Robinsony z Dęblina

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych latających maszynach lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Robinsony z Dęblina

Postprzez kogel_model » wtorek, 6 listopada 2018, 22:10

Witam!
Czy ktoś ma orientacje jakie wersje śmigłowców Robinson zakupiono do Dęblina? Jakie mają oznakowania-cywilne czy wojskowe. A najlepiej gdzie jakieś fotki? Plissss


No nie wierzę, dzisiaj już 17.11.18 i co nikt nie widział Robinsona nad Dęblinem?
Rób swoje, a wszystko się uda. Nie słuchaj zazdrośników, którzy mówią, że jest już na coś za późno lub że w twoim wieku czegoś nie wypada.
Avatar użytkownika
kogel_model
 
Posty: 283
Dołączył(a): wtorek, 27 stycznia 2009, 20:23
Lokalizacja: Dęblin

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Robinsony z Dęblina

Postprzez net_sailor » poniedziałek, 19 listopada 2018, 13:53

Są zdjęcia z przekazania:
http://www.plar.pl/news/2362/RobinsonywDblinie.html

Na Facebooku Przeglądu Lotniczego jest ich więcej i w lepszej jakości.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: Robinsony z Dęblina

Postprzez kogel_model » poniedziałek, 19 listopada 2018, 21:20

net_sailor napisał(a):Są zdjęcia z przekazania:
http://www.plar.pl/news/2362/RobinsonywDblinie.html

Na Facebooku Przeglądu Lotniczego jest ich więcej i w lepszej jakości.


Dzięki wielkie, ale niestety nie do końca wyjaśniło to moje wątpliwości.
Te co widzę niemal codzienni z mojego balkonu są inaczej malowane, jeden Robinson jest w kolorze khaki lub coś podobnego, drugi jest biało-niebieski. No i ta data: przekazanie do Dęblina 14 listopada 2018, a ja je widzę co najmniej od lipca tego roku, o co tu chodzi? Chyba to nie jest jakiś supertajny projekt skoro najnowsze eF-y są na całym necie dostępne i obfotografowane z każdej strony!
Rób swoje, a wszystko się uda. Nie słuchaj zazdrośników, którzy mówią, że jest już na coś za późno lub że w twoim wieku czegoś nie wypada.
Avatar użytkownika
kogel_model
 
Posty: 283
Dołączył(a): wtorek, 27 stycznia 2009, 20:23
Lokalizacja: Dęblin

Re: Robinsony z Dęblina

Postprzez net_sailor » wtorek, 20 listopada 2018, 00:40

Więc po prostu widziałeś nie te właściwe Robinsony. Przetarg rozpisano w czerwcu, rozstrzygnięto go w sierpniu a data dostawy była do końca listopada. Te ze zdjęć na Przeglądzie Lotniczym są dokładnie tymi nowymi, świeżo dostarczonymi. A, że nie wyglądają zbyt bojowo to i fotek nie ma za wiele.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: Robinsony z Dęblina

Postprzez kogel_model » wtorek, 20 listopada 2018, 20:37

net_sailor napisał(a):Więc po prostu widziałeś nie te właściwe Robinsony. Przetarg rozpisano w czerwcu, rozstrzygnięto go w sierpniu a data dostawy była do końca listopada. Te ze zdjęć na Przeglądzie Lotniczym są dokładnie tymi nowymi, świeżo dostarczonymi. A, że nie wyglądają zbyt bojowo to i fotek nie ma za wiele.


No więc właśnie chodziło mi o te co widziałem. Latały prawie całe lato.
Te nowe SP-MKE i SP-MKF jeszcze prawdopodobnie nie latają.
Rób swoje, a wszystko się uda. Nie słuchaj zazdrośników, którzy mówią, że jest już na coś za późno lub że w twoim wieku czegoś nie wypada.
Avatar użytkownika
kogel_model
 
Posty: 283
Dołączył(a): wtorek, 27 stycznia 2009, 20:23
Lokalizacja: Dęblin

Re: Robinsony z Dęblina

Postprzez net_sailor » wtorek, 20 listopada 2018, 21:34

kogel_model napisał(a):No więc właśnie chodziło mi o te co widziałem. Latały prawie całe lato.

Dęblin od wiosny prowadził też przetargi na wynajem śmigłowców tłokowych do szkolenia. Jedna a umów zaczęła się w lipcu a skończyła się w październiku. Zapewne widziałeś te tymczasowo wynajęte. Naprawdę zajrzenie na BIP nie boli ;o) :
http://bip.wsosp.pl/userfiles/file/prze ... 9_2018.pdf
Te nowe SP-MKE i SP-MKF jeszcze prawdopodobnie nie latają.

Na początku pytałeś o te nowo zakupione, a więc stanowiące własność uczelni, więc pokazałem dokładnie to o co prosiłeś. Sądziłem, że pytasz z modelarskiego punktu widzenia, a Ty jakiś spisek tropisz #czarnehelikoptery :lol:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Czarne_helikoptery
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: Robinsony z Dęblina

Postprzez kogel_model » środa, 21 listopada 2018, 22:00

net_sailor napisał(a):
kogel_model napisał(a):No więc właśnie chodziło mi o te co widziałem. Latały prawie całe lato.

Dęblin od wiosny prowadził też przetargi na wynajem śmigłowców tłokowych do szkolenia. Jedna a umów zaczęła się w lipcu a skończyła się w październiku. Zapewne widziałeś te tymczasowo wynajęte. Naprawdę zajrzenie na BIP nie boli ;o) :
http://bip.wsosp.pl/userfiles/file/prze ... 9_2018.pdf
Te nowe SP-MKE i SP-MKF jeszcze prawdopodobnie nie latają.

Na początku pytałeś o te nowo zakupione, a więc stanowiące własność uczelni, więc pokazałem dokładnie to o co prosiłeś. Sądziłem, że pytasz z modelarskiego punktu widzenia, a Ty jakiś spisek tropisz #czarnehelikoptery :lol:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Czarne_helikoptery

Być może były jakieś wynajęte. Właśnie chodzi mi prawdopodobnie o te. Przecież gdzieś w jakichś papierach powinien być jakiś ślad. Ktoś na nich latał, jakieś wpisy w książkach lotów, dokumentacji technicznej czy coś w tym rodzaju. Ja tylko poszukuję jakichkolwiek fotek tych Robinsonów latających z tego Dęblina w to ostatnie lato od mniej więcej lipca do września(może nawet października).
A pytam nie tylko z modelatorskiego punktu widzenia, po prostu brakuje mi jakichkolwiek danych o tych śmiglakach do mojego domowego archiwum lotniczego(zbieram wykazy typu nr fabr. nr taktyczny-burtowy, nr rejestracyjny, ilość oraz użytkowników oraz zdjęcia każdego możliwego egzemplarza).
A tak nawiasem mówiąc to #czarnehelikoptery już w połowie lat 80-tych ubiegłego wieku latały po polskim niebie i straszyły posterunki radiotechniczne :shock:
Rób swoje, a wszystko się uda. Nie słuchaj zazdrośników, którzy mówią, że jest już na coś za późno lub że w twoim wieku czegoś nie wypada.
Avatar użytkownika
kogel_model
 
Posty: 283
Dołączył(a): wtorek, 27 stycznia 2009, 20:23
Lokalizacja: Dęblin

Re: Robinsony z Dęblina

Postprzez net_sailor » środa, 21 listopada 2018, 22:23

kogel_model napisał(a): brakuje mi jakichkolwiek danych o tych śmiglakach do mojego domowego archiwum lotniczego(zbieram wykazy typu nr fabr. nr taktyczny-burtowy, nr rejestracyjny, ilość oraz użytkowników oraz zdjęcia każdego możliwego egzemplarza).

:shock: To już nawet nie jest maleńki spisek tylko jeden wielki SPIS!
A poważnie to wątpię by takie bieżące papiery mogły być udostępniane osobom postronnym. Raczej pozostaje zaopatrzyć się w mocarną lornetkę i wysokomocny obiektyw do aparatu fotograficznego. Odczytując regi dojdziesz do właścicieli. No i patrz też czasem na przetargi, czy nie ma wynajmu statków powietrznych, kto te przetargi wygrywa i jaką ma flotę. Z grubsza będziesz wtedy wiedział co w trawie piszczy.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: Robinsony z Dęblina

Postprzez Jacek Bzunek » środa, 21 listopada 2018, 23:26

net_sailor napisał(a): :shock: To już nawet nie jest maleńki spisek tylko jeden wielki SPIS!

Epidemia spisków
https://www.infosecurity24.pl/straz-gra ... smiglowiec
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Robinsony z Dęblina

Postprzez kogel_model » czwartek, 22 listopada 2018, 21:02

Oj tam, oj tam.
Od razu spisek.
Po prostu mam takie hobby, że postanowiłem sobie zrobić swoje prywatne archiwum lotnicze.
Np. F-16, SW-4, W-3, CASA M-295, prawie wszystkie TS-11 i Mig-21 wszystkich wersji mam w swojej kolekcji, to i chciałem mieś "swoje" Robinsony.
A tu zaraz zrobicie ze mnie jakiegoś "szpiona" :lol:
Rób swoje, a wszystko się uda. Nie słuchaj zazdrośników, którzy mówią, że jest już na coś za późno lub że w twoim wieku czegoś nie wypada.
Avatar użytkownika
kogel_model
 
Posty: 283
Dołączył(a): wtorek, 27 stycznia 2009, 20:23
Lokalizacja: Dęblin


Powrót do Lotnictwo - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości