Ju-88 A4 pytanie do speców Niemczyzny

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Ju-88 A4 pytanie do speców Niemczyzny

Postprzez Jerry » wtorek, 30 października 2018, 21:16

Witam
Szanowni koledzy. Zwracam się z wielką prośbą do modelarskiej braci o pomoc. Niebawem biorę na warsztat 88kę A-4
Z założenia ma być to maszyna o numerze bocznym 3Z+AC Stab II/KG77 Malta 17 October 1942.
nr seryjny 140206

I to wszystko co wiem.
podgląd:
https://www.asisbiz.com/il2/Ju-88/KG77- ... G77-(3Z+AC)-Sicily-Italy-1942-0A.html

Swoją drogą pięknie zrobiony.
Mam model A4 Z ICM ale widzę różnicę w owiewce. Na tylnej po bo bokach w modelu Dragona na szybie jest takie kółeczko. Są też inne karabiny z tymi szmatami i jak by tylne szyby oslony km są wyższe niż w icm. Domyslam się że to róznica wersji produkcyjnej. Dopatrzyłem się też innych drobnych zmian. A jak na zlośc nic nie wiem o tej konkretnej maszynie.
teraz pytanie.
Iść w model Dragona czy bardziej poprawny jest ICM aby wiernie zrobić te replike. Ewentualnie co trzeba poprawić i w którym. Przepraszam ale nie jestem znawcą 88.
Pozdrawiam serdecznie

mowie o tych modelach
https://www.mojehobby.pl/products/Ju88A ... lery_start

https://www.mojehobby.pl/products/Ju-88A-4-Torp.html

Jerry
Jerry
 
Posty: 130
Dołączył(a): niedziela, 14 maja 2017, 08:57

Reklama

Re: Ju-88 A4 pytanie do speców Niemczyzny

Postprzez Muśtax » czwartek, 1 listopada 2018, 22:17

Hej
masz gdzieś zdjęcie tej konkretnej maszyny ? w standardowym A-4 tylne stanowiska km wyglądały tak, tu z mg81 najbardziej popularne

Obrazek

z mg15 , raczej wczesne modele

Obrazek

co do tych kółeczek w środkowej części osłony kabiny to tam też mogło być zainstalowane uzbrojenie

Obrazek
Obrazek

jednak to jest rzadko spotykana konfiguracja, co do obecności tych otworów w samolotach nie wyposażonych akurat w to uzbrojenie myślę że bez dobrego zdjęcia pokazującego ich istnienie można je pominąć w modelu
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
Muśtax
 
Posty: 355
Dołączył(a): poniedziałek, 25 października 2010, 07:57
Lokalizacja: Ptc <-> Lbn

Re: Ju-88 A4 pytanie do speców Niemczyzny

Postprzez hacz » sobota, 3 listopada 2018, 15:38

Hej. Nie wiem czy zdjęcia tej konkretnej maszyny są gdzie do wglądu choć kilka modeli na podstawie grafik powstało. Tak się składa że ja swojego ju tez robię w tym malowaniu. Model icm prosto z pudła :P
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Ju-88 A4 pytanie do speców Niemczyzny

Postprzez Jerry » środa, 7 listopada 2018, 18:20

Wlasnie szkoda bo w ICM nie zgadza mi sie kilka rzeczy. A fota oryginalu wyjasnla by ten problem
Jerry
 
Posty: 130
Dołączył(a): niedziela, 14 maja 2017, 08:57

Re: Ju-88 A4 pytanie do speców Niemczyzny

Postprzez Muśtax » środa, 7 listopada 2018, 22:16

W ICM to ogólnie się nie zgadza kilka rzeczy w stosunku do oryginały, w szczególności osłony silników i sposób mocowania oraz sam kształt goleni podwozia głównego.

Obrazek

Ju 88 Kampfgeschwader in North Africa and the Mediterranean OCE 75


Napisz co Cię zastanawia może coś podpowiemy :)
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
Muśtax
 
Posty: 355
Dołączył(a): poniedziałek, 25 października 2010, 07:57
Lokalizacja: Ptc <-> Lbn


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości