Katastrofa MiG 29

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Re: Katastrofa MiG 29

Postprzez Taki Jeden » niedziela, 8 lipca 2018, 19:33

A skąd wiesz że nie jest ? :mrgreen:
Taki Jeden
 
Posty: 115
Dołączył(a): niedziela, 15 października 2017, 13:46

Reklama

Re: Katastrofa MiG 29

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 8 lipca 2018, 19:43

Taki Jeden napisał(a):A skąd wiesz że nie jest ? :mrgreen:

To możliwe , bo coś mi tu nie pasowało :lol:
Polacy nigdy przed sąsiadami się nie uginali i ruskich też pogonić umieli :mrgreen:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Katastrofa MiG 29

Postprzez Taki Jeden » niedziela, 8 lipca 2018, 19:49

Taaa, raz pogonili w 1920, to później 40 lat się musieli z tego tłumaczyć.
Taki Jeden
 
Posty: 115
Dołączył(a): niedziela, 15 października 2017, 13:46

Re: Katastrofa MiG 29

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 8 lipca 2018, 19:52

Taki Jeden napisał(a):Taaa, raz pogonili w 1920, to później 40 lat się musieli z tego tłumaczyć.

Ja tam wolałem się w PRL tłumaczyć ,niż żyć CCCP .Bolszewicy by nam taki raj urządzili że dziś bylibyśmy Ukrainą ;o)
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Katastrofa MiG 29

Postprzez xmen » niedziela, 8 lipca 2018, 19:56

Tak mi się wydaje że dyskusja zrobiła się nie na temat.Nie przenośmy tego piekiełka obecnego w mediach na forum jakby nie było modelarskie.Prawdy możemy nie poznać.Bo nikt się nie przyzna że fotel katapultowy był niesprawny dlatego że zabrakło pieniędzy na pironaboje i serwis.I z powodu głupich decyzji zginął człowiek.Amen
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1163
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Re: Katastrofa MiG 29

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 8 lipca 2018, 20:00

ochli napisał(a):Tak mi się wydaje że dyskusja zrobiła się nie na temat.Nie przenośmy tego piekiełka obecnego w mediach na forum jakby nie było modelarskie.Prawdy możemy nie poznać.Bo nikt się nie przyzna że fotel katapultowy był niesprawny dlatego że zabrakło pieniędzy na pironaboje i serwis.I z powodu głupich decyzji zginął człowiek.Amen

Nie no proszę ! zabrakło pieniędzy na serwis i pironaboje :idea:
Proponuje nie wyciągać przedwczesnych wniosków :evil: i nie oskarżać ludzi nie mając dowodów !
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Katastrofa MiG 29

Postprzez xmen » niedziela, 8 lipca 2018, 20:20

Się kolega tak nie oburza.Nikogo nie oskarżam.Tylko to dziwne że po pierwszym wypadku MiGa nagle rozpisują przetarg na pironaboje.Pilot nie próbował się katapultować i pozostał w kabinie.Widocznie nie był pewny sprzętu.I być może wiedział coś do czego nikt się oficjalnie nie przyzna.Tutaj próba była ale pilot zginął czyli coś poszło nie tak.Pożyjemy zobaczymy czy dowiemy się prawdy.Jaka jest sytuacja w armii każdy wie.Tutaj zakończę udział w dyskusji nie chcąc nikogo denerwować.Pozdrawiam
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1163
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02

Re: Katastrofa MiG 29

Postprzez Michal » poniedziałek, 9 lipca 2018, 10:08

Z pironabojami do katapulty to raczej zbieżność w czasie. Nie sądzę żeby ktokolwiek wypuścił w powietrze samolot bez pironaboju w katapulcie. Skąd to przypuszczenie? Ano kiedy przyleciały niemieckie 29-ki to przez jakiś czas nie miały latać (remont był potrzebny). Wyciągnięto z nich pironaboje i przełożono do SU-22 (taka sama katapulta) bo część z nich była uziemiona z braku pironabojów. Stąd mój roboczy wniosek (Koledzy zorientowani w przepisach i praktyce lotniczej potwierdzą lub zaprzeczą) "brak pironaboju = samolot uziemiony".
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Katastrofa MiG 29

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 9 lipca 2018, 10:38

Nikt tu nie twierdzi, że latają samoloty z nieuzbrojonymi fotelami.
Kwestia ich starzenia i trwałości. W samochodzie, powiedzmy 10-12 letnim, a takie jeżdżą w większości po naszych drogach zalecana może być wymiana ładunków w napinaczach pasów i poduszkach właśnie biorąc pod uwagę ryzyko nie odpalenia w sytuacji krytycznej.

To co pisałem wcześniej o zbiegu okolicznosci: wypadek grudniowy i kierowiec w kabinie, zamówienie plus wypadek piątkowy i miejsce upadku fotela vs wygląd wraku jakoś budzą wątpliwości co tam zaszło.
Pewnie ci co wiedzą to wiedzą, czy pilot w ogóle zainicjował procedurę opuszczenia kabiny i w którym momencie ona została przerwana albo przez kolizję z ziemią albo awarię systemu. Jest jasne: system nie zadziałał skutecznie albo przez zbyt późne uruchomienie albo przez awarię. I to mnie ciekawi. Już sama wiadomość gdzie znaleziono osłonę kabiny byłaby wiele mówiąca. Patrząc na filmy z katapultowań widać zawsze to samo, osłona schodzi i koziołkuje zostając w tyle za samolotem, fotel wyjeżdża moment później i też zostaje w tyle za samolotem który uderza w ziemię.

Nie wierzę, że ten MiG nurkował pod sporym kątem, raczej w miarę płasko uderzył w pole. Czemu zatem fotel jest przed samolotem prawie 200 metrów?
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Katastrofa MiG 29

Postprzez net_sailor » poniedziałek, 9 lipca 2018, 12:01

Kuba P. napisał(a):Nie wierzę, że ten MiG nurkował pod sporym kątem

Kuba, o czym tu dyskutować? Wiara nie wymaga żadnej wiedzy i dowodów. Już się tacy fachowcy od wiary zabrali za badanie katastrof lotniczych... :roll:
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: Katastrofa MiG 29

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 9 lipca 2018, 13:02

Szum w temacie. Nie chodzi, żeby ludzie związani z lotnictwem na takich hobbystycznych zasadach jak my tutaj badali katastrofę ale jest to chyba dość przejmujące i donośne wydarzenie żeby przejść obok.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Katastrofa MiG 29

Postprzez HK1885 » poniedziałek, 9 lipca 2018, 13:09

Ooooo...
Komisja do badania wypadków lotniczych już się zebrała, przy okazji rozważamy bieżącą politykę, historię i religię... :lol:

Kuba P. napisał(a):Pewnie ci co wiedzą to wiedzą, czy pilot w ogóle zainicjował procedurę opuszczenia kabiny i w którym momencie ona została przerwana albo przez kolizję z ziemią albo awarię systemu. Jest jasne: system nie zadziałał skutecznie albo przez zbyt późne uruchomienie albo przez awarię. I to mnie ciekawi. Już sama wiadomość gdzie znaleziono osłonę kabiny byłaby wiele mówiąca.


W zasadzie jedyny powiew racjonalizmu w całej dyskusji...
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 13:14

Re: Katastrofa MiG 29

Postprzez net_sailor » poniedziałek, 9 lipca 2018, 13:17

Kuba P. napisał(a):Szum w temacie. Nie chodzi, żeby ludzie związani z lotnictwem na takich hobbystycznych zasadach jak my tutaj badali katastrofę ale jest to chyba dość przejmujące i donośne wydarzenie żeby przejść obok.

To jest właśnie tworzenie szumu. Nie wiesz jak było, ale już "wiara" podpowiada jak być nie mogło... daj spokój takim dywagacjom. Jeśli zdarzenie nie jest Ci obojętne to wystarczyło napisać, że Ci przykro, że zginął jeszcze dość młody człowiek, mąż i ojciec dwójki małych dzieci. Od wyjaśniania katastrof, z całym szacunkiem, są lepsi od Ciebie.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: Katastrofa MiG 29

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 9 lipca 2018, 13:23

Miłe, przekonujące słowa.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Katastrofa MiG 29

Postprzez net_sailor » poniedziałek, 9 lipca 2018, 14:15

Kuba P. napisał(a):Miłe, przekonujące słowa.

Opowiem Ci historię. Niemal dokładnie dwa lata temu zdzwonił do mnie telefon z redakcji. Padła propozycja udzielenia wywiadu dla ogólnopolskiej telewizji na temat katastrofy EgyptAir 804, który spadł do morza kilka godzin wcześniej. Na tym etapie było jedynie wiadomo, że w nocy samolot zniknął z radarów. Jak się domyślasz taka wypowiedź w TV to ogromna szansa na zaistnienie w środkach masowego przekazu, bo jak raz trafisz na listę jako ekspert to będą dzwonić przy każdej okazji. Ja odmówiłem, gdyż oczekiwano ode mnie dywagacji na temat możliwej przyczyny katastrofy. Zdecydowałem, że nie będę się wygłupiał robieniem sensacji przy znikomej wiedzy na temat zniknięcia samolotu. Ta katastrofa wciąż jest niewyjaśniona, choć odzyskano pełne dane ze skrzynek, całą komunikację głosową, obraz z radarów i satelitów oraz transmisję ACARS, a wtedy oczekiwano ode mnie stanowiska bez dostępu do nawet cząstki tych materiałów. Z opublikowanego 6 lipca 2018 r. komunikatu BEA dowiedziałem się, że po dwóch latach badań na dowodach stanowiska francuskich i egipskich ekspertów wciąż znacznie się od siebie różnią. Nadal brak raportu końcowego.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości