Hurricane Mk.II 87 sqn

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Re: Hurricane Mk.II 87 sqn

Postprzez GrzeM » wtorek, 5 września 2017, 18:46

To ostatnie zdjęcie... jakieś dziwne, mocno retuszowane albo dziwny druk. Nie bardzo bym się na nim opierał. Nie tylko tylne powierzchnie samolotu, ale także ziemia mają jakiś taki dziwny wzorek.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Reklama

Re: Hurricane Mk.II 87 sqn

Postprzez Atlis » wtorek, 5 września 2017, 19:37

Tak, ten wzorek to powierzchnie malowane w warunkach polowych a ten na ziemi to pola...
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Hurricane Mk.II 87 sqn

Postprzez KR77 » wtorek, 5 września 2017, 19:46

Atlis napisał(a):Tak, ten wzorek to powierzchnie malowane w warunkach polowych a ten na ziemi to pola...


... na których malowano wzorki :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 14:07

Re: Hurricane Mk.II 87 sqn

Postprzez Artur Rzepka » czwartek, 19 grudnia 2019, 00:43

Odkopuję z premedytacją.

wklejka ze strony http://armahobbynews.pl/
Obrazek

To w końcu stanęło na tym, że przód czarny, czy nie? :mrgreen: Chciałbym widzieć tam ten kolor (<-- kluczowe sformułowanie), bo malowanie byłoby wtedy jeszcze ciekawsze.

Z jednej strony odnoszę wrażenie, że ramy oszklenia raczej nie były przemalowywane, skoro są zdarte do metalu --> opcja za.
Z drugiej czerń na spodzie, z tyłu kadłuba, jest wyraźnie ciemniejsza, i to też dotyczy lekkiego "zachodzenia" na boki kadłuba --> opcja przeciw.

Chciałbym pozostać w granicach tolerancji, nie robiąc totalnego what-ifa. ;o)

EDIT:
tego zdjęcia nie było tutaj:

Obrazek
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Hurricane Mk.II 87 sqn

Postprzez Jarpen » piątek, 20 grudnia 2019, 19:35

Myślę że przód kadłuba LK-A jest jednak w kolorze DG nie czarnym.Odcień szarego tuż za kabiną pilota jest mniej więcej taki sam jak na tylnej części kadłuba,a na pewno jaśniejszy niż granatowy w rondlu. Kolorowy profil na stronce Arma Hobby jest chyba bliski prawdy. Ale to tylko moje zdanie.
Jarpen
 
Posty: 189
Dołączył(a): poniedziałek, 27 listopada 2017, 13:08

Re: Hurricane Mk.II 87 sqn

Postprzez Rafal » piątek, 20 grudnia 2019, 19:52

Sprawdzanie pipetą wskazuje że czarny w okolicach kółka ogonowego jest średnio odrobinę jaśniejszy niż kolor okapotowania pod silnikiem.
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1275
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:09

Re: Hurricane Mk.II 87 sqn

Postprzez Artur Rzepka » piątek, 20 grudnia 2019, 20:02

Jarpen napisał(a):Myślę że przód kadłuba LK-A jest jednak w kolorze DG nie czarnym.Odcień szarego tuż za kabiną pilota jest mniej więcej taki sam jak na tylnej części kadłuba,a na pewno jaśniejszy niż granatowy w rondlu. Kolorowy profil na stronce Arma Hobby jest chyba bliski prawdy. Ale to tylko moje zdanie.


Jestem w stanie przyjąć wariant DG+MSG(bardziej mi się widzi aniżeli OG) + ramy szklarni czarne, tylko w takim razie nadal zostaje kwestia co to, albo czym te maziaje są zrobione na plamach DG? To jakaś próba wariacji nie wiem, np. z OG? Bo to, że smugi od pędzla są widoczne tylko na plamach z tyłu kadłuba i na końcach skrzydeł, a z przodu kadłuba nie - to nie uwierzę. Zwłaszcza, że są one wyraźnie jaśniejsze + to co jest na sterze kierunku kompletnie się różni odcieniem od innych samolotów w szyku. Lubię takie szarady. 8-)
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Re: Hurricane Mk.II 87 sqn

Postprzez Jarpen » piątek, 20 grudnia 2019, 22:43

Maziaje są dziwne ale raczej nie zostały zrobione specjalnie. Może to efekt zmywania jakimś rozpuszczalnikiem?
Jarpen
 
Posty: 189
Dołączył(a): poniedziałek, 27 listopada 2017, 13:08

Re: Hurricane Mk.II 87 sqn

Postprzez Artur Rzepka » piątek, 20 grudnia 2019, 23:13

Jarpen napisał(a):Maziaje są dziwne ale raczej nie zostały zrobione specjalnie. Może to efekt zmywania jakimś rozpuszczalnikiem?


Hmm, rozumiałbym tego typu przebarwienia w formie punktowej (w stylu ktoś pomylił pojemniki - z własnego doświadczenia podam, że kiedyś podczas hangarowej przygody życia pomieszałem dwa nieopisane pojemniki - jeden ze środkiem antykorozyjnym, a drugi z farbą podkładową, a dopiero po kilku ruchach pędzla na dźwigarze coś mi :idea: ). Tutaj natomiast trochę za duża powierzchnia jak na "pomyłkę", moim zdaniem.

Nie jestem specjalistą od brytyjskich farb, było tu wspomniane o możliwości użycia zmywalnej czerni - ale według mnie, przynajmniej na LKoA czarny lakier nie miał takich właściwości, skoro na obu krawędziach natarcia widać przecierki do czarnego koloru. Więc czerń siedzi warstwę niżej i ma się dobrze.

No nie ma opcji, żebym tył "ot tak" pomalował na DG. :)
Obrazek
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 14:02
Lokalizacja: W-wa

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości