fiedlera to masz racje - trzeba niestety wyciąć sporą cześć fabuły, bo nie da się tych wszystkich opowieści zmieścić w pojedynczym filmie. Zobaczymy jak sobie z tym poradzą - mam nadzieję, że nie wyjdzie z tego coś tak słabego jak jak wspomniany "Wiedźmin". :(

greatgonzo napisał(a):Producent nie musi wnosić żadnego kapitału.


Teoretycznie nie, ale musi ten kapitał na produkcję filmu zapewnić (znaleźć finansowanie), bo jest jak gdyby kierownikiem projektu "Film".

greatgonzo napisał(a):I nie ma żadnego problemu, by inwestor potraktował swoją inwestycję czysto biznesowo, nigdy nawet nie widząc scenariusza, planu produkcji, albo gotowego filmu.


Jak ją traktuje czysto biznesowo (liczy na zysk) to raczej powinien być zainteresowany co tam smaży ekipa (przynajmniej w ogólnych zarysach). :)

greatgonzo napisał(a):I ja piszę o zasadzie, nie o polskich realiach, bo jak wspomniałem nie wierzę, że polska kinematografia jest w stanie udźwignąć taki film. Nie tylko ze względów finansowych.


Nie przesadzajmy - to nie jest film tani (do zrealizowania w jednym mieszkaniu), ale i nie taki, który byłby poza zasięgiem takiego kraju jak Polska. Zgodziłbym się z takim twierdzeniem gdyby ktoś u nas się porwał na przykład na robienie obrazu o podbojach mongolskich, bo to rzeczywiście wymagałoby ogromnego nakładu środków.

greatgonzo napisał(a):A to, że publiczny grant zamieni film z rozrywkowego badziewia klasy C, na ambitny produkt klasy B to wg mnie nie jest szczególny zysk.


Wątpię by ktoś chciał ciągnąć taki film w kierunku "kino ambitne", przede wszystkim sam temat sprawia, że bardzo ciężko by to było wpasować w taki schemat.
witox
 
Posty: 845
Dołączył(a): wtorek, 9 czerwca 2015, 01:24

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez greatgonzo » czwartek, 15 grudnia 2016, 11:34

Aczkolwiek są filmy na które czekam z niecierpliwością i bez żadnych wątpliwości.

https://youtu.be/VQ01tJ4EWeg
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Film Dywizjon 303

Postprzez Rafal » wtorek, 4 kwietnia 2017, 14:52

Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości