PV-1 Ventura - przygotowanie do produkcji seryjnej

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Re: PV-1 Ventura - przygotowanie do produkcji seryjnej

Postprzez zegeye » czwartek, 23 marca 2017, 13:02

A to nie jest Hudson czasami?
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Reklama

Re: PV-1 Ventura - przygotowanie do produkcji seryjnej

Postprzez niwm » czwartek, 23 marca 2017, 13:07

zegeye napisał(a):A to nie jest Hudson czasami?


Nie - Hudson miał wieżyczkę bardziej z tyłu, nie miał stanowiska strzeleckiego z dołu (na tym zdjęciu go za bardzo nie widać, ale wyraźnie widać uskok dolnej krawędzi kadłuba) oraz miał inne osłony silników (bardziej takie obłe, a Ventura miała rozszerzające się ku tyłowi - nie jestem pewien, ale chyba Hudson miał silniki w postaci pojedynczej gwiazdy, a Ventura podwójnej).
niwm
 
Posty: 209
Dołączył(a): czwartek, 26 grudnia 2013, 02:55
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PV-1 Ventura - przygotowanie do produkcji seryjnej

Postprzez dewertus » czwartek, 23 marca 2017, 17:34

No i Hudson był krótszy i na całej długości kadłuba miał piękne pasażerskie okienka... Nie Zychu, jak pisałem mam historię służby zatem pomyłki nie ma :)
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: PV-1 Ventura - przygotowanie do produkcji seryjnej

Postprzez dewertus » czwartek, 30 marca 2017, 21:44

Dokopałem się wreszcie do materiałów o "nocnych" Venturach na MTO. Zdjęcie jest tylko jedno, reszta to czysty tekst. Do artykułu dołączona jest relacja z budowy i de facto jest to jedyny materiał na którym można się oprzeć przy budowie własnego modelu. Z opisu wynika, że autor rzetelnie podszedł do sprawy i że za takim wyborem schematu malowania i oznaczenia stoją logiczne podstawy mające źródło w obowiązujących w tym rejonie standardach. Materiał prześlę mailem.

Co do Ventur australijskich na MTO to postaram się w wolnej chwili coś powrzucać.
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: PV-1 Ventura - przygotowanie do produkcji seryjnej

Postprzez niwm » piątek, 31 marca 2017, 13:16

dewertus napisał(a):Dokopałem się wreszcie do materiałów o "nocnych" Venturach na MTO....

Tak, wielkie dzięki ;) Zdjęć nie ma, ale myślę, że to jedno wystarczy - najważniejsze, że wiadomo jakie były numery ewidencyjne.. a na spodzie skrzydeł zapewne nie było oznaczeń. Jedynie trochę mnie zmartwiły blistry na osłonie kabiny... ale pomyślałem, że szkoda życia aby się tym przejmować - udam, że tego "nie widać" ;) ... zresztą na zdjęciu faktycznie nie widać. Natomiast w tym źródle jest jeszcze jeden nowy schemat brytyjski - na razie nie mam czasu w to wnikać, także za kilka dni... no ale na pewno będą potrzebne nowe modele.
niwm
 
Posty: 209
Dołączył(a): czwartek, 26 grudnia 2013, 02:55
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości