Kolory ram kabin późnych BF 109

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Kolory ram kabin późnych BF 109

Postprzez stefan » piątek, 26 października 2018, 18:56

Witam!
Zwracam się z pytaniem do expertów Luftwaffe. Jestem na etapie malowania późnego BF 109k-4, "niebieskiej 7" z 12./JG27. I tu mam problem dotyczący malowania ramy osłony kabiny z zewnątrz. Niektóre źródła ilustrowane przedstawiają tę maszynę z osłoną kabiny, jak przypuszczam, malowaną RLM 66. Czy jest to wiarygodne? Patrząc na zdjęcie ,trudno dostrzec wyraźną różnicę w odcieniach kolorów ramy i kamuflażu obok. Czy były może jakieś odrębne zalecenia, przepisy nakazujące malowania ram osłon RLM66 ? Będę wdzięczny za pomoc.
A tak , a' propos, komu wierzyć w tym zalewie informacji? Autorzy pozycji książkowych autorytatywnie zapewniają o jedynie słusznej, wg ich zdania, prawdzie, negując twierdzenia innych. Pozdrawiam.
stefan
 
Posty: 9
Dołączył(a): wtorek, 1 marca 2016, 14:14

Reklama

Re: Kolory ram kabin późnych BF 109

Postprzez Murek » piątek, 26 października 2018, 21:27

Nie wiem jak wyglądała sprawa malowania osłony w tym konkretnym samolocie ale generalnie malowanie osłon (na zewnątrz) w późniejszych Bf 109 (G, K) w kolorze 66 nie było niczym niezwykłym.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości