Ju 88 z radarem FuG 212 Lichtestein

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Ju 88 z radarem FuG 212 Lichtestein

Postprzez Thalgonis » sobota, 27 października 2018, 21:19

Hejka,

czy na froncie wschodnim latały Ju 88 jako „myśliwce nocne” zaopatrzone w wymieniony w tytule radar? Szukam malowania takiego „nocnika” dla tego frontu. Dzienne mam, ale w dzień latały wersje bez radaru...
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1396
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 17:51
Lokalizacja: Kalisz

Reklama

Re: Ju 88 z radarem FuG 212 Lichtestein

Postprzez cris » niedziela, 28 października 2018, 15:17

Czy przypadkiem Ju 88 C-6 Heinricha Prinz zu Sayn-Wittgensteina nie był wyposażony w radar FuG 212 ?
Nie jestem ,,expertem" od niemieckich radarów ,ale jeśli nawet był to FuG 202 ,to coś mi świta ,że anteny radaru były takie same -różnice tylko w ,,elektronice".
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie -każdy ma swoją.
Avatar użytkownika
cris
 
Posty: 848
Dołączył(a): sobota, 7 kwietnia 2012, 20:45
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ju 88 z radarem FuG 212 Lichtestein

Postprzez Thalgonis » niedziela, 28 października 2018, 21:23

cris napisał(a):Czy przypadkiem Ju 88 C-6 Heinricha Prinz zu Sayn-Wittgensteina nie był wyposażony w radar FuG 212 ?
Nie jestem ,,expertem" od niemieckich radarów ,ale jeśli nawet był to FuG 202 ,to coś mi świta ,że anteny radaru były takie same -różnice tylko w ,,elektronice".

Tak, masz rację - dzięki za nakierowanie na nazwisko, teraz było łatwiej szukać w sieci. Znalazłem malowanie Ju 88 z NJG 5 na którym ten pilot latał na wschodzie.
Kształt anten zmienił się dopiero przy FuG 220.
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1396
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 17:51
Lokalizacja: Kalisz


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron