Beechcraft 18 (C-45) Expeditor

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Beechcraft 18 (C-45) Expeditor

Postprzez Grzegorz S. » środa, 23 września 2009, 17:55

Poszukuję fotografii wnętrza - i kokpitu i przedziału pasażerskiego- samolotu Beech Expeditor. Interesują mnie zdjęcia egzemplarzy wojskowych, ale mogą być również egzemplarzy cywilnych wybudowanych przed końcem wojny. Chcę odtworzyć środek, a fotografie które znajduję pokazują egzemplarze pasażerskie wyprodukowane w latach 50-tych i później.
Avatar użytkownika
Grzegorz S.
 
Posty: 190
Dołączył(a): sobota, 24 stycznia 2009, 14:30
Lokalizacja: Lublin

Reklama

Re: Beechcraft 18 (C-45) Expeditor

Postprzez iras67 » środa, 23 września 2009, 21:42

Obrazek
To jest jedyne zdjęcie kabiny wczesnych C-45 jakie mam.Pochodzi z "Scale Airplane Drawing vol.1"
Przedział pasażerski w tych starszych miał prymitywne nie wygodne fotele spawane z rur,
coś takiego jak ten:
Obrazek
obrazek pochodzi stąd:
http://www.kiwiaircraftimages.com/c45.html
Czekam na ICMa w 1/ 48 niecierpliwie :mrgreen:
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Beechcraft 18 (C-45) Expeditor

Postprzez Grzegorz S. » środa, 23 września 2009, 22:22

Dzięki Irku- o to info o fotelach mi min chodziło. Teraz wiem, że miały konstrukcję z rurek, teraz tylko kwestia wykończenia- chcę wykonać "BAE" z RCN, znalazłem jego foto w necie, na jednym ze zdjęć były otwarte drzwi i widziałem fotele podobne do tych, ale wykończenie wnętrza wyglądało jak tylna ścianka w wietnamskich Huey'ach- szara, pikowana w romby- i nie jestem pewien czy jest to efekt przeróbek czy wnętrze było takie od początku. Wersja RCN którą chcę wykonać to Beechcraft C-45F (czyli mk. II) z roku 1944.
Avatar użytkownika
Grzegorz S.
 
Posty: 190
Dołączył(a): sobota, 24 stycznia 2009, 14:30
Lokalizacja: Lublin

Re: Beechcraft 18 (C-45) Expeditor

Postprzez iras67 » środa, 23 września 2009, 22:45

Robisz Hobbycrafta ?, ciekaw jestem jak się ma do PMu .Literatury dostępnej prawie wcale nie ma ....jedynie trafiłem na wzmiankę o książce "The Immortal Twin Beech" ale nie wiem czy coś tam jest dla modelarzy?
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Beechcraft 18 (C-45) Expeditor

Postprzez Grzegorz S. » środa, 23 września 2009, 23:04

Kitech, a w środku ramki HOBBYCRAFT CANADA (kitajce nawet napisów na ramkach nie byli łaskawi zmienić). Jeśli dobrze pamiętam tego z PMu to linie miał jak Matchbox, ten ma jak Italerka (tylko linie oddzielające lotki od stateczników poziomych i pionowych jakieś dużawe ale to tylko ułatwi odcięcie). Co do środka- wieje pustką poza kabiną pilotów która jest wykonana przyzwoicie (fotele pilotów z rurkowymi oparciami, tylna wręga z drzwiami, podłoga i stery- nie za piękne ale obecne, całkiem ładna tablica przyrządów z której można sporo wycisnąć. Oszklenie: fatalne... Ma mleczną barwę od rys (w oryginalnym HOBBYCRAFT' którego widziałem na jakiejś stronce było śliczniutkie i błyszczące). Kalki- fatalne; kolory z kosmosu i kosmiczne przesunięcia...
Inbox Kitecha/ Hobbycrafta znaleziony na E-Bayu:

http://cgi.ebay.com/Kitech-ZhengDefu-1% ... 6003r19233

Oryginalny Hobbycraft:

http://www.cybermodeler.com/hobby/kits/ ... 1388.shtml
Avatar użytkownika
Grzegorz S.
 
Posty: 190
Dołączył(a): sobota, 24 stycznia 2009, 14:30
Lokalizacja: Lublin


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości