Lublin RXIII rysunki?

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Lublin RXIII rysunki?

Postprzez Marcin_Matejko » poniedziałek, 26 marca 2018, 10:38

Cześć,
Wczoraj kupiłem sobie w Bytomiu modelik Lublinka RXIII w skali 1/32 (Lukgraph). Modelik uroczy, pięknie wyrzeźbiony prze "Dziadka Jacka". Zanim się za niego zabiorę chciałbym uzbierać co nieco kwitów (mam zeszyt Militaria z 1994r.) do tego trochę zdjęć z innych publikacji. Nie wiem czy nie pokazało się coś godnego uwagi na temat tego samolotu co warto było by mieć w zanadrzu ? No i najważniejsze są rysunki dobrej jakości choćby do 1/48 (przeskaluję sobie do 1/32) te które mam są niestety w 1/72 i niestety nie ostre. Fajne były by rysunki z przekrojami kadłuba i kratownicą bo tutaj chciałem coś dodać od siebie ;o)
Jak coś możecie doradzić lub podesłać byłbym wdzięczny, proszę o wsparcie :D
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1338
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 22:56
Lokalizacja: Świdnica

Reklama

Re: Lublin RXIII rysunki?

Postprzez waran » poniedziałek, 26 marca 2018, 10:52

Marcinie ,jest zeszyt Historie Puckie nr.6-to numer specjalny poświęcony Lublinowi. Mam ten zeszyt ,teraz pożyczyłem go koledze Michałowi którego Lublin stał w Bytomiu. Osobiście nie pamiętam co jest w zawartości zeszytu. Za kilkanaście dni może już będzie u mnie w domu to dam znać. Nawiasem mówiąc też wczoraj w Bytomiu zakupiłem,model Lublina tylko wersję Hydro. :)
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Lublin RXIII rysunki?

Postprzez Marcin_Matejko » poniedziałek, 26 marca 2018, 12:25

Model fajny, po sklejeniu pięknie się prezentuje. W Bytomiu widziałem aż trzy gotowe, wszystkie bardzo eleganckie. Ja mam ochotę "powydziwiać" więc chciałbym mieć przynajmniej dobre rysunki. Poczekam na info od ciebie co tam w tym zeszycie można znaleźć.
Pozdrawiam UZI
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1338
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 22:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: Lublin RXIII rysunki?

Postprzez potez » poniedziałek, 26 marca 2018, 12:57

Lepszych rysunków niż te z MIlitariów nie ma. W puckich historiach są rendery wnętrza na ich podstawie robiony było model więc nie ma co specjalnie powydziwiać. Poza wywaleniem żywicznej kratownicy i zrobieniem jej z patyków bo tak będzie łatwiej niż ja czyścić no i poprawieniem pary drobnych błędów - bo takie na pewno się znajdą 8-)
Ostatnio edytowano poniedziałek, 26 marca 2018, 13:59 przez potez, łącznie edytowano 1 raz
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Lublin RXIII rysunki?

Postprzez Tenzan » poniedziałek, 26 marca 2018, 13:12

Witam Panów,
nie wiem na jakiej podstawie Kasandra PWM rozsiewa takie hiobowe wieści?
Oczywiście, że rysunki R-XIII są "lepszejsze" niźli te publikowane w Militariach, tudzież w Aeroplanie czy też w Historiach Puckich Nr 6. Autorem tych "lepsziejszych" materiałów jest Pan Witold Szewczyk. O jego wiedzy, zdolnościach jak i innych przymiotach świadczących o dobrze wykonanej pracy nie wspomnę.

P.S. Z chęcią zobaczyłbym R-XIII w 1/32 wykonaną przez p.Poteza. Może "Dziadek" Jacek, człowiek cały czas chłonący wiedzę, czegoś szczególnego się dowie w tym temacie.

Pozdrawiam serdecznie,
Tenzan

P.S.
Czy to jest "modelik" czy "model" ?
Avatar użytkownika
Tenzan
 
Posty: 262
Dołączył(a): sobota, 24 lipca 2010, 21:32

Re: Lublin RXIII rysunki?

Postprzez Marcin_Matejko » poniedziałek, 26 marca 2018, 13:36

Modelik = model, jest bardzo dobry, przynajmniej tak wygląda w pudełku. Ale jak znam robotę Jacka to wiem że jest bardzo dobrze. :D
Model obejrzałem na miejscu w Bytomiu i pogadałem o nim z "Dziadkeim", żałuje ze nie spytałem o rysunki :( Ale było takie urwanie "pupy" że zapomniałem :oops:
Nie chcę budować wersji wojskowej bo to już oklepany temat, jest już ich kilka, chce wykonać wersję cywilną a tam jest trochę inaczej. Chciałbym na podstawie planów istniejących wykreślić plan do cywilnej wersji. Różnica jest głównie w kadłubie i kilku innych miejscach. Niestety to co mam po powiększeniu do 32 jest słabiutkie. Natomiast rysunków Pana w. Szewczyka nie znam i nie mam. Gdyby ktoś był łaskaw to poproszę skany na mojego maila:
matejko77@wp.pl

Modelu nie będę odzierał z poszycia itp., bo takie akcje mi się nie podobają raczej myślę o dopieszczeniu kabin i silnika :idea:
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1338
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 22:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: Lublin RXIII rysunki?

Postprzez potez » poniedziałek, 26 marca 2018, 13:51

Tenzan napisał(a):Witam Panów,
nie wiem na jakiej podstawie Kasandra PWM rozsiewa takie hiobowe wieści?

Bo to są cały czas te same rysunki. W Militariach sa rysunki p. Szewczyka. Od czasu gdy w końcu sie wyjaśniło po co jest to coś na spodzie po środku i że od spodu są żaluzje nic nowego sie nie pojawiło - czyli od 1994 roku.
Nie rozumiem, dlaczego mnie atakujesz? Napisałem coś złego? Nieprawdę? Napisałem że model zły ?
A co do 32 , dziękuje nie skorzystam, nie intersuje mnie ta skala. Robię w 48. I Lublina mam akurat bardzo dobrze przeanalizowanego 8-)
Marcin_Matejko napisał(a):Chciałbym na podstawie planów istniejących wykreślić plan do cywilnej wersji. Różnica jest głównie w kadłubie i kilku innych miejscach.

Którą? Bo było kilka? Rayskiego? Błekitnego Ptaka?
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Lublin RXIII rysunki?

Postprzez Marcin_Matejko » poniedziałek, 26 marca 2018, 14:08

Błękitnego, bo fajny jest :mrgreen:

Obrazek
(zdjęcie ze strony: http://www.smartage.pl/samolot-towarzys ... in-r-xiii/)
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1338
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 22:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: Lublin RXIII rysunki?

Postprzez potez » poniedziałek, 26 marca 2018, 14:22

No to do tego żadnych planów nie ma. Bierzesz rysunki Szewczyka z MIlitariów - dla jasności chodzi o monografie Glassa ta w Tytusowym formacie Obrazek - w niej masz kratownicę do wersji B bo tego akurat raczej nie zmieniali jakoś radykalnie. Na to trzeba nałożyć zdjęcia z NAC (zalinkowane tylko do celów dyskusji) :
Obrazek
Obrazek
Jest jeszce 3 zdjęcie ( zalinkowane z samolotypolskie.pl)
Obrazek
ale nie wiem gdzie je znaleźć w dobrej jakości
I to w zasadzie wszystko co jest. Cała reszta to rysunki-kolorowanki z sylwetką a nie plany. Widać, że ma podniesiony wierzch kadłuba, Wersja B jako źródło oznacza, że będzie krótszy kadłub ( masz D on miał przedłużony dobrze to widać na rysunkach Szewczyka)
Więcej hiobowych wieści nie mam. Wiedzy nie chłonę , to wszystko przez to :P
A jak chcesz coś więcej to uderzaj do Marka Trojanowicza - tu na forum kiedyś był jako Troja - on ma najlepiej temat Lublina obskoczony i 99% materiałów do Lublina jest dostepnych u niego.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 26 marca 2018, 14:34 przez potez, łącznie edytowano 1 raz
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Lublin RXIII rysunki?

Postprzez Marcin_Matejko » poniedziałek, 26 marca 2018, 14:31

Dzięki za foty, tej środkowej nie znałem. Rysunki pomogą mi w przeróbce kadłuba. Łatwiej poprawić błędy na "papierze" niż na obrabianym kadłubie ;o)
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1338
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 22:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: Lublin RXIII rysunki?

Postprzez potez » poniedziałek, 26 marca 2018, 14:42

Pamietaj o zbiornikach w skrzydełkach 8-) Widac na pierwszej fotce od spodu, że były całkiem spore. Jest jeszce zdjęcie z Amsterdamu widac fajnie jak sie okopcił. Jest w tej monografii z militariów
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Lublin RXIII rysunki?

Postprzez Marcin_Matejko » poniedziałek, 26 marca 2018, 15:05

Mam te Militaria, rysunki są ta w skali 72, niestety w moim egzemplarzu są jakoś słabo wydrukowane (miejscami zanika kreska) lub jest tak cienka że ledwo widać. Zeskanowałem to dzisiaj i powiększyłem do 32ki ale jest nędznie :-|

O zbiornikach w skrzydłach nie wiedziałem, są słabo widoczne, coś wykombinuję, na pewno mieściły się miedzy dźwigarami.
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1338
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 22:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: Lublin RXIII rysunki?

Postprzez potez » poniedziałek, 26 marca 2018, 16:07

Puszczę ci skany od siebie, u mnie jest gitara ale to w środe najwcześniej.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Lublin RXIII rysunki?

Postprzez Marcin_Matejko » poniedziałek, 26 marca 2018, 16:53

Nie ma ciśnienia, na razie zbieram moc :D . U mnie to jest taka wkładka w środku broszury i przypuszczam że nieco farby w drukarni zabrakło ;o)
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1338
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 22:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: Lublin RXIII rysunki?

Postprzez potez » poniedziałek, 26 marca 2018, 16:59

u każdego to była talka wkładka - srodkowe strony 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości