Mi-24D i V w 1/72

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Mi-24D i V w 1/72

Postprzez kornik » poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 22:40

Witam Szanownych Kolegów

Jako, że moja wiedza odnośnie radzieckich śmigłowców okresu zimnej wojny jest praktycznie żadna zwracam się o pomoc do kolegów, którzy z tym tematem są za pan brat. Chciałbym zbudować model czeskiego Mi-24D w białym malowaniu tigermeet z 1994 roku w skali 1:72 i poszukuję najodpowiedniejszego modelu do tego celu. Kiedyś dziecięciem będąc miałem ten model z Revella jednakże teraz o niego ciężko. Udało mi się zdobyć kalkomanie ale nadal nie wiem jaki zestaw będzie najlepszy. Czy model Zvezda Mi-24V lub jego przepak w Revellu będzie się nadawał? Jakie modyfikacje należałoby wprowadzić by nie popełnić wielkiej gafy ? Pragnę nadmienić, że model ma być raczej relaksacyjny bez liczenia każdej śrubki.

Z góry dziękuję za odzew i pomoc !
Pozdrawiam
Kornik
Pamiętam o Wołyniu [*]
Avatar użytkownika
kornik
 
Posty: 122
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 21:13
Lokalizacja: Częstochowa/Radomsko POLISH REDNEK MODELERS

Reklama

Re: Mi-24D i V w 1/72

Postprzez Andzin » wtorek, 15 sierpnia 2017, 12:28

Najlepszą, co nie znaczy najtańszą opcją, będzie model Zvezdy w wydaniu Eduarda - ma wszystko, co potrzeba by z niego zrobić wersję D. Zvezda to model wersji W, najlepszy Mi-24 na rynku. Przeróbka na wersję D wymaga kilku większych i mniejszych przeróbek - najtrudniejsza jest chyba przeróbka dołu nosa, wymiana dysz silników, zmiana wyrzutni rakiet na końcach skrzydeł (tu pomoże np. zestaw PART), od konkretnego egzemplarza zależy wygląd wyrzutni ASO na ogonie, trzeba usunąć niektóre anteny, dodać inne - część wymaganych zmian można podejrzeć w instrukcji Eduarda, która jest dostępna na ich stronie. Jest też wariant tzw. budżetowy - czyli kupno modelu Italieri.
Andzin
 
Posty: 151
Dołączył(a): środa, 24 maja 2017, 15:50


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości