Lim-5 replika na bazie maszyn z 38 plszb Modlin

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Lim-5 replika na bazie maszyn z 38 plszb Modlin

Postprzez DUDE » czwartek, 3 sierpnia 2017, 10:47

Panowie prośba do Was o pomoc.

Sprawa dotyczy mojego nieżyjącego Teścia, którego niestety nie miałem okazji poznać. Był pilotem instruktorem. Jego krótkie życie skończyło się w 1986 roku w czerwcu, kiedy to podczas lotu szkoleniowego Prowadzony popełnił błąd i wpakował się w samolot Prowadzącego, ppor. Pil. Inz. Zbigniewa Oleksiaka. Ten zginął na miejscu i runął na pobliskie pole, natomiast uczeń zdołał się katapultować. Samoloty, o których mówimy to Lim-5 z 38 plszb Modlin.
Katastrofa jest opisana w pracy "Polskie lotnictwo wojskowe 1945-2010. Rozwój, organizacja, katastrofy lotnicze", Bellona 2011, J,Zielinskiego, a szczegóły sprawdziliśmy w Archiwum Sił Powietrznych - wtedy w Nowym Dworze Maz,

O co się rozchodzi?

Kompletnie nie znam się na rurach ale chyba żeby mieć jakiś materiał wyjściowy to trzeba by zapytać HobbySzefa, bo interesuje mnie 1:48 (może nr 80334 – Mig-17F?) to tego jakieś blachy do zmiany pudełkowych hamulcy? Dobrze rozumiem Panowie Współcześni? Jak szkoleniowy to chyba bez karabinów? Były wstawiane jakieś zaślepki etc?
Proszę się nie śmiać, nie znam się na lotnictwie z tamtego okresu :oops:
Będę wdzięczny za pomoc
D
Obrazek
Avatar użytkownika
DUDE

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 581
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 11:44
Lokalizacja: Bemowo

Reklama

Re: Lim-5 replika na bazie maszyn z 38 plszb Modlin

Postprzez Andzin » czwartek, 3 sierpnia 2017, 21:30

Z całej szerokiej gamy modeli MiG-17F/Lim-5 HB jest najlepszy, choć oczywiście nie doskonały.
Nie wiem o żadnych zamiennikach do hamulców aerodynamicznych, Aires robi żywiczną kabinę, komory podwozia i uzbrojenie. Samolot, mimo tego, że szkolny był na 99% uzbrojony, nie widziałem zdjęć naszych Lim-ów z jakimiś zaślepkami.
Andzin
 
Posty: 151
Dołączył(a): środa, 24 maja 2017, 15:50

Re: Lim-5 replika na bazie maszyn z 38 plszb Modlin

Postprzez DUDE » piątek, 4 sierpnia 2017, 08:27

ok dzieki
Kolega xmald juz mi wyjasnił kwestie hamulcowe w Limach 1-2 i MIGach 15 i 15bis
Powyższy wybór HobbyBossa jest najlepszy
dzieki
K
Obrazek
Avatar użytkownika
DUDE

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 581
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 11:44
Lokalizacja: Bemowo


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości