Malowanie Ki-61 (środek i pow. zewnętrzne)

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Re: Malowanie Ki-61 (środek i pow. zewnętrzne)

Postprzez xmen » czwartek, 19 kwietnia 2018, 06:20

Cris spoko. :D Poprostu się uśmiałem że ktoś mnie zaliczył do "Szacownego grona".Też jestem zielony jak szczypiorek. :mrgreen: Co do konkretów to pewnie jeszcze długo nie będzie pewności co do stosowanego koloru.W tym co pisze Dominik jest sens.Ja swoje "Jaskółki"będę malował tak że do końca 1944 piaskowo brązowy później khaki green..Może kiedyś dowiemy się jak było na prawdę.Do porównania podam jak długo uważano RLM 83 za kolor jasnozielony ?
Pozdrawiam Paweł
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1138
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 10:02

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Malowanie Ki-61 (środek i pow. zewnętrzne)

Postprzez Georg01 » czwartek, 19 kwietnia 2018, 18:52

ochli napisał(a):Do porównania podam jak długo uważano RLM 83 za kolor jasnozielony ?
Pozdrawiam Paweł


To prawda. Nie był ani jasnozielony, ani ciemnozielony. RLM 83 był granatowy. Ale to zupełnie inna historia...
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 12:03

Re: Malowanie Ki-61 (środek i pow. zewnętrzne)

Postprzez xmen » sobota, 21 kwietnia 2018, 06:04

Zamieszania ciąg dalszy.Właśnie dzisiaj trafiłem na zdjęcie Ki 61 na którym widać powierzchnię wewnętrzną prawej pokrywy podwozia.Wygląda na nie malowaną czyli NMF samych wnęk nie widać niestety. :?:
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1138
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 10:02

Re: Malowanie Ki-61 (środek i pow. zewnętrzne)

Postprzez Dominik » niedziela, 20 maja 2018, 20:57

No dobra. Poszperałem, popytałem i mam newsa... Od razu zaznaczam, że nie od N. Millmana.
W przypadku Ki-61 Tei istnieją dwie opcje malowania kokpitów:
1. Przed 1944 Kai Ryoku shoku(Grey Green)
2. W 1944 Yellow Green #7 (taki sam jak kolor kamuflażu). Malowanie to wprowadzono na podstawie rozkazu z góry. Oczywiście, na początku egzemplarze w kamo mogły mieć kokpit w szaro-zielonym.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 16:16

Re: Malowanie Ki-61 (środek i pow. zewnętrzne)

Postprzez xmen » niedziela, 20 maja 2018, 21:06

Czyli jednak nie piaskowy.Dobrze wiedzieć.
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1138
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 10:02

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości